Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 38
Adres
Włościańska 5, 70-021 Szczecin
Telefon
91 482 12 09
Fax
91 482 12 09
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 38
  • Przedszkole Publiczne nr 38
  • Przedszkole Publiczne nr 38
  • Przedszkole Publiczne nr 38
  • Przedszkole Publiczne nr 38
Opis
Przedszkole Publiczne nr 38 "Tęczowe Przedszkole" usytuowane jest w dzielnicy Pomorzany. Mieści się w piętrowym budynku do którego przylega ogród. Jest placówką 5-oddziałową  (dzieci 3-6 letnie), pracuje w niej 11 nauczycieli. Kadra posiada wysokie kwalifikacje i kompetencje pedagogiczne. Celem naszego przedszkola jest tworzenie warunków wychowawczych i edukacyjnych zapewniających wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dzieci zgodnie z ich wrodzonym potencjałem i możliwościami. Dzieci w naszym przedszkolu są: radosne, ciekawe świata, ufne w stosunku do nauczycieli i pracowników obsługi, twórcze i samodzielne w działalności zabawowej i edukacyjnej, odpowiedzialne, obowiązkowe, uczciwe, prawdomówne, kulturalne, tolerancyjne, aktywnie uczestniczące w życiu przedszkola. Do przedszkola przyjmowane są dzieci z alergiami pokarmowymi. Organizujemy dla dzieci i rodziców: koncerty, teatrzyki, imprezy, zajęcia otwarte, spotkania z ciekawymi ludźmi, itp.
Osiągnięcia
Dzieci biorą udział w różnorodnych, przedsięwzięciach, przeglądach i konkursach. Nasza placówka jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznego konkursu literacko - plastycznego dla szczecińskich przedszkoli "Plastyczna przygoda dla Małych i Dużych." Współpracujemy z SP 20, PUM, Akademią Sztuki, studentami Wydziału Pedagogiki US, Filią Biblioteki Miejskiej nr 19, Policją, Strażą Miejską, PKP, Książnicą Pomorską, Muzeum Narodowym.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia z języka angielskiego dla wszystkich dzieci są bezpłatne. Pozostałe zajęcia dodatkowe ( Rytmika, Przedszkole i Piłka, zajęcia logopedyczne, taniec nowoczesny) prowadzone są przez firmę zewnętrzną, odbywają się w godzinach popołudniowych i są płatne.
Godziny otwarcia od
06:30 - 17:00
Personel
Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, personel życzliwy i przyjazny dzieciom.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe