Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 77
Adres
Hoża 8,10, 71-699 Szczecin
Telefon
914 421 763
Fax
914 421 763
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Izabela Pasiecznik-Piętka
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole Publiczne Nr 77 „Wesołe Siódemki” w Szczecinie rozpoczęło swoją działalność w 1951 roku. Usytuowane jest przy ul. Hożej 8-10, w dzielnicy Żelechowa i związane z jej historią od ponad 70 lat. Od wielu lat przedszkole posiada filię przy ul. Stołczyńskiej. W placówce macierzystej istnieje obecnie jedenaście oddziałów, w filii zaś dwa.

Nazwę „Wesołe Siódemki” przedszkole przyjęło w 50 rocznicę swojego istnienia.
Nasi pierwsi absolwenci są już wiele lat po studiach, są też specjalistami różnych dziedzin, założyli własne rodziny, doczekali się dzieci i wnuków, a przyszli studenci, rodzice, naukowcy, lekarze, informatycy, artyści i inni specjaliści rozpoczęli właśnie edukację przedszkolną w naszym przedszkolu.

 

Dla naszych wychowanków stworzyliśmy możliwie najlepsze warunki. Od 2019 roku pracujemy w nowoczesnym, specjalnie w tym celu zaprojektowanym budynku, który składa się z dwóch kondygnacji i mieści aż jedenaście bogato wyposażonych sal dla dzieci (w tym w nowoczesny sprzęt interaktywny i audiowizualny) oraz specjalistyczne gabinety, m.in.: logopedyczny, psychologiczny i pedagogiczny. Dodatkowym autem naszej placówki jest też funkcjonowanie na jej terenie dobrze wyposażonej kuchni wraz z zupełnie nowym zapleczem technicznym. Budynek jest w pełni monitorowany i zabezpieczony przed dostaniem się osób trzecich na teren przedszkola, zapewniając maksimum bezpieczeństwa.

 

Oferujemy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych, sprzyjającą jak najwszechstronniejszemu rozwojowi naszych przedszkolaków. Obok kluczowych zajęć edukacyjnych i języka angielskiego, pojawiają się też zabawy sensoryczne, warsztaty kulinarne, zajęcia ruchowe, warsztaty plastyczne, taneczne, wprowadzamy też dzieci w świat tajników programowania. Dzięki organizowanym przez nas zabawom, dzieci mogą podejmować aktywność, która jest dla nich celem i wartością samą w sobie. Budynek otacza duży i nowocześnie wyposażony ogród, który jest nie tylko terenem zabaw dla dzieci, ale również miejscem obserwacji przyrodniczych i wspólnych, rodzinnych lub środowiskowych imprez.

 

Nasze Przedszkole zapewnia wszystkim dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju w atmosferze akceptacji i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieci zdobywają tu nie tylko wiedzę, ale odkrywają i rozwijają swoje zainteresowania oraz talenty, uczą się samodzielności w działaniu i myśleniu, nawiązywania prawidłowych relacji społecznych, a także zdobywają doświadczenia pomagające w rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie w różnych trudnych sytuacjach. Nasi absolwenci miło wspominają pobyt w przedszkolu i często nas odwiedzają. 


Kierując się długoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, wypracowaliśmy także zbiór metod i form pracy, które z powodzeniem przygotowują dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. Priorytetem w naszej pracy jest nie tylko bazowanie na tym, co sprawdziło się w metodyce wychowania przedszkolnego, lecz także podążanie za nowymi i innowacyjnymi rozwiązaniami wychowawczo – dydaktycznymi. Naszym wychowankom zapewniamy również pomoc psychologiczno – pedagogiczną, którą realizuje nasz przyjazny zespół nauczycielski wraz ze specjalistami: logopedą, pedagogiem specjalnym, terapeutą i psychologiem.

 

Przedszkole Publiczne Nr 77 jest miejscem, gdzie każde dziecko poczuje się bezpiecznie i komfortowo, a rodzice będą partnerami w realizowanym przez nas procesie wychowawczo – dydaktycznym i opiekuńczym.


 

 

Osiągnięcia
WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI Rodzina jest dla dziecka pierwszym i najważniejszym środowiskiem wychowawczym. Wywiera ona istotny wpływ na jego rozwój i formowanie się osobowości. Dlatego też właściwe współdziałanie nauczyciela z rodzicami jest jednym z istotnych czynników zapewniających osiąganie pomyślnych rezultatów wychowawczych. Dlatego staramy się, aby nasze działania w tym zakresie były konkretne, planowe i systematyczne, a formy naszych spotkań odpowiednie do ich celu. Należą do nich: - Zebrania grupowe - Konsultacje indywidualne - Zajęcia otwarte - Imprezy i uroczystości grupowe i przedszkolne - Tablice informacyjne dla rodziców TRADYCJE PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 77 Przez wiele lat istnienia naszej placówki organizowane były na jej terenie różnorodne uroczystości, imprezy, konkursy i przeglądy. Niektóre z nich na stałe weszły do naszego kalendarza imprez i zaliczane są już do tradycji przedszkola. UROCZYSTOŚCI I IMPREZY GRUPOWE I PRZEDSZKOLNE - Festyn Integracyjny „Pożegnanie lata” - Pasowanie na przedszkolaka w grupie najmłodszej - Pasowanie na starszaka i ucznia „zerówki” - Spotkanie z Mikołajem - Wigilijne spotkania grupowe - Dzień Babci i Dziadka - Bal Karnawałowy - Bal Wiosenny - Dzień Rodzinki - Uroczystość zakończenia roku szkolnego KONKURSY I PRZEGLĄDY organizowane przez nasze przedszkole - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Anioły i Aniołki Bożonarodzeniowe” - Międzyprzedszkolna Olimpiada Ekologiczna - Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Angielskiej Oprócz tych, które na stałe zagościły w naszym kalendarzu, organizujemy co roku konkursy lub przeglądy związane tematycznie z obszarem działań, którego realizację planujemy w danym roku szkolnym. W ostatnich dwóch latach były to: - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpieczny przedszkolak” - Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski „Przedszkolak bezpieczny na drodze” - Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Moje miasto” - Międzyprzedszkolny Konkurs Muzyczny „Na ludową nutę” Ponadto co roku organizowane są w przedszkolu różnorodne konkursy dla dzieci i rodziców. W tym roku odbyły się: - Konkurs plastyczny „Jesienne bukiety” - Konkurs plastyczny „Zabytki Szczecina” WSPÓŁPRACA ZE ŚRODOWISKIEM Przedszkole nie może realizować swoich zadań w oderwaniu od środowiska lokalnego. Dlatego też aktywnie współpracujemy z okolicznymi placówkami, Radą Osiedla oraz innymi instytucjami, które mogą wspierać i wzbogacać nasze działania. Należą do nich przede wszystkim: - Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna - Szkoła Podstawowa Nr 42 - Szkoła Podstawowa Nr 14 - Okoliczne przedszkola - Komenda Miejska Policji Sekcja Prewencji - Straż Pożarna - Wydział Ruchu Drogowego - Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” - Rada Osiedla Żelechowa i Skolwin
Dodatkowe zajęcia
Po zamknięciu placówki tj. od godz. 17.00 można zapisać dzieci na zajęcia: taneczne, karate oraz zajęcia z piłką. zajęcia prowadzą firmy zewnętrzne.
Godziny otwarcia od
06:00:00
Godziny otwarcia do
16:30:00
Godziny otwarcia uwagi
6.00-17.00
Organ prowadzący
GMINA MIASTO SZCZECIN
NIP odbiorcy opłat
8513027250
Odbiorca opłat
PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 77
Adres odbiorcy opłat
HOŻA 8,10
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
32 1020 4795 0000 9502 0278 2704
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
62 1020 4795 0000 9202 0406 6494
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2024/2025
275
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe