Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 9
Adres
A.K.NAPIERSKIEGO 13, 70-783 Szczecin
Telefon
914629288
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Brzostowska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
Opis

W przedszkolu funkcjonuje 11 oddziałów, w tym 1 integracyjny dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Placówka znajduje się w centrum Osiedla Słonecznego. Ogród przedszkolny, z wydzieloną częścią dla dzieci najmłodszych, jest wyposażony w nowoczesne urządzenia do rozwijania aktywności sportowo-ruchowej – kompleks sportowy ,,Gryfuś’’ oraz posiada zielone tereny do gry w piłkę. Place zabaw są nowoczesne, dostosowane do wieku dzieci i spełniają wszystkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Przedszkole dysponuje bardzo dobrymi warunkami lokalowymi dla dzieci: duże sale zabaw, jadalnie, kuchnia, sala językowa oraz przestronne hole do zajęć i zabaw ruchowych. Sale przedszkolne są wyposażone w różnego rodzaju kąciki tematyczne, rozwijające zainteresowania dzieci oraz w różnorodne pomoce dydaktyczne.

W naszym przedszkolu funkcjonują również grupy oparte na systemie pedagogicznym M.Montessori oraz pedagogice W.Froebla.

W trosce o naszych przedszkolaków realizujemy programy profilaktyczne: wspierający rozwój mowy oraz przeciwdziałający agresji. Bierzemy udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach, realizujemy projekty autorskie, a także o zasięgu międzynarodowym i krajowym oraz programy: Ligi Ochrony Przyrody, Koła Morskiego. Jesteśmy uczestnikami Kampanii Społecznej: Cała Polska Czyta Dzieciom; współpracujemy z Domami Seniora.

 

Posiadamy bogaty kalendarz uroczystości i imprez: Pasowanie na przedszkolaka, Dzień przedszkolaka, Dzień pluszowego misia, Andrzejki, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Pasowanie na żeglarza, Powitanie wiosny, Dzień dziecka, Dzień sportu, Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych, Dzień kolorowej skarpetki, Dynia nie taka straszna, Konstruowanie gier matematycznych, Teatr ,,Nauczyciele dzieciom’’, Dni skandynawskie, Dzień Mamy i Taty.

Osiągnięcia

Przedszkole posiada prestiżowy tytuł Zachodniopomorskiej Placówki Jakości, Zachodniopomorski Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie, corocznie osiąga wysokie lokaty w przeglądach, turniejach i konkursach. Przedszkole zapewnia bezpieczeństwo dzieci na wysokim poziomie – nowoczesny system monitoringu placówki. Szczegółowe informacje na stronie internetowej. www.sloneczna9.pl.

Godziny otwarcia od
06.00 - 17.00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Personel
Kadra pedagogiczna jest twórczym zespołem o wysokich kwalifikacjach zawodowych.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia