Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 30
Adres
Piotra Skargi 18, 71-423 Szczecin
Telefon
budynek główny 91 422 48 58, mały budynek 91 421 42 01, intendentka, księgowość 91 430
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Lidia Czerwińska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 30
  • Nasz ogród zimą...
  • Nasz prace
  • Przedszkole Publiczne nr 30
  • ...pewnego razu szylismy lalki
  • Nasza wiewórka
Opis
Przedszkole mieści się w dwóch  budynkach: budynku na terenie ogrodu przedszkolnego, w którym przebywają dzieci z dwóch grup oraz w pięknej willi wybudowanej na przełomie XIX i XX wieku, w której przebywają dzieci z pięciu grup. Placówka zapewnia opiekę, nauczanie i wychowanie dla siedmiu grup przedszkolnych. Sale zabaw dostosowane do wieku dzieci, wyposażone w pomoce dydaktyczne i  zabawki. Przedszkole zapewnia troskliwą opiekę,  pobyt w atmosferze zabawy i miło spędzonego czasu, wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną posiadającą pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Piękny duży i zielony ogród, zapewnia zabawę na świeżym powietrzu, w którym dzieci się bawią i mają okazję do obserwowania przyrody. Plac zabaw dostosowany do wieku dzieci umożliwia ogólny rozwój ruchowy.
Osiągnięcia

Od ponad 25 lat jesteśmy organizatorami Festiwalu Piosenki o tematyce ekologicznej "Ekorytmy", a co roku w kwietniu organizujemy Przegląd Piosenki o Zdrowiu. W roku 2011 przedszkole zdobyło certyfikat Zachodniopomorska Szkoła Promująca Zdrowie. Bawimy się podczas rodzinnych festynów, uroczystości i imprez.
Dzieci biorą udział w konkursach, przeglądach, festiwalach, między innymi: Festiwalu Marynistycznym, Przeglądzie Teatrzyków Przedszkolnych, Święcie Konwalii oraz konkursach plastycznych m.in. "Ekoludek - jesienny ludek", "Kukiełka Marzanna", "Wesoła pisanka". Przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, wstąpiliśmy do Klubu Czytających Przedszkoli. Wzięliśmy udział w projekcie "Woda" w ramach współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim oraz w projekcie "Upowszechnianie wiedzy dotyczącej racjonalnego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym". Co roku najstarsze dzieci wstępują do koła LOP. Dbamy o wychowanie dzieci w poczuciu potrzeby ochrony środowiska oraz zdrowego stylu życia. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" i "Mamo, tato wolę wodę" oraz Akademii Aquafresh. Zbieraliśmy dary dla bezdomnych zwierząt ze schroniska. Braliśmy m.in. udział w imprezach:
- "Grzybobranie z przedszkolakiem",
- Jesienne spotkanie z Moniką Pyrek oraz Gwiazdami Sportu,
- zarybianie Jeziora Głębokiego,
- Święto Pieczonego Ziemniaka,
- Odjazd śmieci,

- najciekawszy list do Św. Mikołaja,
- Muzyka i ruch, czyli bajka bez słów
- Szczeciński Przedszkoliada Event
- Przegląd Małych Form Teatralnych "Mamo, tato nie pal !"
Możemy liczyć na rodziców podczas organizowanych akcji, imprez i uroczystości np. Góra Grosza i Gorączka Złota, Dzień Babci i Dziadka czy Dzień Dziecka oraz Dzień Rodziny. Zbieraliśmy żywność, ubrania i zabawki dla Domu Samotnej Matki w Płoni oraz pluszaki dla dzieci ze szczecińskich szpitali.
Wypracowaliśmy nasze przedszkolne tradycje:
- sztandar przedszkola,
- imieniny przedszkola i urodziny chochlika ( naszego patrona),
- Wigilijny podwieczorek przy świecach,
- bale z różnych okazji np. powitanie jesieni, wiosny, bal księżniczek, przebierańców czy piżamowca,
- festyn rodzinny,
- Studniówka - czyli 100 dni do szkoły ( pożegnanie starszaków),
- projekt "Mój pierwszy dzienniczek", czyli polonez na Jasnych Błoniach,

- czytanie przy kominku,
- koncerty muzyczne.
Od 2003 r. nazywamy się "Chochlik" i co roku obchodzimy imieniny przedszkola, bo nie ukrywamy, że w tak wiekowym budynku jak nasz, przebywają radosne, wesołe, a czasem figlarne i psotne "chochliczki". Redagujemy przedszkolne pisemko "Chochlikowe Wieści". Nasi absolwenci są świetnie przygotowani do podjęcia nauki w szkole. Szczególną uwagę zwracamy na nauczenie dzieci radzenia sobie ze swoimi emocjami, bycia otwartymi, pogodnymi i życzliwymi. 

Dodatkowe zajęcia
Zajęcia z języka niemieckiego - nieodpłatnie
Religia - nieodpłatnie
"Bawiarenka" - zajęcia z różnych dziedzin m.in. gotowania, plastyki, szycia, zabaw teatralnych dla chętnych starszych dzieci
Godziny otwarcia od
06:30 - 17.00
Personel
Wszystkie nauczycielki posiadają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Koła zainteresowań
Przedszkole współpracuje z Narodowym Forum Muzyki w ramach projektu  Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Dzieci biorą udział w zajęciach chóralnych prowadzonych przez wykwalifikowanego dyrygenta.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2020/2021
165
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe