Poznań
Technikum
Technikum Nr 6 - 1 aT Technik fotografii multimediów
Nazwa oddziału

 1 aT Technik fotografii multimediów

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny
  • informatyka

Przedmioty rozszerzone

język obcy nowożytny

geografia

Zawody

 Technik fotografii i multimediów

Opis

Kształcenie w zawodzie Technik fotografii i multimediów jest szerokoprofilowe, przygotowuje specjalistów w dziedzinie związanej z multimediami, które wykorzystują różne formy przekazu, od fotografii, poprzez dźwięk, film i animacje, a także publikacje internetowe. Daje to przyszłym absolwentom realne szanse na zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej i innych.

Będziesz mógł pracować w laboratoriach fotograficznych, studiach telewizyjnych i filmowych, agencjach reklamowych, agencjach wydawniczych, laboratoriach kryminalistycznych i archiwach.

Czas pracy będziesz mieć najczęściej nienormowany, co wiąże się z wykonywaniem zadań w różnych porach dnia i nocy. Zazwyczaj będziesz pracował w zespole. Twoja praca będzie wymagała stałych kontaktów z ludźmi.Szkoła zapewnia pełne zaplecze techniczne do nauki zawodu. W nowoczesnej pracowni komputerowej nauczysz się cyfrowej obróbki zdjęć, projektowania grafiki, animacji, montażu filmu itp. Będziesz miał możliwość opanować obsługę sprzętu fotograficznego i filmowego.

Interesujesz się fotografią, ciekawi Cię praca w studiu fotograficznym, jesteś kreatywny?

Zostań wykwalifikowanym Technikiem fotografii i multimediów!