Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 5 "Biedronka"
Adres
Kazimierza Królewicza 61, 71-551 Szczecin
Telefon
914227616
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 5 "Biedronka"
Opis
Żłobek "Biedronka" znajduje się w dzielnicy Szczecin - Niebuszewo, w wolno stojącym budynku parterowym z osobnymi wejściami do każdej grupy wiekowej. Posiada własny duży teren zielony. Jest placówką samorządową z 35letnią tradycją. Mamy 3 grupy dzieci w wieku od 4 miesięcy do 3 lat. Sala zabaw są dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne, a warunki przebywania zbliżone do domowych. Żłobek posiada duży plac zabaw otoczony ładnymi drzewami. Kuchnia przygotowuje codziennie świeże, smaczne, urozmaicone posiłki uwzględniając wiek dziecka.
Opis udogodnień
dogodny dojazd, strefa bezpłatnego parkowania
Żywienie
Przygotowuje się cztery posiłki dziennie dostosowane do wieku dziecka, zgodnie z ustalonym jadłospisem dekadowym dla dzieci od 4 miesiąca do 1 r.ż oraz dla dzieci od 1 r.ż do 3 lat. Posiłki dla dzieci do 1 r.ż przygotowywane są na bazie mleka modyfikowanego z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka oraz wprowadzeniem nowych produktów z gotowanych jarzyn i mięsa.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Dziećmi opiekuje się doświadczona kadra. Są to osoby z wykształceniem pedagogicznym lub medycznym. Swoją życzliwością i profesjonalizmem stwarzają dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki pobytu w placówce. Współpraca z rodzicami pomaga w dostosowaniu indywidualnej opieki dla każdego dziecka. Poprzez zajęcia dydaktyczne, manualne, ruchowe oraz rytmikę personel przyczynia się do prawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
118
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia