Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 31
Adres
MONTE CASSINO 17, 70-467 Szczecin
Telefon
091 422 55 41
Fax
091 422 55 41
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Ewa Woś -Lorek
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole usytuowane jest w uroczym miejscu przy Jasnych Błoniach. Wyróżniamy się w środowisku lokalnym nazwą nadaną przez dzieci i rodziców " Żaczek". Panuje u nas wspaniała atmosfera. Zatrudniamy fachowców w dziedzinie wychowania przedszkolnego. Pracujemy w oparciu o profil muzyczny , w związku z czym zapewniamy dzieciom wczesną edukację muzyczną. Angażujemy się w działania społeczne. Dbamy o promocję naszego przedszkola.Rozwijamy u dzieci świadomość o dziedzictwie kulturowym naszego regionu. Wykorzystujemy piękne tereny naszego miasta do celów rekreacyjnych. Od 2007roku jesteśmy przedszkolem językowym. Nasze przedszkolaki od 3 roku życia uczą się języka angielskiego w ramach innowacji pedagogicznej realizowanej w naszej placówce.
Osiągnięcia
Sukcesy naszego przedszkola, to sukcesy naszych wychowanków. Celem naszej pracy jest jak najlepiej przygotować dziecko do roli ucznia. W związku z powyższym realizujemy wiele przedsięwzięć, które wpływają na lepszy rozwój naszych podopiecznych. Między innymi realizujemy program Wczesnego Rozpoznawania i Interwencji" Dziecko ryzyka dysleksji nie musi zostać uczniem dyslektycznym." Współpracujemy z Uniwersytetem szczecińskim, Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Collegium Balticum. Nasi nauczyciele są autorami wielu programów dedykowanych przedszkolakom. Absolwenci naszego przedszkola posiadają ponadprzeciętne umiejętności . Wielu z nich kontynuuje edukacje muzyczną. Organizujemy przegląd dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. " Muzyka i ruch czyli bajka bez słów"
Dodatkowe zajęcia
Język angielski ( innowacja pedagogiczna)- nieodpłatnie; Kółko umuzykalniające ( 5,6-latki - realizacja programu własnego) - nieodpłatnie; Nauka gry na pianinie - płatne; Rytmika - płatne; Zajęcia logopedyczne - płatne
Godziny otwarcia od
od 06:30 do 17:00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Godziny otwarcia uwagi
Godziny pracy przedszkola wynikają z potrzeb rodziców.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe