Śrem
Przedszkole
Przedszkole Nr 7 "Janka Wędrowniczka" w Śremie
Adres
ul. Chłapowskiego 12a, 63-100 Śrem
Telefon
61 28 36 152
Fax
612836152
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Urszula Rojek
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Nr 7 "Janka Wędrowniczka" w Śremie
Opis

"Wędrowniczek to przedszkole, które daje sukces w szkole"


W roku szkolnym 2022/2023 do przedszkola uczęszcza 224 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Placówka czynna jest w godzinach od 6:30 do 17:00. Placówka dysponuje własną kuchnią, w której przygotowywane są smaczne, odpowiednio zbilansowane posiłki dla dzieci. Jesteśmy placówką przyjazną i bezpieczną. Od 1 września 2022r. do użytku został oddany  nowoczesny blok edukacyjny z czterema salami dla dzieci, przestronną szatnią oraz gabinetem logopedycznym. Dużym atutem przedszkola jest rozległy przestrzenny ogród, wyposażony w atrakcyjne i dostosowane do wieku dzieci, urządzenia i przyrządy do zabawy. Nad bezpiecznym rozwojem dziecka czuwa wykwalifikowana, zaangażowana i odpowiedzialna kadra pedagogiczna, która w swojej pracy stosuje nowatorskie metody i formy nauczania. Cały personel przedszkola tworzy przyjazną i serdeczną atmosferę sprzyjającą rozwojowi dziecka.

 

Osiągnięcia
Nasze szczególne osiągnięcia • szybka adaptacja dzieci do przedszkola •barzo dobra opinia placówki w środowisku lokalnym • wysoki poziom przygotowania dzieci rozpoczynających edukację szkolną • wyróżnienia i nagrody w konkursach lokalnych i ogólnopolskich uzyskanie przez placówkę następujących Certyfikatów i tytułów: • Bezpieczne przedszkole • Przedszkole w ruchu • Szkoła Odkrywców Talentów • Szkoła Promująca Zdrowie • Kubusiowi Przyjaciele Natury
Godziny otwarcia od
06:30 - 17.00
Godziny otwarcia uwagi
Podstawa programowa realizowana jest od godz 8.00 do 13.00
Dodatkowe zajęcia
- zajęcia ogólnorozwojowe
-zajęcia rytmiczo-taneczne
Organ prowadzący
Urząd Miejski w Śremie
Odbiorca opłat
GMINA ŚREM
Adres odbiorcy opłat
PL.20 PAŹDZIERNIKA
NIP odbiorcy opłat
7851661461
Wystawca
PRZEDSZKOLE NR 7
Adres wystawcy
CHŁAPOWSKIEGO 12A
Historia

Przedszkole zostało oddane do użytku we wrześniu 1983r. Było to przedszkole, które zostało zaprojektowane i wybudowane jako nowoczesna placówka przedszkolna.

Pierwszym dyrektorem była Maria Jakubik, następnie od roku 1996 do chwili obecnej tę funkcję pełni  Urszula Rojek.

Początkowo przedszkole posiadało 4 sale edukacyjne.  W chwili obecnej placówka dysponuje 10 salami edukacyjnymi. szatnią, zapleczem kuchennym  oraz pomieszczeniami kancelaryjno-administracyjnymi.

 Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
W systemie iPrzedszkole każde dziecko ma przypisany indywidualny nr konta
Numer konta bankowego do wnoszenia opłat za wyżywienie
W systemie iPrzedszkole każde dziecko ma przypisany indywidualny nr konta
Koła zainteresowań

Placówka oferuje  bogaty wachlarz bezpłatnych zabaw rozwijających zainteresowania takie jak: • Zabawy z językiem angielskim we wszystkich grupach wiekowych;  • Zajęcia kulinarne ; • Kreatywne zabawy   plastyczne   • Joga dla najmłodszych;  Aerobic; elementy terapii ręki, sensoryczne poranki; bezpłatna opieka logopedyczna dla dzieci 5-6 letnich. Na wniosek rodziców prowadzone są  zajęcia katechezy dla wszystkich dzieci.

Personel
W przedszkolu zatrudnieni są nauczyciele z kwalifikacjami do wychowania przedszkolnego, pedagog specjalny oraz logopeda.   Ponadto w placówce zatrudniani są pracownicy administracji i obsługi.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2023/2024
235
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe