Poznań
Liceum ogólnokształcące
XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego - D1 technologiczno-językowa INŻYNIER
Nazwa oddziału

 D1 technologiczno-językowa INŻYNIER

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

 • język polski
 • matematyka

dodatkowe

 • chemia
 • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone

matematyka

chemia

język angielski

Opis

KLASA TECHNOLOGICZNO-JĘZYKOWA

INŻYNIER 

klasa patronacka Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej


Jeśli lubisz liczby, masz naturę badacza - odkrywcy świata substancji i chcesz poznawać jego tajniki,  to ta klasa jest dla Ciebie!


Na profil INŻYNIER zapraszamy uczniów zainteresowanych matematyką i chemią, wiążących swoją przyszłość ze studiami na kierunkach ścisłych, przyrodniczych i inżynieryjnych. W ramach lekcji uczniowie poznają nauki przyrodnicze nie tylko od strony teoretycznej, ale także doświadczalnej, przeprowadzając eksperymenty chemiczne.


Klasa TECHNOLOGICZNO-JĘZYKOWA INŻYNIER objęta jest patronatem Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni. Profil przygotowuje do matury rozszerzonej z matematyki i chemii.

Jeśli to Twój kierunek - czujesz chemię do chemii, matematyka Ci nie straszna - COME TO US! Wiele możliwości, my damy Tobie solidne podstawy. 

Na lekcjach chemii, mając dostęp do wielu odczynników i sprzętu laboratoryjnego, będziesz planować i wykonywać eksperymenty. Stawiamy na praktykę, która podparta będzie solidną teorią! Połączenie chemii z matematyką da Tobie szerokie perspektywy. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci w łatwy i efektywny sposób zastosować poznane metody i wzory matematyczne w obliczeniach chemicznych. 

Dzięki nawiązanej współpracy z Wydziałem Technologii Chemicznej, będziesz uczestniczyć w warsztatach laboratoryjnych, kursach czy konsultacjach. Technologia to nasza przyszłość! Produkcja leków, suplementów diety? Przemysł chemiczny, biotechnologia a może petrochemia? To tylko kilka z wielu rozwiązań, jakie może podjąć przyszły INŻYNIER! 

  

Nauka języka angielskiego w zakresie rozszerzonym z wykorzystaniem multimediów w pracowni językowej otworzy Ci drogę do współczesnego świata nauki i ułatwi korzystanie z fachowej literatury i szkoleń.

Jeśli jesteś ambitny i zdeterminowany, będziesz mógł skorzystać z kursów

przygotowujących do zdania egzaminu Cambridge - B2 First, a tym samym uzyskać międzynarodowy certyfikat honorowany przez 150 uczelni wyższych w Polsce oraz 2000 uczelni zagranicznych. Certyfikat B2 First uznają najlepsi pracodawcy: Adidas, Bank Millennium, Coca-Cola, Hewlett-Packard Poland, KPMG, Siemens sp. z o.o. i wiele innych.


Absolwent klasy może wybrać następujące kierunki studiów:

 • nauki biologiczne i chemiczne: biologia, chemia, biologia medyczna, chemia medyczna, chemia diagnostyczna i kryminalistyczna,

 • inżynierie medyczne: inżynieria biomedyczna, techniki dentystyczne, analityka medyczna, genetyka i biologia eksperymentalna,

 • przyrodnicze: biochemia, biotechnologia, mikrobiologia, ochrona środowiska,

 • techniczne: technologia chemiczna, inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria farmaceutyczna 

  liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

  CHEMIA -  14 godzin 

  MATEMATYKA - 20 godzin 

  JĘZYK ANGIELSKI - 18 godzin