Szczecin
Żłobek
Żłobek Nr 1 "Muszelka"
Adres
Żaglowa 16, 70-832 Szczecin
Telefon
91 4600279
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Żłobek Nr 1 "Muszelka"
Opis
Żłobek "Muszelka" znajduje się w zacisznej dzielnicy Szczecin-Dąbie, w wolno stojącym, dwukondygnacyjnym, ocieplonym budynku. Otoczony pięknym ogrodem pełnym zieleni, kwiatów i drzew. Żłobek jest placówką samorządową z 59-letnia tradycją. Mamy cztery grupy wiekowe. Sale zabaw są jasne i kolorowe, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne i kąciki tematyczne.
Żywienie
Odpowiednie żywienie małego dziecka ma znaczący wpływ na rozwój fizyczny i psychiczny. Placówka posiada własną kuchnię, która przygotowuje cztery posiłki wg dekadowego jadłospisu /10dni/. Dzieci do ukończenia pierwszego roku życia żywione są mlekiem modyfikowanym i stopniowo wprowadza się mięso białe i warzywa gotowane.
Kuchnia centralna (Opis)
Tak
Dodatkowe zajęcia
Rytmika
Personel
Profesjonalnie przygotowana kadra z wykształceniem opiekuńczo-pedagogicznym i medycznym czuwa nad rozwojem i bezpieczeństwem dzieci. Personel realizuje program wychowawczy poprzez zabawy ruchowe, tematyczne, dydaktyczne. Zdobywając bogate doświadczenie i samodzielność w żłobku trzylatki otrzymują dobry start do przejścia kolejnego etapu jakim jest przedszkole.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
100
Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Rytmika

 Wózkarnia