Szczecin
Przedszkole
Środowiskowa Placówka Edukacyjno-Wychowawcza Nr 1
Adres
Koszalińska 13, 71-734 Szczecin
Telefon
91 431 16 00
Fax
91 431 16 00
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Marzena Wiącek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Środowiskowa Placówka Edukacyjno-Wychowawcza Nr 1
Opis
"Wszystko, co najważniejsze w życiu człowieka zdarza się w jego pierwszych sześciu latach" E. Vico Placówka usytuowana jest w dzielnicy Golęcino - Gocław, mieści się w budynku wolnostojącym po generalnym remoncie. Położona jest w cichej okolicy, blisko rzeki Odry, dzięki czemu nasi wychowankowie mogą na co dzień obcować z przyrodą. W przedszkolu funkcjonują 3 grupy: - SMERFY- grupa 3-4- latków - KRASNALE- grupa 5-6- latków - MISIE- grupa środowiskowa 3-5 -latków - ISKIERKI - świetlica środowiskowa dla dzieci w wieku szkolnym (5 - 13 lat) Posiadamy trzy sale zabaw z własnymi łazienkami oraz salę językowo – komputerową. Przed przedszkolem znajduje się duży ogród wyposażony w nowy i bezpieczny sprzęt do zabaw.
Osiągnięcia
"Jestem częścią świata - bawię się i tworzę, próbuję go zrozumieć" Naszą misją jest spełnianie dziecięcych marzeń, które zawsze inspirują wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Celem przedszkola jest indywidualne dotarcie do każdego dziecka, poznanie jego zdolności i zainteresowań, pozwalających rozwinąć potencjał i doskonalić talenty wychowanków. Posiadamy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Promujemy zdrowe żywienie. Jesteśmy organizatorem rejonowego: - Konkursu Muzyczno - Recytatorskiego "Szczecin to moje miasto ukochane" - Konkursu z zakresu wychowania komunikacyjnego "Bezpieczny przedszkolak" - Konkursu plastycznego "Kolorowy świat" - konkursów wewnątrzprzedszkolnych z udziałem rodziców Bierzemy udział w licznych konkursach i przeglądach na terenie miasta Szczecin. Pracujemy w oparciu o programy autorskie: - wychowawczy "Dobry przedszkolak" - profilaktyczny " Bezpieczna droga do przedszkola" - adaptacyjny "Odpływa smutku fala Smerfa, Misia i Krasnala" - wspomagający rozwój mowy "Mówię ładnie i poprawnie" - "Zabawa w kolorowy świat liter i cyfr" - zdrowotny "Bezpieczny przedszkolak - zdrowy uczeń" - relaksacyjny "Spokojny gaik" W pracy z dziećmi wykorzystujemy znane metody oraz innowacje pedagogiczne. Wspólnie z rodzicami tworzymy koło teatralne "Iskierki" Jako pierwsza placówka w Szczecinie prowadzimy świetlicę dla dzieci szkolnych, w której działają koła zainteresowań: sportowe, plastyczne, taneczne oraz kulinarne, w ramach którego organizujemy liczne poczęstunki i kiermasze. Współpracujemy z najważniejszymi instytucjami: - Rada Osiedla Golęcino - Gocław - Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna - Komisariat "Nad Odrą" - MOPR Północ - Straż Miejska - Parafia, Diecezjalny Dom Rekolekcyjny - Hospicjum J. Ewangelisty - SP 14, SP 44, ZS Nr 9 - okoliczne przedszkola - Zespolony Szpital Onkologiczny - Przychodnia Rejonowa "Nasz Doktor" - Dom Kultury Skolwin - Restauracja Jachtowa Pozyskujemy kolejnych sponsorów na rzecz naszych dzieci i wychowanków świetlicy.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia kulinarne
Godziny otwarcia od
06:00 - 16:30
Godziny otwarcia do
16:30:00
Godziny otwarcia uwagi
Grupa środowiskowa funkcjonuje od godz. 8.00 do godz. 13.00 Świetlica środowiskowa funkcjonuje od godz. 13.00 do godz. 18.00
Organ prowadzący
Urząd Miasta Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe