Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 42
Adres
Hoża 25, 71-699 Szczecin
Telefon
91 4421738
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Dyrektor Joanna Pieszak
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
 • Szkoła Podstawowa nr 42
Opis

W oddziałach przedszkolnych realizujących roczne przygotowanie przedszkolne dla dzieci 5 i 6-letnich zapewniamy pobyt w godzinach 6.30 - 16.30, liczebność grupy maksymalnie 25 osób, 3 posiłki (śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek) przygotowywane w szkolnej kuchni, spożywane w salach. Zapewniamy łazienki dostosowane do potrzeb dzieci, dobrze wyposażone sale. W ramach zajęć prowadzimy bezpłatne zajęcia rytmiki, zajęcia komputerowe, logopedyczne oraz języka angielskiego. Posiadamy sale wyposażone odpowiednio do potrzeb dzieci. Często uczestniczymy w wyjściach do różnych instytucji kulturalnych, w tym na przedstawienia muzyczne i teatralne. Wyjeżdżamy na różne wycieczki. Zapewniamy bezpieczeństwo najmłodszym dzieciom; teren szkoły jest ogrodzony, placówka posiada monitoring oraz domofon. Posiadamy atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw, który powstał w ramach Rządowego Programu „Radosna szkoła”, z którego bardzo chętnie korzystają najmłodsi podopieczni naszej szkoły. Dysponujemy również kompleksem boisk sportowych „ORLIK”. Organizujemy wiele zajęć dodatkowych, których celem jest zarówno wyrównywanie braków jak i rozwijanie zainteresowań naszych dzieci. W roku szkolnym 2017/2018 na terenie szkoły działa 28 różnorodnych kół zainteresowań. Realizujemy programy autorskie oraz programy własne, których celem jest uatrakcyjnienie oferty i zakresu działań naszej placówki. Od wielu lat bierzemy udział w programach propagujących zdrowe odżywianie: „Dzieciaki – mleczaki” „Witaminowy zawrót głowy”, „Warzywa i owoce w szkole”, „Szklanka mleka”. Współpracujemy z Policją, WORD’em oraz Strażą Miejską; rokrocznie przeprowadzamy wiele spotkań mających na celu uwrażliwienie dzieci na zachowanie szczególnego bezpieczeństwa na drodze, bezpiecznych zachowań w szkole i poza nią oraz zastosowaniu zasad bezpieczeństwa w kontaktach z obcymi.
W ostatnim czasie ważnym stało się dla nas również zagadnienie bezpieczeństwa w przestrzeni internetowej. W tym celu przedstawiciele Policji przeprowadzają prelekcje nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców. Uwrażliwiając na potrzeby drugiego człowieka bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych.

POSIADAMY: Certyfikat: „Szkoły z Klasą”, „Bezpieczna Szkoła”, „Szkoła w ruchu”, „Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie”.

Osiągnięcia

Nasi uczniowie rokrocznie uczestniczą w wielu konkursach wiedzowych na szczeblu rejonowym, miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, w których odnoszą sukcesy. Co roku, w uznaniu znaczących osiągnięć edukacyjnych, nasi uczniowie  wyróżniani są Nagrodą Prezydenta Miasta Szczecin. Osiągamy wiele sukcesów w sferze sportu. Zdobywamy czołowe miejsca  podczas „Ligii biegowej”, „Czwartków lekkoatletycznych”, „Biegów przełajowych” oraz „Mistrzostw Szczecina w ergometrze wioślarskim”. Od wielu lat jesteśmy wyróżniani nagrodami dla „Najaktywniejszej turystycznie szkoły”

Dodatkowe zajęcia
Odbywające się w oddziałach przedszkolnych zajęcia z j.angielskiego oraz rytmika prowadzone są nieodpłatnie.
Godziny otwarcia od
6:30
Godziny otwarcia do
16:30
Godziny otwarcia uwagi
Zajęcia obowiązkowe odbywają się w godzinach 9.00 :14:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe