Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 23
Adres
Ofiar Oświęcimia 12, 71-504 Szczecin
Telefon
914223796
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Stęplewska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 23
Opis

Przedszkole Publiczne nr 23 mieści się przy ul. Ofiar Oświęcimia 12 w Szczecinie. Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta, w parterowym budynku. Budynek przedszkola i przylegający do niego ogród znajdują się na terenie ogrodzonym. W ogrodzie przedszkolnym znajduje się boisko przedszkolne oraz bieżnia znakomicie nadające się do zabaw i zajęć ruchowych. Od strony wejścia do przedszkola znajduje się edukacyjna ścieżka zdrowia. W przedszkolu tym znajduje się sześć sal dydaktycznych, wyposażonych w odpowiednie dla dzieci zabawki i pomoce edukacyjne. Do jednej grupy przedszkolnej uczęszcza 25 wychowanków. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która zapewnia dzieciom wszechstronny i bogaty rozwój osobowy, uczy przez zabawę przy zachowaniu bezpiecznego i zdrowego trybu dnia. Prowadzone są zajęcia językowe z języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych, jak również zajęcia taneczne, rytmiczne i sportowe. Przedszkole zapatruje się na indywidualny rozwój każdego dziecka, uczestniczy w miejskich wydarzeniach, konkursach, promuje dzieci uzdolnione, wspomaga i wspiera potrzeby słabszych, sprawia, że dzieci czują się ważne, docenione i kochane.

Realizowane programy i projekty w naszym przedszkolu. „Zaczytane Zefirki”- Autorski program czytelniczy, „Cala Polska czyta dzieciom”- Ogólnopolski program czytelniczy, „Zefirkowe Włóczykije”- poznajemy Szczecin i okolice. Autorski program regionalny, „Magiczna moc bajek”- Międzynarodowy Projekt Czytelniczy, „Bajeczna księga”- Projekt czytelniczy Bliżej Przedszkola, „Piękna Nasza Polska Cała”- Program regionalny, „Przedszkole talentów” - Projekt edukacyjny,  „Rodzice dzieciom” - Projekt poznawania zawodów; „Kraina zmysłów”- Program Integracji Sensorycznej;„Wczesna adaptacja dziecka w przedszkolu”- Program adaptacyjny;. „Nauczanie j. angielskiego w przedszkolu”- autorski program wczesnego nauczania języka angielskiego, Program ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Ogrody wyobraźni” – Program dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.


Osiągnięcia
Dzieci uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach plastycznych, tanecznych, wokalnych, jesteśmy wielokrotnymi laureatami Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, konkursów plastycznych. Otrzymujemy wyróżnienia w przeglądach tanecznych organizowanych dla zespołów amatorskich na terenie miasta.
Dodatkowe zajęcia
  1. Bezpłatne zajęcia poszerzające podstawę programową :
  •  dla dzieci zgłoszonych przez rodziców: religia - 2 razy w tygodniu 
W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowo odpłatne realizowane po zakończeniu pracy przedszkola, każdego roku zgodnie 
z zapotrzebowaniem rodziców.
Godziny otwarcia od
od 06:00 do 17.00 w roku szkolnym 2022/2023, każdego roku korygowany zgodnie z potrzebami rodziców i możliwościami przedszkola.
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Czas pracy poszczególnych oddziałów uzależniony jest od deklaracji rodziców. We wczesnych godzinach rannych i późnych popołudniowych grupy mogą być łączone.
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe