Rokietnica
Przedszkole
Przedszkole Leśna Chatka
Adres
Południowa 25, ROKIETNICA, 62-090 Mrowino
Telefon
728800885, 728800858
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Karina Czyż
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Leśna Chatka
  • Przedszkole Leśna Chatka
  • Przedszkole Leśna Chatka
  • Przedszkole Leśna Chatka
  • Przedszkole Leśna Chatka
  • Przedszkole Leśna Chatka
  • Przedszkole Leśna Chatka
Opis

Przedszkole "Leśna Chatka" jest placówką wychowania przedszkolnego. Zapewniamy realizację programu edukacyjnego i pełną, fachową opiekę. Sale wyposażone są w sprzęty, zabawki i pomoce edukacyjne z atestem bezpieczeństwa. Zapewniamy miłą, domową atmosferę i poczucie pełnego bezpieczeństwa. Nasze Przedszkole, od momentu powstania stale się rozwija. Każdy nauczyciel i świadomy rodzic zdaje sobie sprawę z tego jak ciężko jest zaktywizować i utrzymać zainteresowanie dziecka jakąś czynnością na dłużej. Nowoczesna metodyka nauczania wymaga sięgania po coraz nowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Szukając złotego środka sale dzieci 4, 5 i 6-letnich wyposażone są w tablice interaktywne. W placówce znajduje się również magiczny dywan. Dzieci korzystają z tych urządzeń zarówno w czasie godzin objętych realizacją podstawy programowej jak i w godzinach popołudniowych. 

W pobliżu budynku znajdują się piękne tereny spacerowe. Ogród przedszkolny to miejsce na aktywny wypoczynek. Budynki oraz ich otoczenie w założeniu projektowane były dla potrzeb przedszkola. W związku z tym zastosowano wszelkie rozwiązania i udogodnienia charakterystyczne dla tego typu obiektów. Wejścia do budynków przystosowane są zarówno dla zdrowych, jak i niepełnosprawnych dzieci - szerokie, z łagodnym zjazdem dla wózków inwalidzkich i wózków dziecięcych. Wspierając się nowoczesną technologią regularnie w każdy weekend pomieszczenia przedszkolne są ozonowane. 

Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Zapewniamy całodzienną, troskliwą opiekę pod okiem wykwalifikowanej kadry. 

"Leśna Chatka" jest czynna od 6:30 do 17:00. Pracujemy w czasie ferii zimowych, przerw świątecznych i w wybrane miesiące wakacyjne. 
Godziny otwarcia od
od 6:30 do 17:00
Dodatkowe zajęcia

Przedszkole "Leśna Chatka" posiada bogatą ofertę zajęć dodatkowych. 

W ramach bezpłatnego 5-cio godzinnego pobytu realizowane są:

* zajęcia wychowawczo - dydaktyczne zapewniające realizację podstawy programowej odpowiedniej dla poszczególnych grup wiekowych;

* zajęcia z języka angielskiego - program Dwujęzyczne Dzieci / Bilingual Future;

* zajęcia z rytmiki;

* bajkoterapia;

* gimnastyka ogólnorozwojowa;

* wycieczki krajoznawcze;

* animacje z okazji dni szczególnych;

* indywidualne lub grupowe zajęcia z logopedą;

* opiekę psychologa;

* spotkania z zaproszonymi gośćmi m.in.: muzykami, policją, strażą pożarną itp.;

Ponadto zapewniamy możliwość udziału w zajęciach dodatkowych (dodatkowo płatnych) odbywających się na terenie przedszkola:

*balet;

* taniec nowoczesny;

* akrobatyka;

*taekwondo;

* koncerty muzyczne;

* ZUMBA KIDS;

* DNA_ZABAWY - warsztaty eksperymentalno - naukowe;

* Robotyka;

* język angielski z lektorką;


Personel
Kadrę Przedszkola stanowią osoby doświadczone w pracy z dziećmi, pełne cierpliwości i wyrozumiałości, z dobrym i przyjaznym podejściem dla dzieci. Ciocie są energiczne, utalentowane, dla których praca z dziećmi stanowi źródło satysfakcji i rozwijania własnych talentów. Każda grupa posiada opiekę nauczyciela wychowania przedszkolnego oraz pomocy pedagogicznej. 
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Rytmika

 Zajęcia sportowe