Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 64
Adres
KSIĘCIA BARNIMA III WIELKIEGO 26, 71-437 Szczecin
Telefon
(091) 423-12-55
Fax
(091) 422-88-48
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Januszkiewicz
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole Publiczne nr 64 "Rusałka"mieści się w budynku dwupiętrowym , wolno stojącym, posiadamy ogród przedszkolny, plac zabaw. Na parterze mieści się duża przestronna szatnia. Doskonale wyposażone sale zabaw znajdują się na piętrach z przyległymi do nich toaletami. Kadra pedagogiczna z wysokimi kwalifikacjami . Praca z dziećmi oparta jest o podstawę programową oraz programy zatwierdzone przez MENiS „ ABC XX wieku”, „ Dziecięca matematykę” E.Gruszczyk-Kolczyńskiej,  pedagogikę Froebla E. Zielińskiej, „Edukację zdrowotną”. Ponadto w pracy dydaktyczno-wychowawczej wykorzystujemy elementy pedagogiki zabawy „Klanza”, zabawy muzyczno-relaksacyjne metodą K. Orffa, Labana , elementy kinezjologii edukacyjnej, M. Montessori, pedagogiki F.Froebla, sensoplastyki ,pedagogiki Planu Daltońskiego a także programy autorskie (adaptacyjny, Bezpieczny przedszkolak, pracy z dzieckiem zdolnym, plastyczny, ekologiczny,program  "I ty możesz zostać aktorem", matematyka w kolorach, program  ekologiczny. Wszystkie dzieci objęte są nauką j. angielskiego bez dodatkowych opłat a także w przedszkolu realizowany jest projekt unijny interreg V wszystkie dzieci są objęte nauką języka niemieckiego,współpracujemy z przedszkolem z Pasewalku.Dużą uwagę zwracamy na żywienie dzieci. Jadłospisy, ich wartość energetyczna i zawarte w produktach witaminy i związki mineralne monitorowane są przez specjalistów .Dzieci objęte są pomocą psychologiczno - pedagogiczną przez zatrudnionych specjalistów. Miła i serdeczna atmosfera, indywidualne podejście do wychowanków sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci i ich prawidłowej socjalizacji. 


Osiągnięcia
Do największych osiągnięć przedszkola można zaliczyć bogaty oraz całkowicie realizowany kalendarz imprez i uroczystości oraz godne prezentowanie przedszkola w różnego rodzaju przeglądach i konkursach poza przedszkolnych. Grupa 6 - latków w konkursie na wykonanie „Szopki szczecińskiej” zorganizowanym przez Teatr Lalek „Pleciuga” otrzymała jedno z wyróżnień, natomiast w konkursie plastycznym na ilustracje do wierszy Juliana Tuwima dzieci zdobyły II miejsce. Dużą satysfakcję dzieciom dał udział w takich imprezach jak: - Udział w polsko - niemieckich spotkaniach integracyjnych "Poznajemy swoje Ojczyzny i zwyczaje" Przedszkole dostało dofinansowanie z Funduszu Unii Europejskiej , bierzemy udział w Projekcie Interreg V, wszystkie dzieci objęte są codzienną nauką języka niemieckiego, współpracujemy z przedszkolem w Pasewalku.Udział w Olimpiadach sportowych ,, Śmiech i zabawa to fajna sprawa,"Przedszkolandia"-zawody sportowe, - przeglądzie piosenki bożonarodzeniowej - ,, Święcie Konwalii "w Teatrze Letnim, - Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych - Przeglądzie Teatrzyków Kukiełkowych - imprezie sportowej ”Gdzie sprawność tam zdrowie” -wszelkich konkursach plastycznych - Jesteśmy organizatorami konkursu plastycznego „bohaterowie naszych bajek” przy współpracy biblioteki ( filia nr 4), Bierzemy udział w wielu przeglądach i konkursach plastycznych, teatralnych, muzycznych, sportowych na terenie miasta Szczecina. Wszystkie imprezy i uroczystości były na wysokim poziomie artystycznym i organizacyjnym, a potwierdzeniem tego były liczne podziękowania rodziców oraz bardzo dobra opinia przedszkola w środowisku lokalnym. Wyjątkowo atrakcyjna i przynosząca szczególne rezultaty jest współpraca przedszkola ze środowiskiem a zwłaszcza: Biblioteką miejską nr 4(comiesięczne spotkania biblioteczne), Szkołą Podstawową nr 69, Akademią rolniczą(wycieczki i pogadanki przyrodniczo-edukacyjne, pomoc w propagowaniu zdrowego żywienia) Ligą Ochrony Przyrody , Pomorską Akademią Medyczną w Szczecinie ( Szpital pluszowego misia), współpraca z Muzeum Narodowym ( zajęcia muzealne dla dzieci) , Zamkiem Książąt Pomorskich ( cykliczne koncerty muzyczne) Schroniskiem dla zwierząt ( zbiórka karmy), Szczecińską Strażą Miejską ,posiadamy certyfikat „Bezpieczny Przedszkolak” nadany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie. Mamy również własne tradycje: - Wigilijne spotkania z  rodzicami - kiermasze świąteczne - bale jesienny i karnawałowy - festyny rodzinne na terenie ogrodu - celebrujemy Dzień Mamy, Taty, Babci , Dziadka i dziecka -pasowanie na przedszkolaka,pożegnanie starszaków - co roku wiosną wyjeżdżamy na całodniową wycieczkę do Trzebieży Przez cały rok gościmy w przedszkolu aktorów z ciekawymi, pouczającymi i wesołymi programami artystycznymi, często wychodzimy do teatru i kina,
Dodatkowe zajęcia
. nieodpłatnie: zajęcia sportowe, kółka teatralne, plastyczne, język angielski, niemiecki
Godziny otwarcia od
06:30:00- 16,30
Godziny otwarcia do
16:30:00
Kontakty zagraniczne
Przedszkole nasze współpracuje z przedszkolem z Pasewalku,Kinderhaus Regenbogen - DRK Kreisverband Uecker-Randow  niemieckie dzieci odwiedzają nas , wspólnie organizujemy różne projekty sportowe i kulturalne.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe