Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 3 "Uszatek"
Adres
Włościańska 3, 70-021 Szczecin
Telefon
914823188, 500871957
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Furman
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 3 "Uszatek"
Opis
Żłobek nr 3 "Uszatek" działa nieprzerwanie od 04.04.1978 roku, zlokalizowany jest w dzielnicy Pomorzany. Placówka dysponuj miejscami limitowymi dla dzieci od 20 tygodnia życia do 3 roku życia, które rozmieszczone są w trzech grupach wiekowych. Każda grupa ma oddzielną jadalnie, sypialnie, bawialnie. Budynek żłobka jest wolnostojący, piętrowy, posiada przestronny i zadbany ogród, w którym dzieci aktywnie spędzają czas. "Uszatek" funkcjonuje w systemie dwuzmianowym, czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do godz. 20.00. W tych godzinach świadczymy profesjonalne usługi opiekuńcze, wychowawcze oraz edukacyjne. Placówka zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci, miłą i ciepłą atmosferę, stałą opiekę pielęgniarską oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczo - pedagogiczną. W "Uszatku" cztery razy w tygodniu odbywają się zajęcia z rytmiki. Dzieci w placówce mają możliwość uczestnictwa w teatrzykach dostosowanych do wieku, a także w 3 roku życia możliwość skorzystania z konsultacji logopedycznej. Przyjęcia do placówki trwają cały rok kalendarzowy.
Żywienie
Posiłki w żłobku przygotowywane są w oparciu o realizacje zasad higieny produkcji żywności i bezpieczeństwa zdrowotnego zawartego w systemie HACCP. Placówka zapewnia małym dzieciom cztery posiłki: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. W jadłospisie uwzględniamy wytyczne dotyczące zasad prawidłowego żywienia, zapewniamy wysoką jakość i dobór surowca, odpowiednie wielkości porcji, a także stałe pory posiłków. Jadłospis dostępny jest dla Rodziców w placówce lub na stronie www żłobka. 'Uszatek" kształtuje u małych dzieci właściwe nawyki żywieniowe.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Bezpośrednią opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra, której praca z dziećmi daje wiele radości i satysfakcji. W stałym składzie: opiekun małego dziecka, pielęgniarka dyplomowana, personel pomocniczy.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
150
Godziny pracy
6-20
Adres email IODO
iod@it-serwis.com.pl
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Plac zabaw

 Rytmika