Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 30
Adres
Piotra Skargi 18, 71-423 Szczecin
Telefon
budynek główny 91 422 48 58, mały budynek 91 421 42 01
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Lidia Czerwińska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Nasz ogród zimą...
  • Budynek przedszkola
  • Plac zabaw
  • Kominek
  • Sala zabaw
  • Sala zabaw
Opis
Przedszkole mieści się w dwóch budynkach: budynku na terenie ogrodu przedszkolnego, w którym przebywają dzieci z dwóch grup oraz w pięknej willi wybudowanej na przełomie XIX i XX wieku, w której przebywają dzieci z pięciu grup. Placówka zapewnia opiekę, nauczanie i wychowanie dla siedmiu grup przedszkolnych. Sale zabaw dostosowane do wieku dzieci, wyposażone w pomoce dydaktyczne i  zabawki. Przedszkole zapewnia troskliwą opiekę,  pobyt w atmosferze zabawy i miło spędzonego czasu, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną posiadającą pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Piękny duży i zielony ogród, zapewnia zabawę na świeżym powietrzu, w którym dzieci się bawią i mają okazję do obserwowania przyrody. Plac zabaw dostosowany do wieku dzieci umożliwia ogólny rozwój ruchowy. Placówka jest objęta Patronatem Akademii Sztuki w Szczecinie w ramach projektu "Kreatywne Przedszkole". 
Osiągnięcia

Od 2003 r. nazywamy się "Chochlik" w tak wiekowym budynku jak nasz, przebywają radosne, wesołe, a czasem figlarne i psotne "chochliczki". Dzieci biorą udział w konkursach, przeglądach, festiwalach. Przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, wstąpiliśmy do Klubu Czytających Przedszkoli. Wzięliśmy udział w projekcie "Woda" w ramach współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim oraz w projekcie "Upowszechnianie wiedzy dotyczącej racjonalnego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym".  Dzieci należą do koła LOP. Dbamy o wychowanie dzieci w poczuciu potrzeby ochrony środowiska oraz zdrowego stylu życia. W ramach wolontariatu prowadzimy akcje charytatywne dla potrzebujących. Zbieraliśmy dary dla bezdomnych zwierząt ze schroniska, nawiązaliśmy współpracę z Hospicjum w Tanowie. Współpracujemy z Domem Kultury "Klub Skolwin", organizujemy spotkania  z ciekawymi ludźmi: malarzami, pisarzami w ramach projektu „Kreatywne Przedszkole” we współpracy Akademią Sztuki w Szczecinie oraz Film Services Szczecin. 

Pracujemy w oparciu o metody aktywne dostosowane do możliwości każdego dziecka. Nasi absolwenci są świetnie przygotowani do podjęcia nauki w szkole. Szczególną uwagę zwracamy na nauczenie dzieci radzenia sobie ze swoimi emocjami, bycia otwartymi, pogodnymi, życzliwymi i odważnymi.

 

Dodatkowe zajęcia

Zajęcia z języka angielskiego - nieodpłatnie
Religia - nieodpłatnie
Zajęcia chóralne - chór "Chochliki", Akademia Chóralna Śpiewająca Polska

Zajęcia rozwijające kreatywność przy współpracy Akademii Sztuki w Szczecinie

Godziny otwarcia od
06:30 - 16.30
Godziny otwarcia do
17:00:00
Personel
Wszystkie nauczycielki posiadają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Koła zainteresowań
Przedszkole współpracuje z Narodowym Forum Muzyki w ramach projektu  Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Dzieci biorą udział w zajęciach chóralnych prowadzonych przez wykwalifikowanego dyrygenta.
Godziny otwarcia uwagi
Czas pracy przedszkola wynika z organizacji pracy placówki i potrzeb środowiska.
NIP odbiorcy opłat
851-030-94-10
Odbiorca opłat
Gmina Miasto Szczecin
Adres odbiorcy opłat
pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin
Wystawca
Przedszkole Publiczne nr 30
Adres wystawcy
ul. Piotra Skargi 18, 71-423 Szczecin
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
72 1020 4795 0000 9002 0278 1938
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
72 1020 4795 0000 9002 0278 1938
Drzwi otwarte
W czasie pandemii nie przewidujemy dni otwartych. 
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe