Poznań
Liceum ogólnokształcące
VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki - B - Biologiczno - Chemiczny
Nazwa oddziału

 B - Biologiczno - Chemiczny

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny
  • biologia

Przedmioty rozszerzone

biologia

język angielski

chemia

Opis

Uczniowie klasy o profilu biologiczno–chemicznym przechodzą intensywny kurs z chemii i biologii w zakresie rozszerzonym. Lekcje przedmiotów wiodących wzbogacone zajęciami praktycznymi umożliwią zdobycie umiejętności niezbędnych do zdania matury z przedmiotów kierunkowych oraz przyszłych studiów na najbardziej prestiżowych kierunkach: na wydziale lekarskim, stomatologii, farmacji, biologii, chemii, biotechnologii, weterynarii, dietetyce, kosmetologii, fizjoterapii, psychologii.

 

Jako jedna z nielicznych szkół w Poznaniu dysponujemy profesjonalnym laboratorium chemicznym przewidzianym na grupę 15 osobową, dzięki czemu uczeń odkrywa świat chemii poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń chemicznych. Lekcje prowadzone są z wykorzystaniem technologii internetowych i multimedialnych, ułatwiających wizualizację omawianych procesów biologicznych, czy reakcji chemicznych. Pod okiem nauczyciela na lekcjach biologii doświadczalnej uczeń przygotowuje preparaty mikroskopowe, prowadzi ciekawe obserwacje i eksperymenty biologiczne.

Dynamiczność i nowoczesność nauczania ujawnia się także w czasie licznych zajęć prowadzonych w ramach współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczeń uczestniczy nie tylko w wykładach ale również w zajęciach laboratoryjnych oraz zajęciach dla maturzystów. Co roku odbywają się dwa konkursy, w których uczeń staje do rywalizacji z innymi szkołami objętymi patronatem Wydziału Chemii UAM – Akademii Projektów oraz Sympozjum Naukowego. Uczniowie uczestniczą również w warsztatach chemicznych w Centrum Chemii w Małej Skali w Toruniu, gdzie wykonują szereg doświadczeń pod okiem profesjonalistów.