Poznań
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 18 - 1A mech.poj.sam , lakiernik, blacharz
Nazwa oddziału

 1A mech.poj.sam , lakiernik, blacharz

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Fizyka
  • Język obcy nowożytny

Opis

Jeżeli samochody to twoja pasja, odnajdujesz się w mechanice samochodowej, to warto spróbować!

Mechanik Samochodowy - Lakiernik - Blacharz 

  

  Mechanik Samochodowy  zajmuje się naprawą aut, ale  może on też dokonywać niezbędnych regulacji w pojeździe i kontrolować jego stan techniczny, ale także stopień zużycia podzespołów i układów.  Mechanicy przeważnie się specjalizują oprócz osobówek mogą też naprawiać autobusy, jednoślady, ciągniki, maszyny rolnicze i inne wehikuły. Ale jednemu człowiekowi trudno jest znać się na wszystkim.

 

Lakiernik samochodowy wykonuje czynności związane z remontem i renowacją powierzchni nadwozi samochodowych. Przygotowuje powierzchnię, nakłada powłoki lakiernicze oraz suszy je lub utrwala różnymi technikami. Mówiąc o lakierniku samochodowym najczęściej mamy na myśli kogoś,kto pracuje w niedużym warsztacie lakierniczym. Wykonuje on czynności lakiernika samochodowych. Ale lakiernik samochodowy może również pracować w fabryce samochodów.

 

Zadania zawodowe blacharza samochodowego obejmują wykonywanie prac remontowo - modernizacyjnych oraz usługowych w zakresie  kształtowania elementów z blach i profili kształtowych na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego, przy użyciu maszyn i specjalistycznych urządzeń oraz narzędzi ślusarskich i monterskich, ręcznych, z napędem mechanicznym z wykorzystaniem przyrządów kontrolno - pomiarowych. Uczeń jest przygotowany do wykonywania napraw samochodów powypadkowych.


Współpraca z firmami:

Auto Watin Sp.j.

Karlik Sp. j.

Mercedes-Benz Duda-Cars S.A.

Voyager Club Sp. z o.o.

Auto Compol S.A.

BMW Smorawiński i inni


Nauka trwa 3 lata.