Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 23
Adres
Ofiar Oświęcimia 12, 71-504 Szczecin
Telefon
914223796
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Grażyna Glinka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 23
Opis
Przedszkole 6 oddziałowe mieści się w budynku 2 kondygnacyjnym z przyległym ogrodem. Na terenie ogrodu zagospodarowany kompleks sportowy wybudowany ze środków miejskich w ramach programu "Małe boisko dla przedszkola -Gryfuś" Do dyspozycji dzieci jest 6 dobrze wyposażonych sal zajęć z przyległymi łazienkami oraz przestronna szatnia z wydzielonymi dla poszczególnych grup sektorami. Kadra pedagogiczna z wysokimi kwalifikacjami przygotowana do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego poszerzoną o: - program językowy ( codzienne zajęcia w języku angielskim we wszystkich grupach wiekowych) realizowany w ramach miejskiego programu edukacji językowej dzieci, - zajęcia matematyczne dla dzieci 5-6 letnich  - zajęcia umuzykalniające dla dzieci wszystkich grup wiekowych, realizowany w ramach miejskiego programu wspierania zajęć dodatkowych. Ponadto przedszkole jest uczestnikiem Ministerialnego Programu "Szkoła w ruchu" oraz realizuje zadania związane z uczestnictwem w szwajcarskim programie KIK/34 , którego głównym założeniem jest upowszechnianie zdrowego stylu życia i zapobieganie otyłości. Przedszkole jest współorganizatorem imprez o zasięgu miejskim "Śmiech i zabawa to fajna sprawa" - stadion przy ul. Litewskiej "Święto Konwalii" - Teatr Letni w Parku Kasprowicza "Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej". W przedszkolu działa koło turystyczne "Zefirkowe włóczykije". Programem koła objęte są dzieci, rodzice, absolwenci przedszkola. Koło organizuje wycieczki dla wszystkich chętnych w soboty/ niedziele, oraz dla grup wiekowych 5 - 6 latków w ramach zajęć przedszkolnych.
Osiągnięcia
Dzieci uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach plastycznych, tanecznych, wokalnych, jesteśmy wielokrotnymi laureatami Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, konkursów plastycznych. Otrzymujemy wyróżnienia w przeglądach tanecznych organizowanych dla zespołów amatorskich na terenie miasta. Współpracujemy z przedszkolami w Gorzowie Wielkopolskim i Koszalinie Choszcznie
Dodatkowe zajęcia
  1. Bezpłatne zajęcia poszerzające podstawę programową :
  •  dla wszystkich dzieci: umuzykalnienie z rytmiką- 2 razy w tygodniu, język angielski- codziennie, zabawy logopedyczne ( z całą grupą) 1 raz w tygodniu.
  •  dla dzieci zgłoszonych przez rodziców: religia - 2 razy w tygodniu 
W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowo odpłatne realizowane po zakończeniu pracy przedszkola, każdego roku zgodnie 
z zapotrzebowaniem rodziców.
Godziny otwarcia od
od 06:00 do 17.00 w roku szkolnym 2017/2018, każdego roku korygowany zgodnie z potrzebami rodziców i możliwościami przedszkola.
Godziny otwarcia uwagi
Czas pracy poszczególnych oddziałów uzależniony jest od deklaracji rodziców. We wczesnych godzinach rannych i późnych popołudniowych grupy mogą być łączone.
Kontakty zagraniczne

Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe