Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 2 "Słoneczko"
Adres
K.Napierskiego 6c, 70-783 Szczecin
Telefon
914626427, 504433091
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Renata Jędrzejewska
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • .
Opis

Żłobek nr 2. działa nieprzerwanie od 1985 roku, zlokalizowany jest na Prawobrzeżu na oś. Słonecznym. Placówka dysponuje 240 miejscami limitowymi dla dzieci od 20 tygodnia do 3 roku życia, które rozmieszczone są w grupach wiekowych. Każda grupa ma oddzielną jadalnię, bawialnię. Żłobek dysponuje własną kuchnią, gdzie Panie kucharki starają się dogodzić każdemu "niejadkowi". Posiłki są zdrowe, urozmaicone, kolorowe zgodne z normami żywienia dzieci do lat 3.
Budynek żłobka jest wolnostojący, piętrowy, posiada przestronny i zadbany plac zabaw, w którym dzieci aktywnie spędzają czas.
„Słoneczko” funkcjonuje w systemie jednozmianowym, czynny jest od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do godz. 17:00. W tych godzinach świadczymy profesjonalne usługi opiekuńcze, wychowawcze oraz edukacyjne. Placówka zapewnia bezpieczne i higieniczne warunki pobytu dzieci, miłą i ciepłą atmosferę, stałą opiekę pielęgniarską oraz wykwalifikowaną kadrę opiekuńczo – pedagogiczną. W „Słoneczku” w każdej grupie wiekowej odbywają się zajęcia z rytmiki, w starszych grupach zajęcia z j. angielskiego. Dzieci w placówce mają możliwość uczestnictwa w teatrzykach dostosowanych do wieku, a także w 3 roku życia możliwość skorzystania z konsultacji logopedycznej W żłobku wprowadzone zostało również Czytanie Globalne, promowane przez p. Marie Trojanowicz-Kasprzak, oraz Pogoń Baby- Piłkarska Pogoń.
Przyjęcia do placówki trwają cały rok kalendarzowy.

Żywienie
Odpowiednie żywienie małego dziecka ma znaczący wpływ na prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny. Żywienie opiera się na jadłospisie przygotowanym zgodnie z normami żywieniowymi. Kuchnia przygotowuje codziennie 4 posiłki *śniadanie *drugie śniadanie *obiad *podwieczorek
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Personel
Dziećmi opiekuje się doświadczona kadra. Są to osoby z wykształceniem pedagogicznym i medycznym, wrażliwe na potrzeby małego dziecka. Cały swój wysiłek wkładają w budowanie pomostu życzliwości i zaufania by stworzyć dzieciom przyjazne i bezpieczne warunki pobytu podczas nieobecności rodziców.Codzienne rozmowy rodzicami pomagają w doborze metod i form pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wrażliwości każdego dziecka.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
240
Adres email IODO
iod@it-serwis.com.pl
Dodatkowe zajęcia

J.angielski

Pogoń Baby- Piłkarska Pogoń

Godziny pracy
Żłobek czynny od godziny 6:00 do godziny 17:00
Organ prowadzący
Zespół Żłobków Miejskich w Szczecinie ul. Śląska 54
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Rytmika