Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 1
Adres
Grażyny 7, 71-631 Szczecin
Telefon
091-42-30-626
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Barbara Kowalczyk
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Nr 1 "Radosne"
Opis

Odkryj Przedszkole "Radosne"–  działamy nieprzerwanie od 1981 roku!.

Jeśli szukasz idealnego miejsca dla swojego dziecka, gdzie nauka łączy się z zabawą, a rozwój to codzienność? Przedszkole Radosne to miejsce, gdzie dziecko rozwija swoje talenty, odkrywa świat i tworzy niezapomniane wspomnienia!

Nasze przedszkole jest otoczone zielenią, co tworzy wyjątkową atmosferę, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi maluchów.

Posiadamy pięć przestronnych sal dydaktycznych, zaprojektowanych z myślą o potrzebach najmłodszych. Każda sala wyposażona jest w łazienkę dostosowaną do potrzeb dzieci, zapewniając komfort i bezpieczeństwo podczas codziennych zajęć.

Dbamy o zdrowie i prawidłowe odżywianie naszych podopiecznych! Nasza własna kuchnia przygotowuje pyszne, zbilansowane posiłki, które dostarczają energii do odkrywania świata.


Osiągnięcia

W Przedszkolu "Radosnym" nie brakuje  atrakcji i wydarzeń integracyjnych! Nasza kreatywna kadra nauczycielska oraz zewnętrzne agencje artystyczne regularnie organizują imprezy, które budują więzi społeczne i rozwijają wyobraźnię dzieci.

 Jesteśmy dumni z naszej współpracy z Fundacją Mierz Wysoko, która umożliwia nam organizację dodatkowych zajęć edukacyjnych.

Nasze dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach w ramach współpracy z Policją, Strażą Miejską, Strażą Pożarną i Biblioteką Miejską filia nr 7

Ponadto, nasze przedszkolaki regularnie uczestniczą w wyjściach do placówek kulturalno-oświatowych, gdzie mogą poszerzać swoją wiedzę, rozwijać zainteresowania i inspirować się sztuką oraz kulturą.

W codziennej pracy wykorzystujemy między innymi metodę Marii Montessori, pracujemy w oparciu o koncepcję pedagogiki Froebla,  a także wprowadzamy naukę wczesnego czytania według Glenna Domana.

 Nasza placówka jest organizatorem między przedszkolnego konkursu "Jestem Polakiem", a także bierzemy udział w konkursach, przeglądach i zawodach sportowych organizowanych przez inne placówki na terenie miasta Szczecin.

 Co roku organizujemy festyn rodzinny, który jest wyjątkową okazją do spotkania z rodzicami na terenie placówki. Tradycją jest wspólna zabawa na świeżym powietrzu, podczas której rodzice mają okazję obejrzeć występy artystyczne dzieci, wziąć udział w różnorodnych konkursach i skosztować pysznego jedzenia przygotowanego na tą okazję przez nasze panie kucharki. Wydarzenie jest pełne radości, zabawy I atrakcji, które umacniają więzi społeczne w naszej społeczności przedszkolnej.

 Dzień Dziecka świętujemy w wyjątkowy sposób, poprzez  kilka dni pełnych niespodzianek, zabaw, konkursów i wydarzeń artystycznych, m.in Dzień otwartych sali, dmuchane zamki itp.

Dodatkowo, raz w roku organizujemy jednodniową wycieczkę, podczas której dzieci mają możliwość odkrywania nowych miejsc, zdobywania doświadczeń i tworzenia niezapomnianych wspomnień poza ścianami przedszkola. To wyjątkowa okazja do nauki poprzez doświadczenie i przygody na świeżym powietrzu.

 W przedszkolu funkcjonują  oddziały integracyjne, do których mogą uczęszczać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 Nasz personel przedszkolny to zespół wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, którzy codziennie otrzymują wsparcie od specjalistów, takich jak pedagodzy specjalni, logopeda i psycholog. Ta współpraca pozwala na efektywne dostosowanie procesu nauczania i wsparcie indywidualnych potrzeb rozwojowych każdego dziecka.

"Przedszkole Radosne: Twoje Dziecko, Nasza Radość, Wspólny Rozwój!"

Dodatkowe zajęcia

Język angielski - dwa razy w tygodniu, bezpłatnie dla wszystkich dzieci.

Religia dla chętnych dzieci w wieku 5-6 lat,  dzieci nieuczestniczące w religii mają w tym czasie zajęcia z wychowawcą grupy.

Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej z logopedą, pedagogiem specjalnym i psychologiem.

Zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Godziny otwarcia od
06:00 do 17.00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Personel
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna z zakresu pedagogiki przedszkolnej oraz pedagodzy specjalni, logopeda i psycholog. Doświadczony i życzliwy personel obsługi i administracji.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2024/2025
100
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych