Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 67
Adres
Cegielskiego 9, 71-543 Szczecin
Telefon
91 423-79-79
Fax
91-423-79-79
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Włodarek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 67
Opis
Przedszkole położone jest w tzw Niecce Niebuszewskiej , budynek parterowy otoczony zadrzewionym ogrodem . W placówce funkcjonuje pięć oddziałów z przestrzennymi salami zabaw , w których odbywają się zajęcia z podstawy programowej , oraz uroczystości organizowane dla dzieci i rodziców.Przedszkole od lilku lat posiada wybudowane boisko do piłki nożnej oraz ścieżki zdrowia" Gryfuś". Kadra pedagogiczna to nauczyciele z dużym doświadczeniem zawodowym oraz wyższym wykształceniem Personel Przedszkola to osoby otwarte na potrzeby dzieci dbający o ich bezpieczeństwo i szczęśliwy pobyt. . W Przedszkolu realizujemy wiele programów projakościowych -sportowy i matematyczny , również Program edukacji ,ekologicznej , zdrowotnej , przeciwdziałaniu agresji wśród dzieci, Dziecięca matematyka, Program adaptacyjny/ . Leżakowanie we wszystkich grupach wiekowych na życzenie dzieci i rodziców .Pobyt na świeżym powietrzu przez cały rok szkolny , są to spacery oraz zabawy w ogrodzie. W związku z pandemią Covid -19 obowiązują procedury bezpieczeństwa na terenie placówki. Rodzice informowani są o osiągnięciach dzieci , zajęciach prowadzonych w przedszkolu za pomocą utworzonych grup na mesendżerze.
Osiągnięcia
Przedszkole posiada Ogólnopolski Certyfikat " Partnerskie Przedszkole"Placówka jest organizatorem imprezy miejskiej " Święto Konwalii"Ogólnopolskiego Dnia Przedszkoli , która odbywa się w Parku Kasprowicza / Teatr Letni/ oraz zawodów sportowych " Śmiech i zabawa to fajna sprawa" na stadionie Lekkoatletycznym przy ul Litewskiej. Realizujemy wspólny program dotyczący Edukacji Zdrowotnej i Ruchowej. W związku z tym uzyskaliśmy dofinansowanie z Funduszu Unii Europejskiej na Projekt Interreg III A, oraz IVA. Podczas wspólnych wizyt na terenie Polski i Niemiec poznajemy przygraniczne tereny naszych miejscowości. Na terenie placówki działa od kilku lat balet " Iskierki" , który reprezentuje przedszkole w placówce oraz na imprezach miejskich w naszym Szczecinie. Przedszkole bierze udział w wielu konkursach i przeglądach między przedszkolnych oraz ogólnopolskich.,są to konkursy plastyczne , teatralne muzyczne, sportowe. Współpracujemy z wieloma instytucjami na terenie Szczecina takimi jak Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna , klub " Słowianin" , Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie , Liga Ochrony Przyrody / liczne wyróżnienia w konkursach ekologicznych/., Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną-Oświata Zdrowotna.
Godziny otwarcia od
06:30 do 16.30
Godziny otwarcia do
16:30
Godziny otwarcia uwagi
prosimy o uwagi
Personel
Kadra pedagogiczna - to nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym o specjalności wychowanie przedszkolne, ponadto personel administracyjny i obsługowy .Pracownicy przedszkola z pasją wykonują swoją pracę, dbając o bezpieczeństwo i uśmiech każdego dziecka w czasie pobytu w przedszkolu.
Kontakty zagraniczne

Przedszkole współpracuje z partnerskimi Przedszkolami z Pasewalku w ramach projektów Euroregionu Pomerania Intrreg IIIA, IVA., VA.

Realizujemy Projekt " Nauka języka sąsiada od Przedszkola do dalszej edukacji"

Dodatkowe zajęcia
Język niemiecki w starszej grupie w ramach Projektu " Nauka języka sąsiada od przedszkola do dalszego etapu edukacji" - Interreg VA
Organ prowadzący
Gmina Miasta Szczecin
Drzwi otwarte
W miarę zniesienia obostrzeń , zajęcia będą organizowane w czerwcu.
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
93102047950000940202782043
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
24102047950000990202791382
Odbiorca opłat
Przedszkole Publiczne nr 67
Adres odbiorcy opłat
Ul. Cegielskiego 9, 71-543 Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe