Rokietnica
Przedszkole
Przedszkole Ptasie Radio
Adres
Trakt Napoleoński 20, 62-090 Rokietnica
Telefon
576075519
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Katarzyna Piechota
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • BUDYNEK
  • HOL
  • Sala dzięciołków naszych najmłodszych
  • Sala bocianów naszych maluszków
  • Sala słowików
  • łazienka dziecięca
  • nasza kolejna łazienka
  • puste szafki czekają na naszych przyszłych przedszkolaków
  • szatnia
  • plac zabaw
  • plac zabaw z innej strony
Opis

Przestronny i nowoczesny budynek przedszkola  wyposażony jest w dziesięć sal dydaktycznych, wszystkie z dostępem do węzłów sanitarnych. Duże i kolorowe sale wyposażone są w zabawki i pomoce dydaktyczne, dostosowane do potrzeb i możliwości naszych przedszkolaków. Przedszkole posiada szatnię i zaplecze kuchenne, dzięki któremu możliwe jest przygotowywanie pierwszego i drugiego śniadania, a także wydawanie obiadów przygotowywanych i dowożonych przez firmę cateringową.

Ogrodzony, bezpieczny plac zabaw wyposażony w piaskownicę, zjeżdżalnie, huśtawki i innego rodzaju urządzenia gwarantują świetną zabawę przez cały rok.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia edukację i bezpieczeństwo przedszkolaków. Nauczyciele zapewniają wszechstronny rozwój swoich wychowanków zgodnie z ich potencjałem i możliwościami. W przedszkolu dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, a także w razie potrzeby udzielana jest pomoc psychologiczno - pedagogiczna, profilaktyka i terapia logopedyczna. Praca dydaktyczna uatrakcyjniana jest poprzez: warsztaty plastyczne, przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi i wycieczki.

Dogodny dojazd do przedszkola, a także bezpośrednie sąsiedztwo szkoły i bloków mieszkalnych zapewnia bezpieczne i spokojne warunki do nauki i dobrej zabawy.

Dodatkowe zajęcia
rytmika, gimnastyka korekcyjna / 2x w tygodniu
Drzwi otwarte

Nie organizujemy drzwi otwartych.
Godziny otwarcia od
6.30-17.00
Osiągnięcia
Przedszkole brało udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Razem na święta", mającej na celu zbiórkę dla potrzebujących zwierząt ze schroniska, wykonywaniu kartek dla mieszkańców Domu Opieki Społecznej, a także zbiórkę dla dzieci z Domu Dziecka, a także w akcji "Szlachetna Paczka".
Personel
Personel przedszkola jest nastawiony na ciepłą i przyjazną atmosferę, a także stwarzanie poczucia bezpieczeństwa naszych przedszkolaków. Panie dbają o rozwój dziecka, a także sprawiają, że pobyt jest pełen dobrych wspomnień.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2022/2023
250
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Potwierdzenie woli
oświadczenie RODO str.1
oświadczenie RODO str.2