Poznań
Liceum ogólnokształcące
Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Luboniu
Adres
ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 2a, 62-030 Luboń
Telefon
618102838, 516 190 783
Fax
618102838
E-mail
Strona www
Dyrektor
Anita Plumińska-Mieloch
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • koło teatralne - Teatr Nowy
  • Kadr z filmu "Dom niezłomny" wyprodukowanego w Zespole Szkół
  • płyta nagrana w szkolnym studiu nagrań
  • Nasi licealiści grający w "Domu niezłomnym"
  • Przygotowania do koncertu dla Hospicjum Palium - szkolne studio nagrań
  • Pokaz mody w ramach działalności rekonstrukcyjnej - uroczystości wojewódzkie obchodów Święta Niepodległości, Poznań 2019
  • Strefa licealisty
  • Projekt "Poznań-Warszawa wspólna sprawa" - przemarsz szkolnej grupy rekonstrukcyjnej przez Warszawę 1.08.2020
  • Strefa wypoczynku
Opis

Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Luboniu rozpoczęło swoją działalność 1.09.2018 roku. Bazuje na doświadczeniach Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu – Wielkopolskiej Szkoły Roku 2016. Zajęcia dla klasy licealnej odbywają się według autorskiej koncepcji szkoły w Strefie Licealisty. Stawiamy na rozwój samodzielności uczniów, kreatywne poszukiwanie własnej drogi życiowej, w czym pomagają profesjonalne studio nagrań, telewizja szkolna i produkcja filmowa, kawiarnia prowadzona przez uczniów, wielokrotnie nagradzane koło teatralne oraz zwieńczone sukcesami przygotowania do debat oksfordzkich.

Nasi nauczyciele pełnią funkcję egzaminatorów i weryfikatorów maturalnych, są autorami podręczników. Atutem szkoły jest dwujęzyczność - uczymy języka angielskiego w wymiarze 6 godzin tygodniowo, a także na dwóch przedmiotach. Posługujemy się metodą CLIL, w której nasi nauczyciele zdobywali doświadczenie przez kilka lat. Gwarantujemy przygotowanie do egzaminów umożliwiających studia za granicą- CAMBRIDGE CERTICATES: FCE, CAE, IELTS oraz dla zainteresowanych językiem niemieckim TESTDAF I DSD. Za najważniejsze jednak uważamy nasze zaangażowanie, poczucie humoru i znajomość potrzeb ucznia wkraczającego do szkoły średniej po  szkole podstawowej. Tworzymy szkołę średnią razem z uczniami – stąd organizujemy panele dyskusyjne dotyczące potrzeb młodzieży, a wspólnie wypracowane zmiany wdrażamy w życie. Stawiamy na dwujęzyczność, co ułatwi nie tylko bardzo dobre zdanie matury, ale i podjęcie studiów poza Polską. W celu doskonalenia znajomości języka obcego organizujemy wiele wyjazdów zagranicznych, uczestniczymy w Euroweeku. Wspieramy działania wolontariatu, Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz grupy zajmującej się rekonstrukcją historyczną, które działają przy szkole. Posiadamy: stołówkę, dwie sale gimnastyczne, siłownię, gabinet pielęgniarski, w soboty odbywają się dla chętnych uczniów zajęcia na basenie. Szkoła organizuje wyjazd na narty – Białą Szkołę. W placówce działa bardzo dobrze wyposażona, nowoczesna biblioteka. Współpracujemy z Wydziałem Matematyki i Informatyki, Wydziałem Geografii oraz Anglistyki UAM, który objął patronatem nasze klasy dwujęzyczne. Atutem szkoły jest jednozmianowość i bardzo dobry dojazd.

 

Oferta
Dojazd
autobusy: 602,603,651,690 ( przystanek Luboń-Szkoła) PKP – stacja Luboń, ok.700 m. od szkoły
Historia
Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące w Luboniu rozpoczęło swoją działalność 1.09.2018 roku. Bazuje na doświadczeniach Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu – Wielkopolskiej Szkoły Roku 2016. Szkoła od 1.09.2018  działa w ramach Zespołu Szkół z Oddziałami Dwujęzycznymi.
Koła zainteresowań
informatyczne, teatralne, telewizja szkolna, chemiczne, matematyczne, historyczne, SKS, j.rosyjskiego
Kontakty zagraniczne
wymiana z Bambergiem, wyjazdy do Londynu, współpraca z Francją
Zajęcia pozalekcyjne
biologia, historia, studio nagrań, koło teatralne ( współpraca z Teatrem Nowym), szkolna grupa rekonstrukcyjna
Drzwi otwarte

W dniach 13.04 i 29.04. 2021 odbędą się Drzwi Otwarte dla kandydatów do Dwujęzycznego Liceum Ogólnokształcącego w Luboniu. Z uwagi na pandemię będą miały formę spotkania w małych grupach w godzinach 16.30-19.00. Formularz rejestracyjny będzie znajdował się na stronie szkoły www.lolubon.pl. W dniach 13.04 oraz 29.04.2021 o godzinie 19.00 odbędą się wirtualne Drzwi Otwarte, formularz rejestracyjny będzie znjadował się na stronie liceum: www.lolubon.pl. Zarejestrowani otrzymają link do spotkania online.


Współpraca z pracodawcami
Patronat Wydziału Anglistyki
Zakres wiekowy
15-19 lat