Poznań
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia w Murowanej Goślinie
Zespół szkół
Adres
ul. Szkolna 1, 62-095 Murowana Goślina
Telefon
61 8 122 491
Fax
61 8 122 491
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Beata Strama
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
 • Budynek Szkoły w Murowanej Goślinie
 • sala gimnastyczna
 • sala językowa
 • Klasa wielozawodowa
 • Klasa patronacka firmy "Solaris Bus&Coach S.A."
Opis
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA: w Murowanej Goślinie proponuje naukę w trzech oddziałach. Od września 2018 r. uczniowie klasy patronackiej firmy SOLARIS BUS & COACH S.A. w Bolechowie będą mogli się kształcić się w zawodzie mechatronik. Nauka we wszystkich oddziałach (i zawodach) trwa trzy lata. Co roku uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia wyjeżdżają na specjalistyczne kursy zawodowe, na których odbywa się teoretyczna nauka zawodu. W szkole uczniowie uczą się przedmiotów ogólnokształcących, natomiast praktyczną naukę zawodu zgłębiają w wybranych przez siebie zakładach pracy lub w zakładach patronackich (np.: firmy SOLARIS). Zajęcia w naszej szkole odbywają się na jednej zmianie, wielkim atutem jest bezpieczeństwo (szkoła posiada monitoring) oraz brak anonimowości uczniów. Na terenie szkoły znajduje się otwarte boisko wielofunkcyjne. Oferujemy ciekawe zajęcia pozalekcyjne, między innymi gastronomiczne i sportowe. W ramach projektu unijnego w ofercie są kursy dla uczniów tj.: na prawo jazdy kat. B oraz kurs operatora wózka widłowego. Strona www
Oferta
Dojazd
Szkoła położona jest w centrum Murowanej Gośliny. Przejście z przystanku autobusowego oraz dworca kolejowego zajmuje około 5 minut.
Historia
W roku 2019 szkoła w Murowanej Goślinie została rozbudowana, dzięki czemu powstało nowoczesne centrum edukacji ogólnokształcącej i zawodowej. Podczas swojej wieloletniej działalności wykształciła wielu młodocianych pracowników różnych zawodów: blacharzy samochodowych, elektromechaników i mechaników pojazdów samochodowych, lakierników, cieśli, monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, murarzy-tynkarzy, ślusarzy, dekarzy, stolarzy, elektromechaników, elektryków, kamieniarzy, monterów sieci i instalacji i sanitarnych, cukierników, piekarzy, kucharzy, krawców, fryzjerów, sprzedawców, mechatroników, magazynierów i innych. W ostatnich latach budynek naszej szkoły został gruntownie wyremontowany. Odnowiono sale lekcyjne: pracownię gastronomiczną, wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt (piec konwekcyjno-parowy, schładzarka szokowa, zmywarka do naczyń, meble gastronomiczne ze stali nierdzewnej i inne urządzenia). Z pracowni korzystają także uczniowie oddziałów szkoły zawodowej – kucharze i cukiernicy.
Koła zainteresowań

W szkole działają m.in.:

 • koło gastronomiczne,
 • koła sportowe (posiadamy na terenie szkoły boisko wielofunkcyjne),
 • koło plastyczne,
 • koło turystyczne,
 • koło przyrodnicze,
 • koło "Pozytywnie zakręceni".
Osiągnięcia
Stypendia za wyniki w nauce Rady Powiatu Poznańskiego oraz Nagrody Starosty Poznańskiego dla najzdolniejszych uczniów. Liczne sukcesy w konkursach regionalnych i ogólnopolskich w dziedzinach związanych z profilem szkoły np.: zdobycie tytułu "Młody Kreator Sztuki Kulinarnej" w ogólnopolskim konkursie gastronomicznym zorganizowanym przez firmę Unilever Food Solutions, Osiągnięcia: XIII Konkurs Gastronomiczny - uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo wysokie wyniki: I miejsce w kategorii desery z nutką piernikową; II miejsce w kategorii zakąski. W III Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym „Literacka Kuchnia” uczennice technikum żywienia zdobyły II miejsce w kategorii zakąska. Zdobywamy I miejsca w konkursach zorganizowanych pod patronatem Starosty Powiatu Poznańskiego na: Eko-kanapkę, na najsmaczniejszą i najpiękniej podaną zupę (w ramach projektu: "Wiecie, co jecie w poznańskim powiecie"); otrzymaliśmy wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie: "Nakręć się na zdrowie" za piosenkę "Łap to zdrowie"; wyróżnienie w finale ogólnopolskiego konkursu "Primerba Cup" podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich; II miejsce w etapie powiatowym ogólnopolskiego konkursu "Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości"; czołowe miejsca w rozgrywkach sportowych Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Piłce Nożnej i inne osiągnięcia.
Drzwi otwarte
02 kwietnia 2020 r. (czwartek) w godz. 13.00 - 17.00.
Zajęcia pozalekcyjne

W szkole odbywają się następujące zajęcia pozalekcyjne:

 • "Warsztaty z dietetyki"
 • "Zostań Mistrzem Sztuki Kulinarnej"
 • "Szkoła z wypiekami"
 • "Warsztaty kulinarne z profesjonalistką"
 • "Szkolny Klub Biegacza"
 • "Aktywni i Zdrowi - Pogromcy Nudy"
 • Redakcja Gazetki Uczniowskiej "Sukces Murowany"