Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 10
Adres
Wołogoska 5, 71-131 Szczecin
Telefon
0-91-48 71 435
Fax
0-91-48 71 435
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne nr 10
Opis
Przedszkole Publiczne Nr 10 w Szczecinie rozpoczęło działalność w 1947 roku. Mieści się w czterokondygnacyjnym budynku willowym na Pogodnie, w otoczeniu licznej roślinności na placu zabaw. Obecnie jest to placówka trzyoddziałowa, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, a funkcję dyrektora pełni pani Danuta Buda. Do I grupy uczęszczają dzieci 3-4-letnie, do II grupy 4-5-letnie a do III grupy 5-6-letnie. Tradycją przedszkola jest nauka języków obcych, którą rozpoczęto już w 1961 roku oraz organizowanie różnorodnych festynów rodzinnych i środowiskowych (m.in. „Święto Rodziny”, „Ciepło i radośnie idziemy ku wiośnie”, „W wiejskiej zagrodzie”), kiermaszy świątecznych, olimpiady sportowej, balów dla dzieci i innych imprez (np. „Święto pieczonego ziemniaka”, „Jasełka”). Praca wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńcza odbywa się według programu „ABC ... program wychowania przedszkolnego XXI wieku” oraz programów posiłkujących: „Dziecięca matematyka” E. Gruszczyk – Kolczyńskiej, E. Zielińskiej, „Ekologia w przedszkolu” G. Kutyłowskiej, „Edukacja zdrowotna” K. Dudkiewicz, K. Kamińskiej oraz „Nauka czytania i pisania” Br. Rocławskiego. Od 2006 roku należymy do Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Od 2007 roku nauczycielki najstarszej grupy realizują Program Edukacyjny "Przyjaciele Zippiego". W 2007 roku przedszkole obchodziło jubileusz 60 – lecia i nadanie imienia „Bajkowa łąka". Naszym motto jest piosenka: „Biedroneczki są w kropeczki, Pszczółki miodek jedzą, a Motylki ani chwilki spokojnie nie siedzą. Bo w przedszkolu numer dziesięć nie nudzi się żadne dziecię. Tutaj lepiej jest niż w domu, nie jest obcy nikt nikomu. Wszyscy są tu jak w rodzinie i dzieciństwo miło płynie. Panie tu o dzieci dbają, jeść nam dają, zabawiają. Uczą słów zaczarowanych i że słuchać trzeba mamy. Chętnie tutaj przychodzimy, bo wspaniale się bawimy. Nigdzie nie ma takich pań, nikt nie jada lepszych dań, tylko my – wybrańcy losu, więc słuchajcie mego głosu! Do „dziesiątki”, przyjaciele, bo stracicie bardzo wiele!
Osiągnięcia
Na terenie przedszkola corocznie odbywają się: międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Jesienne kompozycje”, konkurs ekologiczny dla współpracujących placówek oraz olimpiada sportowa z udziałem rodziców. Dzieci zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia biorąc udział w międzyprzedszkolnych konkursach i spotkaniach o tematyce: ekologicznej, sportowej, plastycznej, muzycznej, wiedzy o Unii Europejskiej (np. „Bajkowa piosenka”, „Święto Konwalii”, „Śmiech i zabawa to fajna sprawa”, „Jasełka”).
Dodatkowe zajęcia
Język Niemiecki
Godziny otwarcia od
06:30:00 -16.30
Godziny otwarcia uwagi
Dzień w przedszkolu w skrócie: 6.30 – 8.30 – schodzenie się dzieci; zabawy dzieci 8.45 – I śniadanie 9.00 – realizacja zadań edukacyjnych przez dzieci w sferze werbalnej, relaksacyjnej, ekspresyjnej 10.15 – II śniadanie 10.30 – zabawy na placu zabaw
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia