Systemowa obsługa rekrutacji oświatowej
Szczecin
Adres
Dobrzyńska 2, 70-025 Szczecin
Telefon
(91)4821621
Fax
(91)4821621
E-mail
sp20szczecin@wp.pl
Strona www
http://www.sp20.szczecin.pl
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Opis

Jesteśmy szkołą ambitną, bezpieczną, przyjazną dla dziecka i ukierunkowaną na sukces ucznia. Zapewniamy uczniom kompleksową opiekę: pedagoga, logopedy, specjalistów terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej, pielęgniarki szkolnej.
Zajęcia w oddziale przedszkolnym zorganizowane są na tych samych zasadach jak w przedszkolu: zapewniamy całodzienną opiekę sprawowaną przez dwie wychowawczynie, również w czasie ferii zimowych i wakacji, wyżywienie w postaci śniadania, drugiego śniadania, obiadu i podwieczorku w cenie 5,50 zł za dzień. Pracujemy w godzinach 6:30 -16.30.
Każda sala lekcyjna wyposażona jest w tablicę multimedialną i komputer ze stałym łączem internetowym. Dysponujemy świetlicą (dla uczniów klas I-VIII, czynną w godzinach 6:30-17:00 składającą się z dwóch pomieszczeń), stołówką, pracownią komputerową ze stałym dostępem do Internetu, pracownią multimedialną do nauki języków obcych, Internetowym Centrum Informacji Multimedialej w bibliotece. Baza szkoły to również boisko szkolne "Moje Boisko-Orlik 2012" i plac zabaw "Radosna szkoła", od 2010r. stosujemy dziennik elektroniczny.  Jako szkoła uczestniczymy w wielu programach min. "Szklanka mleka", "Owoce w szkole", "Bezpieczna szkoła". W szkole działa świetlica środowiskowa prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w godz. 16-20. Szkoła jest monitorowana całą dobę za pomocą systemu kamer i czujników. Wejścia do szkoły strzeże portiernia i domofon.

Osiągnięcia
Laureaci i finaliści Konkursów Matematyczno-Przyrodniczych i Humanistycznych organizowanych prze Kuratorium Oświaty i XIII LO, bardzo dobre wyniki i wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny, wiele sukcesów w konkursach turystyczno-krajoznawczych, plastycznych, poetyckich, w turnieju ruchu drogowego. Co roku najlepsi uczniowie naszej szkoły otrzymują Nagrody Prezydenta Miasta Szczecina.
Dodatkowe zajecia
Taniec towarzyski, zajęcia plastyczne, język angielski.  W razie zaleceń: zajęcia logopedyczne, wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia dla dzieci z ryzyka dysleksji.
Języki obce
Tak
Rytmika
Tak
Zajęcia sportowe
Tak
Zajęcia komputerowe
Tak
Kółko teatralne
Nie
Kółko plastyczne
Tak
Religia
Nie
Osobny budynek
Nie
Ogródek przedszkolny
Nie
Godziny otwarcia od
06:30:00 - 16:30:00
Godziny otwarcia uwagi

Historia
http://www.sp20.szczecin.pl/text/?text=text/text1&subpage=1
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
25