Szczecin
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 28
Zespół szkół
Adres
Piaseczna 40, 70-892 Szczecin
Telefon
914666051
Fax
914666051
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Małecka
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • przedszkolaki aktywnie uczestniczą w życiu szkoły
  • dzieci uczą się współpracy
  • jak karnawał ... to oczywiście bal
  • wszystkie dzieci uczą się języka angielskiego
  • zabawy dowolne to ulubione zajęcie maluchów
Opis
Przy Szkole Podstawowej Nr 28 im. B. Czwójdzińskiego położonej w otoczeniu Puszczy Bukowej funkcjonuje oddział przedszkolny. W pobliżu szkoły znajduje się osiedle Płonia-Śmierdnica-Jezierzyce. Zajęcia odbywają się w wydzielonej sali, wyposażonej zgodnie z potrzebami dzieci pięcio i sześcioletnich, w godzinach 6.30-17:00. W ramach obowiązkowych zajęć w godz. 9:00 - 14:00 dzieci uczą się języka angielskiego, uczestniczą w zajęciach sportowych oraz muzycznych. Przedszkolaki biorą aktywny udział w życiu szkoły, włączają się w organizowane przedsięwzięcia m.in. Święto Pieczonego Ziemniaka, Jasełka, Dzień Rodzinki, Festiwal Wiosennych Przebojów. Szkoła zaopatrywana jest w posiłki dostarczane przez firmę catteringową. Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych objęte są pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
Osiągnięcia
Nasze dzieci biorą udział w konkursach plastycznych, muzycznych oraz sportowych. Aktywnie uczestniczą w realizacji programu profilaktyczno - wychowawczego, podejmują działania na rzecz innych oraz środowiska przyrodniczego. Przedszkolaki na bieżąco korzystają z oferty kulturalnej miasta - Filharmonia, Opera, teatry, kina, muzea. Organizowane są dla nich wycieczki poza miasto, zajęcia warsztatowe, ogniska, wyjścia do zakładów pracy itp.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, sportowe oraz gimnastyka korekcyjna dla dzieci ze wskazaniami.
Godziny otwarcia od
06:30 - 17:00
Godziny otwarcia do
17:00:00
Historia

W latach 2007 - 2017 Szkoła Podstawowa Nr 28 wraz z Gimnazjum Nr 39 stanowiły Zespół Szkół Nr 11. Od września 2017 r. jesteśmy Szkołą Podstawową Nr 28 im. Bolesława Czwójdzińskiego.

Personel
Opiekę nad grupą sprawuje dwóch wychowawców. Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez nauczycieli specjalistów.
Organ prowadzący
Gmina Miasto Szczecin
Drzwi otwarte
Dzień Otwarty organizujemy w dniu 7 marca 2024 r. w godzinach 16:30 -18:30. Zapraszamy dzieci 5 i 6-letnie na wycieczkę po szkole oraz spotkanie z nauczycielami.
Adres email IODO
iod@spnt.pl
Telefon IODO
091 8522093
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe