Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 67
Adres
Cegielskiego 9, 71-543 Szczecin
Telefon
91 423-79-79
Fax
91-423-79-79
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Włodarek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 67
Opis
Przedszkole położone jest w tzw Niecce Niebuszewskiej , budynek parterowy otoczony zadrzewionym ogrodem . W placówce funkcjonuje pięć oddziałów z przestrzennymi salami zabaw , w których odbywają się zajęcia z podstawy programowej , oraz uroczystości organizowane dla dzieci i rodziców.Przedszkole od lilku lat posiada wybudowane boisko do piłki nożnej oraz ścieżki zdrowia" Gryfuś". Kadra pedagogiczna to nauczyciele z dużym doświadczeniem zawodowym oraz wyższym wykształceniem Personel Przedszkola to osoby otwarte na potrzeby dzieci dbający o ich bezpieczeństwo i szczęśliwy pobyt. . W Przedszkolu realizujemy wiele programów projakościowych -sportowy i matematyczny , również Program edukacji ,ekologicznej , zdrowotnej , przeciwdziałaniu agresji wśród dzieci, Dziecięca matematyka, Program adaptacyjny/ . Leżakowanie we wszystkich grupach wiekowych na życzenie dzieci i rodziców .Pobyt na świeżym powietrzu przez cały rok szkolny , są to spacery oraz zabawy w ogrodzie. W związku z pandemią Covid -19 obowiązują procedury bezpieczeństwa na terenie placówki. Rodzice informowani są o osiągnięciach dzieci , zajęciach prowadzonych w przedszkolu za pomocą utworzonych grup na mesendżerze.
Osiągnięcia
Przedszkole posiada Ogólnopolski Certyfikat " Partnerskie Przedszkole"Placówka jest organizatorem imprezy miejskiej " Święto Konwalii"Ogólnopolskiego Dnia Przedszkoli , która odbywa się w Parku Kasprowicza / Teatr Letni/ oraz zawodów sportowych " Śmiech i zabawa to fajna sprawa" na stadionie Lekkoatletycznym przy ul Litewskiej. Realizujemy wspólny program dotyczący Edukacji Zdrowotnej i Ruchowej. W związku z tym uzyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Unii Europejskiej na Projekt Interreg III A, oraz IVA. Podczas wspólnych wizyt na terenie Polski i Niemiec poznajemy przygraniczne tereny naszych miejscowości. Na terenie placówki działa od kilku lat balet " Iskierki" , który reprezentuje przedszkole w placówce oraz na imprezach miejskich w naszym Szczecinie. Przedszkole bierze udział w wielu konkursach i przeglądach między przedszkolnych oraz ogólnopolskich.,są to konkursy plastyczne , teatralne muzyczne, sportowe. Współpracujemy z wieloma instytucjami na terenie Szczecina takimi jak Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna , klub " Słowianin" , Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie , Liga Ochrony Przyrody / liczne wyróżnienia w konkursach ekologicznych/., Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną-Oświata Zdrowotna.
Godziny otwarcia od
06:30 do 16.30
Godziny otwarcia uwagi
prosimy o uwagi
Personel
Kadra pedagogiczna - to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym o specjalności wychowanie przedszkolne, ponadto personel administracyjny i obsługowy .Pracownicy przedszkola z pasją wykonują swoją pracę, dbając o bezpieczeństwo i uśmiech każdego dziecka w czasie pobytu w przedszkolu.
Kontakty zagraniczne

Przedszkole współpracuje z partnerskimi Przedszkolami z Pasewalku w ramach projektów Euroregionu Pomerania Intrreg IIIA, IVA., VA.

Realizujemy Projekt " Nauka języka sąsiada od Przedszkola do dalszej edukacji"

Dodatkowe zajęcia
Język niemiecki w starszej grupie w ramach Projektu " Nauka języka sąsiada od przedszkola do dalszego etapu edukacji" - Interreg VA
Organ prowadzący
Gmina Miasta Szczecin
Drzwi otwarte
W miarę zniesienia obostrzeń , zajęcia będą organizowane w czerwcu.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
125
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
93102047950000940202782043
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
24102047950000990202791382
Odbiorca opłat
Przedszkole Publiczne nr 67
Adres odbiorcy opłat
Ul. Cegielskiego 9, 71-543 Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe