Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 27
Adres
HENRYKA POBOŻNEGO 6/8, 70-508 Szczecin
Telefon
91 4336-011
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Gabriela Poleszak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 27
Opis
Nasze przedszkole istnieje od 1954 roku. Nosi nazwę "Żagielek". Jak sama nazwa wskazuje, przedszkole propaguje "morski" charakter Szczecina i regionu. Przedszkole położone jest w reprezentacyjnej okolicy miasta - w pobliżu Wałów Chrobrego i parku Żeromskiego. Budynek przedszkola jest piętrowy, wolno stojący. Przeszedł gruntowny remont i modernizację. Otoczony jest ogrodem - placem zabaw, wyposażonym w: wieżę ze zjeżdżalnią, bujaki, huśtawki oraz piaskownicę. Przedszkole posiada boisko "Gryfuś" z kompleksem sportowym. Placówka wyposażona jest w całodobowy monitoring zewnętrzny i wewnętrzny. Obiekt chroni firma ochroniarska. Przedszkole jest pięciooddziałowe: "Marynarze", "Rybacy , "Żeglarze", "Piraci", "Wikingowie", to nazwy naszych grup. Każda grupa posiada odrębną salę, oprócz tego dzieci mają do dyspozycji  przestronny hol do zajęć ruchowych i multimedialnych. W przedszkolu odbywają się bezpłatne zajęcia  w zakresie wczesnej nauki języka obcego, którymi objęte są  wszystkie nasze przedszkolaki. Praca wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńcza odbywa się w oparciu o: - Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego, - program wychowania przedszkolnego "Zanim będę uczniem" E. Tokarskiej, J. Kapały, - program nauczania dla przedszkoli, klas zerowych i placówek integracyjnych "Dziecięca matematyka" E. Gruszczyk-Kolczyńskiej i E. Zielińskiej,   - elementy glottodydaktyki wg programu B. Rocławskiego "Nauka czytania i pisania".  Ponadto każda nauczycielka realizuje z dziećmi programy własne, programy autorskie oraz innowacje pedagogiczne. Przedszkolaki na bieżąco korzystają z bogatej oferty kulturalnej miasta:  uczestniczą w wystawach i warsztatach w muzeach,  słuchają koncertów w filharmonii,  oglądają przedstawienia teatralne,  biorą udział w miejskich imprezach sportowych, - prezentują tańce i piosenki z okazji Dni Morza,  uczestniczą w wielu imprezach towarzyszących doniosłym wydarzeniom na Wałach Chrobrego. Poprzez całoroczną, systematyczną współpracę ze szkołami podstawowymi nr 11, 33, 56, 63 i Centrum Psychologiczno-Pedagogicznym ułatwiamy naszym najstarszym przedszkolakom przekroczenie "progu szkolnego". Zajęcia edukacyjne na terenie przedszkola systematycznie wzbogacają:  instruktorzy Centrum Żeglarskiego i Pałacu Młodzieży,  wykładowcy i studenci Akademii Morskiej, wolontariusze Międzynarodowej Organizacji Studentów AIESEC,  praktykanci Uniwersytetu Szczecińskiego,  przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej,  instruktorzy muzeum,  edukatorzy Centrum Edukacji Przyrodniczej "Na Głębokim" oraz wiele szczecińskich instytucji i zakładów pracy.  
Osiągnięcia
- Międzynarodowa Nagroda Żeglarska Szczecina w kategorii Kota Umbriagi w roku 2021, wyróżnienie Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego za wyjątkową, wzorcową i wieloletnią żeglarską edukację najmłodszych w ramach Szczecińskiego Programu Edukacji Morskiej, - certyfikat "Przedszkole w Ruchu" wydany przez MEN.
Dodatkowe zajęcia
 Wykwalifikowana kadra zapewnia wszystkim dzieciom bezpłatne zajęcia:  język niemiecki, język migowy.
 Dla potrzebujących zapewniamy bezpłatne zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne
  
Godziny otwarcia od
06:30 - 17:00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Kontakty zagraniczne

Bierzemy udział w Programie Europejski Korpus Solidarności ERASMUS +  w ramach, którego wolontariusze  obcokrajowcy  wspierają pracę nauczycielek przez cały rok szkolny.                                                                                                         

Współpracujemy z Międzynarodową Organizacją Studentów AISEC .   

  

 


Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia