Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 5
Adres
Kr. Jadwigi 29, 70-262 Szczecin
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Agnieszka Ruks
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 5
  • Szkoła Podstawowa nr 5
  • Szkoła Podstawowa nr 5
Opis
Oddziały przedszkolne znajdują się w oddzielonej części budynku (z osobnym wejściem). Dzieci mogą korzystać z placu zabaw, znajdującym się na dziedzińcu Placówki. Zapewnia to całkowite bezpieczeństwo przedszkolakom. Placówka posiada CERTYFIKAT BEZPIECZEŃSTWA i poszerzony monitoring. Dzieciom zapewniamy bardzo dobre warunki pobytu w godzinach od 6.30 do 16.30. Nowoczesna kuchnia zapewnia 4 posiłki dziennie (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek). Maluchy spożywają posiłki w stołówce, przy dostosowanych stolikach, w innych godzinach niż uczniowie szkoły.  Przedszkolaki korzystają z osobnych, dostosowanych łazienek. Dzięki rozbudowanej sieci MONITORINGU i fachowej opiece, doświadczonych nauczycieli, dzieci mają zapewnione pełne bezpieczeństwo i fachową, ciepłą opiekę.. Wejście do przedszkola są monitorowane. Budynek posiada ładne, bezpieczne wewnętrzne dziedzińce, które ozdabiają stare lipy i dęby. Sale dla dzieci przedszkolnych są duże, wyposażone w nowe mebelki, nowoczesne pomoce dydaktyczne i audiowizualne oraz zabawki. Dzieci otaczamy opieką pedagogiczną i psychologiczną. W Placówce codzienny dyżur pełni pielęgniarka. Wprowadziliśmy globalne czytanie od 3 roku życia. Dzieci poprzez zabawę poznają obrazy wyrazów i w ten bezstresowy sposób uczą się czytać. 
Osiągnięcia
Oddziały przedszkolne uruchomiliśmy 1 września 2010 roku. Mamy już 7 letnie doświadczenie w pracy z maluchami. Szczególnym osiągnięciem są pozytywne opinie Rodziców. Dla nas najważniejsze jest ZADOWOLENIE DZIECI I RODZICÓW.
Dodatkowe zajęcia
język angielski
Godziny otwarcia od
06:30 - 16.30
Godziny otwarcia do
17:00:00
Godziny otwarcia uwagi
Czynne jest od 6.30 do 16.30.
Historia
Pierwsi w Szczecine, w 2009 r, utworzyliśmy oddziały przedszkolne przy szkole. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z maluszkami.  
Koła zainteresowań
język angielski
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Zajęcia sportowe