Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 23
Adres
Ofiar Oświęcimia 12, 71-504 Szczecin
Telefon
914223796
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Grażyna Glinka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 23
Opis
Przedszkole 6 oddziałowe mieści się w budynku 2 kondygnacyjnym z przyległym ogrodem. Na terenie ogrodu zagospodarowany kompleks sportowy wybudowany ze środków miejskich w ramach programu "Małe boisko dla przedszkola -Gryfuś" Do dyspozycji dzieci jest 6 dobrze wyposażonych sal zajęć z przyległymi łazienkami oraz przestronna szatnia z wydzielonymi dla poszczególnych grup sektorami. Kadra pedagogiczna z wysokimi kwalifikacjami przygotowana do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego poszerzoną o: - program językowy ( codzienne zajęcia w języku angielskim we wszystkich grupach wiekowych) realizowany w ramach miejskiego programu edukacji językowej dzieci, - zajęcia matematyczne dla dzieci 5-6 letnich "Matematyczne igraszki" realizowany w ramach miejskiego programu "Ogrody wyobraźni" - zajęcia umuzykalniające dla dzieci wszystkich grup wiekowych, realizowany w ramach miejskiego programu wspierania zajęć dodatkowych Ponadto przedszkole jest uczestnikiem Ministerialnego Programu "Szkoła w ruchu" oraz realizuje zadania związane z uczestnictwem w szwajcarskim programie KIK/34 , którego głównym założeniem jest upowszechnianie zdrowego stylu życia i zapobieganie otyłości. Przedszkole jest współorganizatorem imprez o zasięgu miejskim "Śmiech i zabawa to fajna sprawa" - stadion przy ul. Litewskiej "Święto Konwalii" - Teatr Letni w Parku Kasprowicza "Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej". W przedszkolu działa koło turystyczne "Zefirkowe włóczykije". Programem koła objęte są dzieci, rodzice, absolwenci przedszkola. Koło organizuje wycieczki dla wszystkich chętnych w soboty/ niedziele, oraz dla grup wiekowych 5 - 6 latków w ramach zajęć przedszkolnych. dzieci pięcio-, sześcio- letnie w latach 2018-2020 objęte są ogólnopolskim programem "Z uśmiechem przez Polskę"
Osiągnięcia
Dzieci uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach plastycznych, tanecznych, wokalnych, jesteśmy wielokrotnymi laureatami Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, konkursów plastycznych. Otrzymujemy wyróżnienia w przeglądach tanecznych organizowanych dla zespołów amatorskich na terenie miasta. Współpracujemy z przedszkolami w Gorzowie Wielkopolskim i Koszalinie Choszcznie
Dodatkowe zajęcia
  1. Bezpłatne zajęcia poszerzające podstawę programową :
  •  dla wszystkich dzieci: umuzykalnienie z rytmiką- 2 razy w tygodniu, język angielski- codziennie, zabawy logopedyczne ( z całą grupą) 1 raz w tygodniu.
  •  dla dzieci zgłoszonych przez rodziców: religia - 2 razy w tygodniu 
W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowo odpłatne realizowane po zakończeniu pracy przedszkola, każdego roku zgodnie 
z zapotrzebowaniem rodziców.
Godziny otwarcia od
od 06:00 do 17.00 w roku szkolnym 2017/2018, każdego roku korygowany zgodnie z potrzebami rodziców i możliwościami przedszkola.
Godziny otwarcia uwagi
Czas pracy poszczególnych oddziałów uzależniony jest od deklaracji rodziców. We wczesnych godzinach rannych i późnych popołudniowych grupy mogą być łączone.
Kontakty zagraniczne
Współpraca z przedszkolami z Pasewalku
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe