Poznań
Liceum ogólnokształcące
XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego - A1 artystyczno - pedagogiczna ARTE
Nazwa oddziału

 A1 artystyczno - pedagogiczna ARTE

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • wiedza o społeczeństwie
  • historia

Przedmioty rozszerzone

historia sztuki

wiedza o społeczeństwie

język hiszpański

Opis

KLASA PATRONACKA UNIWERSYTETU ARTYSTYCZNEGO

Lubisz malować, rysować, tworzyć? Interesujesz się sztuką? Pragniesz być na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi i społecznymi? Chcesz poznawać zabytki naszego miasta i okolic? Pasjonuje Cię historia sztuki i twórczość wybitnych światowych artystów? Lubisz pracować z ludźmi? Chcesz poznać prawidłowości, które na co dzień kierują społeczeństwem? Wiążesz swoją przyszłość z pracą z dziećmi i młodzieżą?

 Wybierz klasę Arte!

Pomyśl, że możesz zbliżyć się do niezwykłego świata  sztuki, ucząc się jednocześnie języka hiszpańskiego w trybie rozszerzonym. To wszystko w pakiecie u nas, w XIV LO! Jesteśmy jednym z nielicznych liceów w Poznaniu, w którym uczniowie mogą uczyć się tego przedmiotów ramach lekcji, a nie na kółku zainteresowań.

Drugim rozszerzonym przedmiotem jest wiedza o społeczeństwie. Będziesz mieć okazję uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, współpracować z różnymi instytucjami (sądy, domy poprawcze, przedszkola, domy kultury), wycieczkach tematycznych, a co najważniejsze doskonale przygotować się do matury, która otworzy Ci drzwi na pedagogikę, socjologię i nie tylko!

Chcesz mieć możliwość wyboru dwóch języków obcych na maturze? Chcesz połączyć naukę języka angielskiego z nauką nieskomplikowanego i pięknie brzmiącego hiszpańskiego? Chcesz rozwijać umiejętność sprawnego posługiwania się tymi językami, korzystając z dostępu do multimediów i bogatej oferty edukacyjnej (doświadczona, zaangażowana kadra, warsztaty językowe, projekty międzynarodowe, wycieczki do krajów angielsko i hiszpańskojęzycznych)? Ta klasa jest dla Ciebie!

liczba godzin przedmiotów rozszerzonych w cyklu czteroletnim:

historia sztuki - 8 godzin

wiedza o społeczeństwie - 10 godzin

język hiszpański - 14 godzin

język angielski - 12 godzin