Słupca
Przedszkole
Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
Adres
Sikorskiego 3, 62-400 Słupca
Telefon
632752719
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Iwona Buśkiewicz
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Jarzębinka wiosną ;)
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Przedszkole Nr 4 "Jarzębinka" w Słupcy
 • Zabawy zimowe na przedszkolnej górce .
 • Zajęcia z tablicą multimedialną .
 • Zajęcia z aktywności matematycznej .
 • Zabawy sensoryczne rozwijające motoryke małą.
Opis

Przedszkole z 40- letnimi tradycjami, optymistyczne, bezpieczne i przyjazne dzieciom 

Nasze przedszkole to budynek parterowy z łatwą drogą ewakuacji. Przestronne sale wyposażone są w atrakcyjne pomoce dydaktyczne , tablice multimedialne z łazienkami i zapleczem socjalnym. Duży, bezpieczny, zazieleniony  plac zabaw z różnorodnymi  atrakcjami dla dzieci. Atutem naszego przedszkola jest nowoczesny parking dla rodziców, ułatwiający szybką i bezpieczną komunikację. Przedszkolna kuchnia serwuje zdrowe, smaczne,  domowe posiłki zgodne z wytycznymi Instytutu Żywności i Żywienia . Z dziećmi pracuje wykwalifikowana i doświadczona kadra otwarta na potrzeby wychowanków  .Oferujemy atrakcyjne zajęcia edukacyjne w zakresie realizacji podstawy programowej  oraz bogatą gamę zajęć dodatkowych: z języka angielskiego,  tańca, terapii pedagogicznej,  rewalidacji, logopedii, korekcyjno – kompensacyjne , badawcze, ciekawe spotkania z teatrem oraz muzyką. Prowadzimy zabawy z kodowania i programowania. Realizujemy wiele programów m.in. Program Optymistyczne Przedszkole, Doradztwa zawodowego ,, Kim chciałbym zostać" programy PSSE ,, Czyste powietrze wokół nas "  ,,Moje dziecko idzie do szkoły ", ,, Skąd się biorą produkty ekologiczne , Mamo , tato co Wy na to "   , Program profilaktyczno - wychowawczy ,, Bezpieczny przedszkolak "  . Współpracujemy ze  środowiskiem rodzinnym, skutecznie reagujemy na zmieniające się potrzeby rodziców.  Organizujemy ciekawe wycieczki dydaktyczne, wyjazdy do teatru, kina, wyjścia do instytucji lokalnych itp. Dbamy o zapewnianie równych szans, wiarę we własne siły i możliwość osiągnięcia sukcesu, zapewniamy indywidualne podejście do każdego dziecka. Tworzymy warunki do rozwoju wyobraźni, fantazji plastycznej, muzycznej i ruchowej. Na wysokim poziomie przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole. Nasi wychowankowie zdobywają liczne nagrody w konkursach i przeglądach. 28.01.2020 r. uzyskaliśmy Certyfikat "Optymistyczne Przedszkole" Ireny Dzierzgowskiej, Mireli Nawrot. Prace przedszkola wspomaga Klub Optymistycznych Rodziców. Przy przedszkolu działa prężnie Stowarzyszenie ,,Dziecięce Marzenia". które pozyskuje fundusze i środki wspomagające pracę przedszkola. Organizujemy drzwi otwarte dla dzieci i rodziców którzy chcą aby dzieci uczęszczały do naszego przedszkola. 

Godziny otwarcia od
6.30- 17.00
Historia

Historia

Przedszkole nr 4 w Słupcy zostało oddane do użytku 01.10.1980r. Obiekt zatwierdzony na 120 miejsc dla dzieci, zorganizowanych w 4 grupach wiekowych. Nowy budynek posiada prawidłowe warunki programowo- funkcjonalne czyli 4 sale zajęć, sale gimnastyczną, dużą szatnię oraz doskonale wyposażone zaplecze kuchenno- gospodarcze i sanitarne. 

Dyrektorem nowo otwartego przedszkola zostaje pani Krystyna Pokrop, która pełni tę funkcję przez 4 lata. Od 1984r. obowiązki dyrektora przedszkola objęła pani Danuta Derda i pełni je do 2017r, następnie  stanowisko objęła Iwona Buśkiewicz .

Zwiększająca się liczba dzieci przyjmowanych do przedszkola, powoduje konieczność tworzenia dodatkowych oddziałów i tak w 1992r. przedszkole liczy 10 oddziałów, czas pracy wydłuża się do godziny 19:30, a liczba dzieci uczęszczających do przedszkola wzrasta do 250.

W roku 1995 zauważa się powolny spadek liczby dzieci w wieku przedszkolnym. Powodem tego stanu rzeczy są zwiększone opłaty za przedszkole, brak pracy dla matek na terenie miasta oraz niż demograficzny. Obecnie przedszkole jest 7 oddziałowe i uczęszcza do nas 174
( sto siedemdziesięcioro czworo) dzieci.

Ważnym dla przedszkola momentem było nadanie jej nazwy „ Jarzębinka”, które miało miejsce 3 października 1987r. dzień ten został ogłoszony świętem przedszkola i wszedł na stałe do ceremoniału naszej placówki pod nazwą „Urodzinki Jarzębinki”.  
Przedszkole różni się bardzo od tamtego z lat osiemdziesiątych. Charakteryzuje je wielka różnorodność form pracy, są zajęcia dodatkowe z rytmiki, języka angielskiego, z gimnastyki korekcyjnej, zajęcia z komputerem oraz zajęcia logopedyczne, taneczne i karate.

Organizowane są wycieczki i comiesięczne spotkania z ludźmi kultury, z aktorami,
z muzykami. Odbywają się spotkania przy ognisku, zabawy andrzejkowe i karnawałowe, spotkania wigilijne, festyny rodzinne, środowiskowe, zajęcia otwarte. Przedszkole ma pięknie wyremontowane sale, bogactwo kącików zabaw oraz zagospodarowany i bardzo ładny plac zabaw.

Działania  idą w kierunku łagodzenia procesu adaptacji dzieci nowoprzyjętych  do przedszkola i ich rodziców. W tym celu organizujemy Tydzień Otwartych Drzwi, umożliwiając rodzicom udział w zajęciach i wspólnej zabawie. Od października 2007r. jesteśmy przedszkolem promującym zdrowie.

Nasze przedszkole to miejsce gdzie bohaterowie bajek i baśni pomagają pokonywać lęki, uczą miłości i dobroci, dostrzegania piękna. Właśnie te realizowane przez nas w codziennej pracy cele były przesłaniem przy wyborze nazwy i logo przedszkola.

Przedszkole JARZĘBINKA powstało z myślą o Dzieciach

Kolorowe wnętrza, domowy klimat i wszystko dla Dzieci: zabawki, mebelki, krzesełka, stoliczki, niziutkie umywalki, małe toalety, przyjazne w nauce samodzielności. Wszystko to sprawia, że Dzieci czują się dobrze już od pierwszych chwil w Przedszkolu. Nasi Podopieczni spędzają dużo czasu na zabawie i zajęciach, które lubią robić. Jeśli tylko pogoda na to pozwala, Dzieci jedzą posiłki na tarasie i wychodzą na świeże powietrze. Poznają przyrodę poprzez bezpośredni z nią kontakt w ogrodzie lub pobliskim lesie. Mają zapewnioną fachową opiekę, zajęcia zgodne z zainteresowaniami i mnóstwo zabawek edukacyjnych. Dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za uśmiech i zaufanie. Nasze Przedszkole stwarza warunki wszechstronnego rozwoju Państwa dzieci zgodnie z ich wrodzonymi i nabywanymi zdolnościami.

Nasz cel?

Radosny, uśmiechnięty i szczęśliwy maluch, który dobrze radzi sobie we współczesnym świecie. 

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom stworzyliśmy wymarzone miejsce dla każdego dziecka. Przedszkole Jarzębinka jest placówką publiczną. Obiekt jest ogrodzony, nowocześnie urządzony, w pełni przystosowany dla małych Dzieci. Jego zaletą jest ogródek zabaw, bogato wyposażony .

 

Organ prowadzący
Gmina Miejska Słupca
Osiągnięcia

Nasze sukcesy to : Certyfikat Optymistyczne Przedszkole oraz Przedszkole Promujące  Zdrowie  . Liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach przedszkolnych i poza przedszkolnych na terenie miasta,  gminy oraz ogólnopolskie.  Owocna współpraca z rodzicami , prężnie działający  ,, Klub Optymistycznych Rodziców ” oraz Stowarzyszenie ,, Dziecięce Marzenia ”. Pozyskiwanie środków i systematyczne doposażanie bazy przedszkola.

 

 

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe