Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 4
Adres
Ogińskiego 9, 71-431 Szczecin
Telefon
914222281
Fax
914222281
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Izabella Ślusarek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
  • Przedszkole Publiczne nr 4
Opis
Przedszkole położone jest w centrum miasta w okolicy Parku Kasprowicza i minigolfa. Placówka posiada bardzo dobre warunki lokalowe-dysponuje salą gimnastyczną, słonecznymi salami, odrębnymi dwoma sypialniami, salą komputerową,każda grupa posiada odrębną łazienkę. Przedszkole posiada również duży ogród, na którego terenie rosną drzewa owocowe i gdzie umieszczony jest sprzęt do zabawy dla dzieci. Przedszkole zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (większość nauczycielek posiada wykształcenie wyższe), nauczyciele nieustannie podnoszą kwalifikacje. Optymalna ilość dzieci w grupach umożliwia nauczycielom indywidualne podejście do każdego wychowanka, a dzieciom zapewnia warunki wszechstronnego rozwoju. Pracownikom bardzo zależy na tym, by powierzone im dzieci wyrosły na ludzi szczęśliwych, odnajdujących swoje miejsce w społeczeństwie. Stąd wielki nacisk na rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych. Szczególną troską otacza się tutaj najmłodszych przedszkolaków, ze względu na nich powstał program adaptacyjny. Wiele uwagi poświęca się tutaj kwestiom bezpieczeństwa, zdrowego odżywiania, aktywnemu stylowi życia oraz ekologii. Bardzo istotne jest także przygotowanie do rozpoczęcia nauki w szkole, nauczycielki pracują nad tym od najmłodszych grup, dzięki czemu dzieci mają możliwość do rozwijania swoich umiejętności i talentów. Aby osiągnąć zamierzone cele i umożliwić dzieciom sukcesy edukacyjne nauczyciele nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestniczą w kursach i szkoleniach. Przedszkole korzysta też z nowatorskich metod i tworzy własne programy.
Osiągnięcia
Oprócz bogatej oferty edukacyjnej, przedszkole oferuje swoim wychowankom udział w wielu imprezach, mi. in.: jesienne spotkania, pasowanie na przedszkolaka, spotkanie z Mikołajem, konkurs na najpiękniejszą bombkę, bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, „Serduszko zbudź się już wiosna” zabawy ruchowe w parku, konkurs na stroik wielkanocnym, spotkanie z zajączkiem wielkanocnym, konkurs recytatorski „Mój ulubiony wiersz”, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka, Dzień sportu, plener malarski, wycieczki autokarowe, lekcje muzealne, wyjścia do Teatru Lalek „Pleciuga” i szkoły muzycznej na koncerty, uczestniczenie w spektaklach prezentowanych przez profesjonalne teatry z całego kraju, uczestniczenie w spektaklach „dzieci – rodzicom”, „dzieci – dzieciom” i „rodzice –dzieciom”. Przedszkole organizuje też festyn rodzinny "Trzy godzinki dla rodzinki". Przedszkole bierze również udział w wielu imprezach między przedszkolnych, m.in.: cykl imprez „Bezpieczny przedszkolak”, cykl imprez „Eko przedszkolak”, festiwal piosenki i tańca „Konwalia, festiwal piosenki „Ekorytmy”, festiwal piosenki o zdrowiu, impreza sportowa na stadionie lekkoatletycznym „Śmiech i zabawa to fajna sprawa”, turniej przedszkolnej piłki nożnej na stadionie „Pogoni”, przegląd twórczości Juliana Tuwima, konkursy plastyczne. Praca przedszkola opiera się na ścisłej współpracy pracowników i rodziców, dzięki czemu dzieci osiągają sukcesy w przedszkolu i szkole. Przy przedszkolu działa „Kuleczkowy Klub Czytających Rodzin” w spierający kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom” Dzięki wsparciu rodziców przedszkole regularnie wspiera Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie, kształtując przy tym wrażliwość dzieci na potrzeby zwierząt. 
Dodatkowe zajęcia
terapia logopedyczna
Godziny otwarcia od
06:30 - 17.00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Godziny otwarcia uwagi
6.30 - 17.00
Kontakty zagraniczne
Współpracujemy z międzynarodową studencką organizacją AIESEC. Raz lub dwa razy do roku gościmy wolontariusza zza granicy. Do tej pory w ramach tej współpracy nasze dzieci poznały kulturę i zwyczaje ludzi m.in. z Indonezji, Meksyku, Brazylii, Chin i Włoch.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe