Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 33
Adres
Księdza Piotra Ściegiennego 65, 70-352 Szczecin
Telefon
(091) 43 42 420
Fax
(091) 43 42 420
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Alicja Barbara Listek
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole Publiczne nr 33 "Koniczynka" w Szczecinie zajmuje usytuowany w centrum miasta jednopiętrowy budynek wolnostojący, wybudowany na potrzeby placówki przedszkolnej. Posiada przestronne, słoneczne, dobrze wyposażone sale zabaw, gabinet metodyczny, pokój do zajęć indywidualnych oraz dużą szatnię. Dysponujemy również rozległym, zadrzewionym ogrodem przedszkolnym, wyposażonym w sprzęt rekreacyjny w pełni zaspokajającym potrzeby relaksacyjne i ruchowe naszych dzieci, umożliwiającym organizację atrakcyjnych imprez przedszkolnych.
W placówce funkcjonuje 5 grup dzieci: "Biedronki", "Żabki", "Pszczółki", "Mrówki", "Motylki". Planowana liczba dzieci w grupie - 25. Grupy tworzone są dla dzieci w zbliżonym wieku, każda z nich ma swój charakter i profil w zależności od potrzeb dzieci oraz zainteresowań i predyspozycji nauczycieli. Przedszkole dysponuje własną kuchnią, w której przyrządzane są świeże, smaczne i zdrowe posiłki, wydawane w godzinach: 8.30 I śniadanie; 10.15 II śniadanie; 12.00 zupa + przekąska; 14.00 II danie + deser, a po 15.30 podajemy kanapki, owoce, napoje. Jadłospisy opracowuje dyplomowany specjalista do spraw żywienia człowieka. Są one dobrze zbilansowane i bardzo urozmaicone.
W salach dzieci mają stały dostęp do naturalnej wody źródlanej.
Osiągnięcia

Jesteśmy placówką bardzo przyjazną dzieciom i ich rodzicom. Staramy się, aby spędzone u nas chwile były czasem przyjemnych przeżyć oraz samych dobrych wspomnień.

NASZE MOTTO BRZMI: "Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć".

W latach 2019 - 2024 realizujemy koncepcję Pedagogiki Miejsca, w której perspektywie PRZEDSZKOLE "KONICZYNKA" jest MIEJSCEM WSPÓLNYM,              w którym: wszyscy czujemy się dobrze, chętnie podejmujemy różnorodną aktywność, budujemy relacje, komunikację i porozumienie oraz wychodzimy              do coraz szerszego otoczenia.

NASZ SUKCES TO: uśmiechnięte i bezpieczne dziecko, zadowolony i współpracujący rodzic, lubiący swoją pracę pracownik.

Nasze Dzieci zdobywają również liczne nagrody w konkursach ekologicznych, plastycznych, tanecznych, sportowych.

Oferujemy bogaty i atrakcyjny wachlarz imprez przedszkolnych, tradycyjnych świąt świąt i ceremoniałów. Realizacja zajęć w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego oparta jest na ciekawych rozwiązaniach programowo- metodycznych. Dodatkowa oferta realizowana przez nauczycieli przedszkola ma charakter zajęć twórczych, terapeutycznych oraz rozwijających procesy poznawcze.

W celu wsparcia procesu adaptacji nowych dzieci do warunków przedszkola wdrażamy "Program adaptacji dzieci w przedszkolu".

Dodatkowe zajęcia


Wszystkie grupy wiekowe objęte są, w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, nauką języka angielskiego.

W ramach programu InterReg VA „Poznaj język sąsiada” nasze 6 latki uczą się także języka niemieckiego.

Na życzenie rodziców organizowana jest nauka religii.

W oparciu o wykorzystanie ogromnego potencjału i zaangażowania naszych nauczycieli, prowadzone są interesujące zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne, przyrodnicze, sportowe, integracyjne, wspierające rozwój emocjonalny i społeczny oraz inne.

W ramach działań Przedszkolnego Koła  Ligii Ochrony Przyrody realizujemy ciekawe autorskie programy przyrodniczo - ekologiczne, takie jak : „Zielona Koniczynka” oraz „Mali badacze przyrody”.

Wspierając rozwój emocjonalno – społeczny naszych dzieci realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Emocja”, a także programy własne naszych nauczycieli : „Ty i Ja charaktery dwa” oraz „Poskromić złośnika”.

Rezultatem prowadzonej edukacji artystycznej w naszej placówce, są osiągnięcia Teatru Przedszkolnego „Bajdurka” w postaci pięknych przedstawień przygotowywanych przez dzieci, ich rodziców i pracowników przedszkola, a także wspaniale galerie, będące efektem warsztatów plastycznych prowadzonych pod hasłem „Małymi krokami w ślady wielkich mistrzów”.

Szczególnym uznaniem naszych wychowanków cieszą się zajęcia z elementami jogi dla najmłodszych oraz treningi relaksacyjne.

Z powodzeniem pracujemy takimi metodami jak: Metoda Marii Montessori, „Dary Froebla”,  „Metoda Dobrego Startu”, „Moje Sylabki”, „Pedagogika Zabawy”, „Dziecięce Programowanie”, „Metoda Kniessów” i wiele innych.


Godziny otwarcia od
06:30 - 17.00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Godziny otwarcia uwagi

Czas pracy przedszkola wynika z organizacji pracy placówki i potrzeb środowiska.


Historia

Nasze Przedszkole oddano do użytku 1 września 1965r.
Na przestrzeni kilkudziesięciu lat cała rzesza zaangażowanych, oddanych dzieciom pracowników budowała jej wizerunek, pokonując wszelkie napotykane w pracy trudności. Przez wiele lat było to przedszkole ćwiczeń prowadzące praktyki dla przyszłych nauczycieli, a także placówka środowiskowa dla dzieci z najbliższego otoczenia, które nie miały innej możliwości korzystania z edukacji przedszkolnej.

W 2011 roku Przedszkole przyjęło, wyłonioną w drodze konkursu, wdzięczną nazwę "Koniczynka", która wyróżnia nas w środowisku i pozwala naszej społeczności identyfikować się z placówką.
W 2015 roku uroczyście obchodziliśmy 50 lecie pracy naszego Przedszkola. Wychowaliśmy ponad 50 roczników absolwentów, którzy teraz przyprowadzaj do nas swoje dzieci i wnuki.

Koła zainteresowań
plastyczne, muzyczne, teatralne, przyrodnicze, sportowe
Personel
Kadra pedagogiczna posiada solidne wykształcenie i duże doświadczenie w pracy z dziećmi: wszyscy legitymują się wyższym wykształceniem pedagogicznym w zakresie edukacji przedszkolnej oraz dodatkowymi kwalifikacjami w zakresie pedagogiki ogólnej , opiekuńczej, wczesnoszkolnej, specjalnej, socjoterapii, diagnozy i terapii pedagogicznej, logopedii, psychologii. Nauczyciele dobrze rozumieją potrzeby rozwojowe dzieci, potrafią skutecznie wspierać ich indywidualny rozwój i doprowadzać je do osiągania sukcesów na miarę ich możliwości.
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Kontakty zagraniczne
W ramach Programu "Nauczanie języka sąsiada od przedszkola do zakończenia edukacji - kluczem do komunikacji w Euroregionie" InterReg VA
Odbiorca opłat
Gmina Miasto Szczecin
Adres odbiorcy opłat
pl. Armii Krajowej 1, 70- 456 Szczecin
NIP odbiorcy opłat
851 030 94 10
Wystawca
Przedszkole Publiczne nr 33 w Szczecinie
Adres wystawcy
ul. Księdza Piotra Ściegiennego 65
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
831020479500009402022785327
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
83102047950000940202785327
Drzwi otwarte
Nie
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2023/2024
125
E-mail jednostki przetwarzającej dane
pp33@miasto.szczecin.pl
Telefon jednostki przetwarzającej dane
48 91 43 42 420
Nazwa i adres jednostki przetwarzającej dane
Przedszkole Publiczne nr 33 w Szczecinie ul. Ks. P. Ściegiennego 65, 70- 352 Szczecin
Telefon IODO
48 91 85 22 093
Adres email IODO
iod@spnt.pl
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe