Poznań
Liceum ogólnokształcące
XXXVIII Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące - 1 Ep Klasa Architektoniczno-Artystyczna - profil z rozszerzonym językiem polskim i historią sztuki
Nazwa oddziału

 1 Ep Klasa Architektoniczno-Artystyczna - profil z rozszerzonym językiem polskim i historią sztuki

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • historia
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

język polski lub historia sztuki lub język angielski

Dodatkowe wymagania

 Test kompetencji z języka angielskiego

Opis

Dlaczego tę ofertę kierujemy do Ciebie?

Jeśli Twoją pasją jest rysowanie, projektowanie, szeroko pojęta sztuka – to klasa właśnie dla Ciebie!

Możliwości kontynuacji nauki

Klasa architektoniczno-artystyczna jest atrakcyjną ofertą ze względu na rozszerzenia, pozwalające na kontynuowanie nauki zarówno na Politechnice Poznańskiej jak i Uniwersytecie Artystycznym. Zdobyta podczas nauki wiedza i umiejętności pozwolą Tobie na studiowanie kierunków takich jak: architektura, architektura wnętrz, wzornictwo, grafika, design krajobrazu, grafika artystyczna, malarstwo, projektowanie mebla, historia sztuki, kulturoznawstwo.

 Przedmioty rozszerzone

Na poziomie rozszerzonym będziesz uczyć się historii sztuki i języka polskiego oraz  języka angielskiego.

 Przedmioty uzupełniające

Wśród przedmiotów uzupełniających znajdą się zajęcia artystyczne, rozwijające talenty z zakresu rysunku, malarstwa oraz projektowania.
Uczniowie tego profilu będą brali udział w wernisażach, warsztatach artystycznych, lekcjach muzealnych, konkursach plastycznych, Olimpiadzie Artystycznej itp.

 Nauczanie dwujęzyczne

W ofercie szkoły znajdują się następujące przedmioty nauczane dwujęzycznie: język angielski, biologia, geografia, matematyka, chemia, informatyka, historia, wiedza o społeczeństwie, podstawy przedsiębiorczości, geografia. Matura zdawana na poziomie dwujęzycznym zwiększy Twoje szanse dostania się na wymarzony kierunek studiów.

Języki obce

Język angielski nauczany będzie na poziomie dwujęzycznym w wymiarze 6 godzin tygodniowo, w tym 1 godzina tygodniowo z native speakerem. Drugi język obcy do wyboru – język niemiecki (kontynuacja) lub hiszpański nauczany zgodnie ze stopniem zaawansowania.

Dlaczego warto wybrać tę klasę?

Klasa architektoniczno-artystyczna jest idealnym wyborem dla uczniów, którzy pragną  rozwijać się w zakresie artystycznym oraz kulturalnym poprzez udział w warsztatach plastycznych i architektonicznych, wystawach i wernisażach. Stwarza to ogromne możliwości rozwoju umiejętności wszystkim uczniom, niezależnie od stopnia zaawansowania i techniki.