Siechnice
Przedszkole
Przedszkole Publiczne w Żernikach Wrocławskich
Adres
Kolejowa 2, Święta Katarzyna, 55-010 Żerniki Wrocławskie
Telefon
713113225
Fax
713113225
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Ewa Stolarz
Typ placówki
Przedszkole
Opis

Przedszkole Publiczne w Żernikach Wrocławskich mieści się w budynku wolnostojącym przy ul. Kolejowej 2. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 6.30- 17.00. Posiada 4 oddziały z podziałem na grupy wiekowe oraz integracyjny oddział zamiejscowy w Iwinach . Dysponujemy dużym placem zabaw wyposażonym w różnorodne urządzenia zabawowe i sprawnościowe. W ogrodzie jest dużo drzew dających zbawienne schronienie w czasie letnich upałów. Sale pobytu dzieci są kolorowe i dobrze wyposażone w zabawki i pomoce dydaktyczne adekwatne do wieku dzieci.

W naszym przedszkolu dzieci uczestniczą w zajęciach kształtujących ich prawidłowy rozwój w ramach zakreślonych przez podstawę programową. Zajęcia prowadzone są zróżnicowanymi metodami przez dobrze przygotowaną i stale podnoszącą  swoje kwalifikacje kadrę pedagogiczną. Przedszkole zapewnia pomoc psychologiczną i logopedyczną dzieciom, które takowej pomocy potrzebują. Oferujemy także zajęcia dodatkowe wspomagające rozwój fizyczny, intelektualny i duchowy naszych dzieci: rytmikę, tańce, język angielski, gimnastykę ogólnorozwojową, religię. Odbywają się też cykliczne spotkania z teatrem i muzyką w ramach koncertów „Dziadka Bacha”.

Dzieciom, rodzicom i najbliższym zapewniamy bogaty kalendarz uroczystości przedszkolnych: pasowanie na przedszkolaka, święto pluszowego misia, święto dyni, Mikołajki, Jasełka, Dzień Babci i Dziadka, bale karnawałowe, Dzień Dziecka, festyny rodzinne. Organizujemy także atrakcyjne wycieczki tematyczne wzbogacające wiedzę o najbliższym otoczeniu i dalszym środowisku.

Nasze przedszkole jest przyjazne dziecku, rodzinne, godne zaufania.

 

Dodatkowe zajęcia

  • religia
  • gimnastyka ogólnorozwojowa
  • język angielski
  • rytmika
Godziny otwarcia od
6.30-17.00 Odział Iwiny 6.30-17.00
Organ prowadzący
Gmina Siechnice
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe