Szczecin
Przedszkole
Środowiskowa Placówka Edukacyjno-Wychowawcza Nr 1
Adres
Koszalińska 13, 71-734 Szczecin
Telefon
91 431 16 00
Fax
91 431 16 00
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marzena Wiącek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Środowiskowa Placówka Edukacyjno-Wychowawcza Nr 1
Opis
"Wszystko, co najważniejsze w życiu człowieka zdarza się w jego pierwszych sześciu latach" E. Vico Placówka usytuowana jest w dzielnicy Golęcino - Gocław, mieści się w budynku wolnostojącym po generalnym remoncie. Położona jest w cichej okolicy, blisko rzeki Odry, dzięki czemu nasi wychowankowie mogą na co dzień obcować z przyrodą. W przedszkolu funkcjonują 3 grupy: - SMERFY- grupa 3-4- latków - KRASNALE- grupa 5-6- latków - MISIE- grupa środowiskowa 3-5 -latków - ISKIERKI - świetlica środowiskowa dla dzieci w wieku szkolnym (5 - 13 lat) Posiadamy trzy sale zabaw z własnymi łazienkami oraz salę językowo – komputerową. Przed przedszkolem znajduje się duży ogród wyposażony w nowy i bezpieczny sprzęt do zabaw.
Osiągnięcia
"Jestem częścią świata - bawię się i tworzę, próbuję go zrozumieć" Naszą misją jest spełnianie dziecięcych marzeń, które zawsze inspirują wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Celem przedszkola jest indywidualne dotarcie do każdego dziecka, poznanie jego zdolności i zainteresowań, pozwalających rozwinąć potencjał i doskonalić talenty wychowanków. Posiadamy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Promujemy zdrowe żywienie. Jesteśmy organizatorem rejonowego: - Konkursu Muzyczno - Recytatorskiego "Szczecin to moje miasto ukochane" - Konkursu z zakresu wychowania komunikacyjnego "Bezpieczny przedszkolak" - Konkursu plastycznego "Kolorowy świat" - konkursów wewnątrzprzedszkolnych z udziałem rodziców Bierzemy udział w licznych konkursach i przeglądach na terenie miasta Szczecin. Pracujemy w oparciu o programy autorskie: - wychowawczy "Dobry przedszkolak" - profilaktyczny " Bezpieczna droga do przedszkola" - adaptacyjny "Odpływa smutku fala Smerfa, Misia i Krasnala" - wspomagający rozwój mowy "Mówię ładnie i poprawnie" - "Zabawa w kolorowy świat liter i cyfr" - zdrowotny "Bezpieczny przedszkolak - zdrowy uczeń" - relaksacyjny "Spokojny gaik" W pracy z dziećmi wykorzystujemy znane metody oraz innowacje pedagogiczne. Wspólnie z rodzicami tworzymy koło teatralne "Iskierki" Jako pierwsza placówka w Szczecinie prowadzimy świetlicę dla dzieci szkolnych, w której działają koła zainteresowań: sportowe, plastyczne, taneczne oraz kulinarne, w ramach którego organizujemy liczne poczęstunki i kiermasze. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami: - Rada Osiedla Golęcino - Gocław - Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna - Komisariat "Nad Odrą" - MOPR Północ - Straż Miejska - Parafia, Diecezjalny Dom Rekolekcyjny - Hospicjum J. Ewangelisty - SP 14, SP 44, ZS Nr 9 - okoliczne przedszkola - Zespolony Szpital Onkologiczny - Przychodnia Rejonowa "Nasz Doktor" - Dom Kultury Skolwin - Restauracja Jachtowa Pozyskujemy kolejnych sponsorów na rzecz naszych dzieci i wychowanków świetlicy.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia kulinarne
Godziny otwarcia od
06:00 - 16:30
Godziny otwarcia uwagi
Grupa środowiskowa funkcjonuje od godz. 8.00 do godz. 13.00 Świetlica środowiskowa funkcjonuje od godz. 13.00 do godz. 18.00
Organ prowadzący
Urząd Miasta Szczecin
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
75
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe