Rokietnica
Przedszkole
Publiczne Przedszkole Logicus
Adres
Szamotulska 29, 62-090 Rokietnica
Telefon
533-317-980
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Daria Woźniak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Podróżnicy
  • Badacze
  • Przyrodnicy
  • Ekolodzy
  • Matematycy
  • Odkrywcy
  • Laboratorium
  • Laboratorium
Opis

Publiczne Przedszkole Logicus ma siedzibę w Rokietnicy  przy ulicy Szamotulskiej 29. W bezpośrednim sąsiedztwie  znajduje się plac zabaw.

Placówka przeznaczona jest dla 150  dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w sześciu grupach przedszkolnych

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-17.30.

Każda grupa wiekowa ma do dyspozycji jasną, słoneczną i przestronną salę do zabaw i zajęć, w której znajdują się meble dostosowane do wieku dzieci, kąciki zainteresowań, zabawki, układanki, gry oraz pomoce do zajęć dydaktycznych. Każda grupa posiada swoją  łazienkę.

Placówka wyposażona jest w szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych m. in.  monitory interaktywne w pięciu salach, tablicę interaktywną, magiczną ścianę oraz magiczny dywan, kolor piano, pomoce do kodowania. Posiadamy także laboratorium, w którym dzieci wraz z nauczycielami przeprowadzają różnorodne eksperymenty.

Odpowiednia organizacja przestrzeni zapewnia przedszkolakom możliwość eksperymentowania, tworzenia i rozwijania zainteresowań przez cały czas pobytu w przedszkolu. Dbamy przede wszystkim o rozwój samodzielności i kompetencji społecznych dzieci. Podczas pracy i zabawy uczą się one, jak współdziałać w grupie i wspólnie osiągać wyznaczone cele.

Każdego roku realizowany jest kalendarz imprez, uroczystości i wycieczek związanych tematycznie z planem rocznym. Dzieci bezpłatnie korzystają z zajęć j. angielskiego 2 razy w tygodniu, rytmiki oraz opieki psychologa i logopedy.

W przedszkolu odbywają się także zajęcia dodatkowe, płatne przez rodziców: zajęcia taneczne, zajęcia z piłką oraz język angielski a także jiu jitsu-sztuki walki.

Logicus  to miejsce, w którym dzieci mają doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności.

Zapraszamy do  naszej galerii oraz aktualności na FB.
Organ prowadzący
Ogólnoposki Operator Oświaty
Koła zainteresowań
W Przedszkolu funkcjonuje - laboratorium  - dzieci przy pomocy doświadczeń poznają cztery żywioły - wodę , ogień, powietrze i ziemię .
Dodatkowe zajęcia
Tańce
Jiu-Jitsu
J. Angielski
Zajęcia z piłką
Godziny otwarcia od
6.30 - 17.30
Historia
Przedszkole Logicus powstało we września 2014 - organ prowadzący Ogólnopolski Operator Oświaty.
Osiągnięcia
Dbamy o wysoki poziom przygotowania dzieci rozpoczynających edukację szkolną. Organizujemy  olimpiadę naukową - " Cztery żywioły" i eksperymentujemy we własnym laboratorium Wprowadziliśmy elementy planu daltońskiego.
Drzwi otwarte

Personel
Wykwalifikowana kadra pedagogiczna , kompetentny i życzliwy  personel administracyjno-wspomagający. Przedszkole prowadzi doświadczony dyrektor z wieloletnim stażem pedagogicznym.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Rytmika