Rokietnica
Przedszkole
Przedszkole Bajeczka
Adres
Noblistów 1, 62-090 Rokietnica
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Emilia Świst
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
  • Przedszkole Bajeczka
Opis

Przedszkole Bajeczka jest przedszkolem publicznym dla którego organem prowadzącym jest Gmina Rokietnica. Mieści się w budynku wolnostojącym, dwukondygnacyjnym, otoczone jest dużym, pięknym ogrodem, gdzie znajduje się wiele urządzeń rekreacyjno-sportowych położonych na bezpiecznym podłożu. Jest to miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom. Posiadamy własną kuchnię, w której przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki. Dostosowujemy jadłospisy do dzieci ze specjalnymi wymaganiami żywieniowymi.

W „Bajeczce” pracuje doświadczona, wykwalifikowana i zawsze uśmiechnięta kadra pedagogiczna i zespół pracowników administracyjno-obsługowych. Nauczycielki prowadzą zajęcia innowacyjnymi metodami nauczania z wykorzystaniem interaktywnych tablic multimedialnych.

W przedszkolu prowadzone są zajęcia z logopedą, psychologiem i pedagogiem. Zapewniamy wysoki poziom kształcenia, pracujemy nie tylko w oparciu o programy zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, ale także realizujemy projekty autorstwa nauczycieli pracujących w przedszkolu. Organizujemy wiele wycieczek, bierzemy aktywny udział w imprezach i uroczystościach środowiskowych. Bardzo dobrze układa nam się współpraca z Rodzicami, którzy podejmują różnorodne działania na rzecz przedszkola. Uczestniczymy w akcjach charytatywnych: Góra Grosza, WOŚP, pomoc schroniskom dla zwierząt, zbieranie nakrętek plastikowych dla dzieci niepełnosprawnych.

Historia

Przedszkole powstało w 1987 roku, jako placówka 4-oddziałowa. W 2003 roku   otrzymało imię „Bajeczka”.   W 2007 roku przedszkole zostało rozbudowane. Dzisiaj jesteśmy placówką 12-oddziałową . 

Osiągnięcia

Przedszkole Bajeczka jest placówką aktywną, biorącą udział w wielu konkursach i olimpiadach organizowanych  nie tylko na terenie naszej gminy. Jest również pomysłodawcą i organizatorem wielu takich imprez: „Gminnej Olimpiady Matematycznej dzieci 6-letnich", „Olimpiady  Języka Angielskiego”, Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Kolorowe Nutki”, współorganizatorem „Gminnego Konkursu Recytatorskiego”. Posiadamy certyfikat „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, „Przedszkole w ruchu”. Realizujemy edukacyjne projekty zewnętrzne, np. „Mamo, tato, idę do szkoły”, oraz wiele projektów lokalnych, np. „Bezpieczny Przedszkolak”, „Moja mała ojczyzna”, „Dziecko widzem i aktorem”, „Muzyka zabawą i formą wszechstronnego rozwoju dziecka”. Dzieci prezentują swoje artystyczne umiejętności na wielu gminnych i społecznych imprezach, np. Dzień Seniora, WOŚP, Rumpuć.

W placówce odbywają się cykliczne spotkania z koncertami Klubu Małego Muzyka oraz teatrami dla dzieci. Organizujemy spotkania ze Strażą Pożarną, Policją, Służbą Zdrowia .
W przedszkolu wprowadziliśmy bogatą ofertę wycieczek, imprez i uroczystości z udziałem dzieci i ich rodzin.
Nasze ostatnie sukcesy

-        I miejsce w X Wielkopolskim Konkursie Koszy Wielkanocnych/ w grupie przedszkoli/

-        I miejsce na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej „Kolorowe Nutki” 

-        I miejsce w Konkursie Recytatorskim „Dla Ciebie Mamo i Tato” ZSP w Napachaniu 

-        I miejsce w XVI Gminnym Konkursie Recytatorskim „Polska Moja Ojczyzna” 

-        II miejsce w  “Olimpiadzie Sportowej o Puchar Wójta Gminy Rokietnica ”

-        II miejsce w „Gminnej Olimpiadzie Matematycznej dzieci 6-letnich ” 

         -         II miejsce w olimpiadzie "Cztery żywioły "

         -     wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na artystyczną prezentację przedstawienia Babcia i Dziadek -prawdziwa historia.  

Dodatkowe zajęcia

Zajęcia dodatkowe, opłacane przez organ prowadzący:

1.Język angielski 3-6 latki

2.Rytmika 3-6 latki

3.Religia dla dzieci 6-letnich (na wniosek rodziców) 

4.Logopedia

5.Psycholog

6.Pedagog

 

Zajęcia dodatkowe po godzinach pracy oddziałów/ opłacane przez rodziców/- z uwagi na pandemię zajęcia czasowo zawieszone.


1.Zajęcia z piłką

2.Balet

3.Zumba

4.Gimnastyka korekcyjna

5.Akrobatyka

Godziny otwarcia od
6:00-17:00
Organ prowadzący
Gmina Rokietnica
Drzwi otwarte
Dzień otwarty w przedszkolu- zapraszamy w sobotę, 04 marca 2023 roku w godz. 9.30-11.30
Personel
W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz przyjazny i miły personel  wspomagający.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe