Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 23
Adres
Ofiar Oświęcimia 12, 71-504 Szczecin
Telefon
914223796
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Stęplewska
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 23
Opis

Przedszkole Publiczne nr 23 mieści się przy ul. Ofiar Oświęcimia 12 w Szczecinie. Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta, w parterowym budynku. Budynek przedszkola i przylegający do niego ogród znajdują się na terenie ogrodzonym. W ogrodzie przedszkolnym znajduje się boisko przedszkolne oraz bieżnia znakomicie nadające się do zabaw i zajęć ruchowych. Od strony wejścia do przedszkola znajduje się edukacyjna ścieżka zdrowia. W przedszkolu tym znajduje się sześć sal dydaktycznych, wyposażonych w odpowiednie dla dzieci zabawki i pomoce edukacyjne. Do jednej grupy przedszkolnej uczęszcza 25 wychowanków. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która zapewnia dzieciom wszechstronny i bogaty rozwój osobowy, uczy przez zabawę przy zachowaniu bezpiecznego i zdrowego trybu dnia. Prowadzone są zajęcia językowe z języka angielskiego dla wszystkich grup wiekowych, jak również zajęcia taneczne, rytmiczne i sportowe. Przedszkole zapatruje się na indywidualny rozwój każdego dziecka, uczestniczy w miejskich wydarzeniach, konkursach, promuje dzieci uzdolnione, wspomaga i wspiera potrzeby słabszych, sprawia, że dzieci czują się ważne, docenione i kochane.

Realizowane programy i projekty w naszym przedszkolu. „Zaczytane Zefirki”- Autorski program czytelniczy, „Cala Polska czyta dzieciom”- Ogólnopolski program czytelniczy, „Zefirkowe Włóczykije”- poznajemy Szczecin i okolice. Autorski program regionalny, „Magiczna moc bajek”- Międzynarodowy Projekt Czytelniczy, „Bajeczna księga”- Projekt czytelniczy Bliżej Przedszkola, „Piękna Nasza Polska Cała”- Program regionalny, „Przedszkole talentów” - Projekt edukacyjny,  „Rodzice dzieciom” - Projekt poznawania zawodów; „Kraina zmysłów”- Program Integracji Sensorycznej;„Wczesna adaptacja dziecka w przedszkolu”- Program adaptacyjny;. „Nauczanie j. angielskiego w przedszkolu”- autorski program wczesnego nauczania języka angielskiego, Program ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Ogrody wyobraźni” – Program dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.


Osiągnięcia
Dzieci uczestniczą w licznych przeglądach i konkursach plastycznych, tanecznych, wokalnych, jesteśmy wielokrotnymi laureatami Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, konkursów plastycznych. Otrzymujemy wyróżnienia w przeglądach tanecznych organizowanych dla zespołów amatorskich na terenie miasta.
Dodatkowe zajęcia
  1. Bezpłatne zajęcia poszerzające podstawę programową :
  •  dla dzieci zgłoszonych przez rodziców: religia - 2 razy w tygodniu 
W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowo odpłatne realizowane po zakończeniu pracy przedszkola, każdego roku zgodnie 
z zapotrzebowaniem rodziców.
Godziny otwarcia od
od 06:00 do 17.00 w roku szkolnym 2022/2023, każdego roku korygowany zgodnie z potrzebami rodziców i możliwościami przedszkola.
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Czas pracy poszczególnych oddziałów uzależniony jest od deklaracji rodziców. We wczesnych godzinach rannych i późnych popołudniowych grupy mogą być łączone.
Kontakty zagraniczne

Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe