Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 29 (na czas remontu w okresie od 1 września do 31 grudnia 2020r. siedzibą przedszkola będzie ZSO – 9 ul. Małkowskiego 12)
Adres
Wyszyńskiego 6, 70-201 Szczecin
Telefon
091 48 81 440
Fax
091 48 82 507
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 29 (na czas remontu w okresie od 1 września do 31 grudnia 2020r. siedzibą przedszkola będzie ZSO – 9 ul. Małkowskiego 12)
Opis

Przedszkole usytuowane jest w samym centrum Szczecina i mieści się w budynku wolnostojącym, otoczonym pasem zieleni. W zadrzewionym, dużym ogrodzie przedszkolnym znajduje się plac zabaw, wykonany z materiałów ekologicznych, bezpiecznych dla dzieci oraz sprzęt do użytku sezonowego. Placówka posiada 4 obszerne, kolorowe, bogato wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne sale oraz salę rytmiczno - gimnastyczną. Wszystkie sale zostały w ostatnim czasie odnowione. W placówce często odbywają się wycieczki poza teren przedszkola, w trakcie których dzieci obcują z przyrodą i poznają najbliższą okolicę. W miesiącach letnich prowadzimy program adaptacyjny dla przyszłych przedszkolaków, ułatwiający dzieciom rozstanie z rodzicami i sprzyjający szybkiej adaptacji do warunków przedszkolnych. Rodzice mają możliwość uczestniczenia wraz z dzieckiem w zajęciach organizowanych przez nauczyciela najmłodszej grupy wiekowej. Systematycznie współpracujemy ze środowiskiem lokalnym. Na stałe współpracujemy z Książnicą Pomorską, Zamkiem Książąt Pomorskich, Policją i Strażą Miejską oraz z Centrum Psychologiczno-Pedagogicznym. Stosowane metody i formy pracy z dzieckiem nastawione są na jego twórcze działanie i gwarantują dobre przygotowanie dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego. Zapewniamy, że nasze przedszkole jest miejscem, w którym dzieci doskonale się bawią, a bawiąc się - uczą. Do przedszkola dzieci przychodzą zawsze radosne i uśmiechnięte
Osiągnięcia
Przedszkole poprzez swoją wieloletnią tradycję i doświadczenie wypracowało niepowtarzalną rodzinną atmosferę, w której zarówno dzieci jak i rodzice bardzo dobrze się odnajdują. Niewątpliwą zaletą i atutem przedszkola są prowadzone w każdej grupie wiekowej bezpłatne zajęcia z języka hiszpańskiego, realizowane w ramach projektu innowacji pedagogicznej. Dzieci poznają już od najmłodszych lat obcy język, kraj z którego się on wywodzi, jego kulturę, tradycję i obyczaje. Zdobytą wiedzą mogą się ze sobą i innymi podzielić podczas „Dnia hiszpańskiego”, gdy próbujemy i smakujemy hiszpańskiej kuchni i potraw z nią związanych oraz tańczymy flamenco. Jesteśmy przedszkolem aktywnym biorącym udział w różnego rodzaju konkursach: plastycznych, tanecznych, muzycznych, sportowych. Należymy do Klubu Czytających Przedszkoli, bierzemy udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz pomagamy innym w ogólnopolskiej akcji „Góra grosza”. W ciągu całego roku dzieci korzystają z ciekawych wycieczek autokarowych, teatrzyków, koncertów muzycznych. Uroczyście obchodzimy różne święta. Celem naszej pracy jest przekazywanie dzieciom wiary w swoje nieograniczone możliwości poznawcze i właściwe dysponowanie emocjami. Wiedza zdobywana przez kadrę pedagogiczną podczas ciągłego dokształcania się, umożliwia nowoczesne podejścia do pracy z małym dzieckiem. Kadrę tworzy zespół wykształconych, doświadczonych i kreatywnych nauczycieli dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w przedszkolu. Wszyscy pracownicy mają bardzo dobry kontakt z dziećmi. Uwzględniają indywidualne podejście. Nauczycielki korzystają z najnowszych koncepcji, metod i form pracy, które gwarantują nauczanie i wychowanie na najwyższym poziomie. NASZE DZIAŁANIA ZMIERZAJĄ KU: • Kierując się doświadczeniem oraz wykorzystując nowoczesne metody nauczania, stworzyliśmy miejsce, w którym Twoje dziecko znajdzie najlepszą opiekę oraz doskonałe warunki do doskonalenia swoich umiejętności, odkrywania talentów i zainteresowań. • Chcemy, aby to tu Twoje dziecko przychodziło z radością, zaciekawieniem i oczekiwaniem na „coś specjalnego” każdego dnia. Chcemy, abyście Wy, Rodzice, mieli poczucie bezpieczeństwa i zaufania. Wspólnie z Wami pragniemy odkrywać ogromny potencjał najmłodszych, bawiąc uczyć, a ucząc, towarzyszyć im w stawianiu pierwszych odważnych kroków w świat. • Nadrzędnym celem Naszego Przedszkola jest dobro dziecka. Naszym priorytetem jest zapewnienie każdemu dziecku najlepszych warunków do wszechstronnego rozwoju, wspierając go w odkrywaniu i pobudzaniu swoich wrodzonych uzdolnień i predyspozycji.
Godziny otwarcia od
06:30:-17:00
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe