Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 45
Adres
Czwójdzińskiego 9, 70-893 Szczecin
Telefon
091-462-12-12
Fax
091-462-12-12
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dorota Szkoła
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole mieści się na skraju Puszczy Bukowej .Budynek parterowy -duże przestronne sale -każda grupa ma swoją salę ,łazienkę oraz szatnię . Duży ogród  z częścią wydzieloną dla grupy najmłodszej .Wyposażony w nowoczesne urządzenia do rozwijania aktywności sportowo-ruchowej. Przedszkole posiada boisko do gry w piłkę nożną .Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.Przedszkole w ramach podstawy programowej  realizuje zajęcia z języka angielskiego . Wzajemna współpraca personelu pedagogicznego i pomocniczego pozwala na stworzenie atmosfery domowego ciepła -dzieci otoczone fachowym oddziaływaniem pedagogicznym . Przedszkole jest organizatorem imprez międzyprzedszkolnych - Makiety z materiałów przyrodniczych ,Konkurs Recytatorski o tematyce ekologicznej . W przedszkolu działa Teatr -Rodzice dzieciom . Dzieci biorą udział w wielu konkursach plastycznych,muzycznych ,ruchowych zdobywając nagrody. Przedszkole współpracuje z Ośrodkiem Terapii Zajęciowej .W pięciu grupach przedszkolnych przebywają dzieci .W każdej grupie jest 25 dzieci . Na miejscu przygotowywane są posiłki dla dzieci .  Przedszkole posiada Filię  mieszczącą się w dzielnicy -Szczecin -Wielgowo to placówka dwuoddziałowa  mieszcząca 50 dzieci .W środowisku lokalnym nazywana jest przedszkolem domowym . Budynek przedszkola otoczony jest lasem sosnowym .Posiada bezpieczny plac zabaw wyposażony w sprzęt drewniany oraz metalowy.Przedszkole posiada swoje tradycje i zwyczaje które pozwalają dzieciom identyfikować się z przedszkolem  .Uroczystości związane z różnymi świętami organizowane przy dużym zaangażowaniu rodziców.W dwóch grupach przedszkolnych przebywa po 25 dzieci .Posiłki przygotowywane są na miejscu. 
Osiągnięcia
 Przedszkole nosi nazwę ,,Leśne,, wszystkie działania  ukierunkowane są na  wychowanie ekologiczne .Przedszkole bierze udział w konkursach zarówno międzyprzedszkolnych jak i ogólnopolskich odnosząc sukcesy.
Dodatkowe zajęcia
W Przedszkolu realizowane są programy :,,Prawa dziecka ,,Chcę być bezpieczny ,, Program edukacji ekologicznej ,,My dla ziemi -ziemia dla nas ,, Przedszkolacy wędrownicy poznają małą ojczyznę ,,Flażolet w przedszkolu ,,
Godziny otwarcia od
06:00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Organ prowadzący
Urząd Miasta Wydział Oświaty Szczecin
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
ŻYWIENIE - 63 1020 4812 0000 0802 0128 7481 , POBYT - 51 1020 4812 0000 0002 0128 7507
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe