Szczecin
Przedszkole
Przedszkole Publiczne nr 1
Adres
Grażyny 7, 71-631 Szczecin
Telefon
091-42-30-626
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Barbara Kowalczyk
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Nr 1 "Radosne"
Opis

Przedszkole „Radosne” jest placówką działającą od 1981 roku. Mieści się w parterowym budynku z dala od ruchliwych ulic. Dzieci mają do dyspozycji sale dydaktyczne z łazienkami, salę rekreacyjną wyposażoną w różnorodny sprzęt gimnastyczny i duży ogród do zabaw. Codziennie
w przedszkolnej kuchni przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki. Tradycją przedszkola są organizowane rokrocznie festyny rodzinne oraz ciekawe imprezy integracyjne odbywające się na terenie przedszkola.

W przedszkolu funkcjonują oddziały integracyjne do których mogą uczęszczać dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Kadra przedszkola to wysoko wykwalifikowani nauczyciele, których na co dzień wspomaga pedagog specjalny i logopeda.
Osiągnięcia

Dzieci z naszego przedszkola biorą udział w licznych konkursach, prezentacjach oraz zawodach sportowych organizowanych przez inne placówki oświatowe.  My jesteśmy gospodarzami imprezy środowiskowej "Jesienne impresje",  "Turnieju logopedycznego" oraz organizatorami międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem "Jestem Polakiem". Współpracujemy z pobliską Szkołą Podstawową Nr 11 oraz Zespołem Szkół Sportowych. Dzięki współpracy z Fundacją Mierz Wysoko nasze przedszkole co roku odwiedzają ciekawi goście. Raz w miesiącu gościmy na terenie przedszkola profesjonalnych artystów  prezentujących koncerty muzyczne bądź sztuki teatralne dla dzieci. W codziennej pracy wykorzystujemy między innymi metodę Marii Montessori, pracujemy w oparciu o koncepcję pedagogiki Froebla,  a także wprowadzamy naukę wczesnego czytania według Glenna Domana.

Dodatkowe zajęcia

Język angielski - dwa razy w tygodniu, bezpłatnie dla wszystkich dzieci.

Religia dla chętnych dzieci w wieku 5-6 lat,  dzieci nieuczestniczące w religii mają w tym czasie zajęcia z wychowawcą grupy.

Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno - pedagogicznej z logopedą lub pedagogiem specjalnym.

Zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Godziny otwarcia od
06:00 do 17.00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Personel
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna z zakresu pedagogiki przedszkolnej oraz pedagog specjalny i logopeda prowadzący zajęcia rewalidacyjne. Życzliwy personel obsługi i administracji.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych