Poznań
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 29
Zespół szkół
Adres
Świerkowa 8, 61-472 Poznań
Telefon
61832-19-49
Fax
61832-34-21
E-mail
Strona www
Dyrektor
dr Małgorzata Nawojczyk
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
  • Branżowa Szkoła I stopnia Nr 29
  • Branżowa Szkoła I stopnia Nr 29
  • Branżowa Szkoła I stopnia Nr 29
Opis
Branżowa Szkoła wchodzi w skład Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, który swą ofertę edukacyjną dostosowuje do wymagań współczesnego rynku pracy. Misją ZSM jest edukacja młodzieży świadomie kształtującej swoją ścieżkę kariery zawodowej, fachowo przygotowanej do podjęcia pracy zarówno w kraju, jak i w Unii Europejskiej, w najbardziej poszukiwanych i dobrze płatnych zawodach. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów proponujemy zajęcia pozalekcyjne, podczas których młodzież przygotowuje się do egzaminów dojrzałości, jak również rozwija swoje zainteresowania. Do dyspozycji uczniów znajduje się biblioteka multimedialna, nowoczesne pracownie komputerowe, siłownia, przyszkolne boisko sportowe, strzelnica. Niewątpliwym atutem ZSM jest zlokalizowana obok budynku głównego, bardzo dobrze wyposażona bursa.
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Szkoła znajduje się na Dębcu/Świerczewie, przy ulicy Świerkowej 8. Dogodny dojazd tramwajem nr 2, 9 i 10 do pętli na Dębcu i autobusem linii 49, 75, 79 oraz autobusami komunikacji gminy Luboń, Komorniki, Puszczykowo. W pobliżu szkoły - stacja kolejowa Poznań-Dębiec.
Historia
Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN powstał w roku 1976 na skutek połączenia dwóch wcześniej istniejących szkół: Zespołu Szkół Zawodowych ZPM H .Cegielski- przyzakładowej szkoły Zakładów Przemysłu Metalowego H. Cegielski oraz Zespołu Szkół Technicznych im. KEN – Szkoły Ministerstwa Przemysłu Ciężkiego – ZST Min. Przem. Ciężkiego.
Koła zainteresowań
Każdy uczeń ma możliwość uczestniczenia w zajęciach realizujących potrzeby i zainteresowania uczniów.
Kontakty zagraniczne

Osiągnięcia

Szkoła dysponuje doskonale wyposażonymi pracowniami. Obrabiarki sterowane numerycznie, nowoczesny sprzęt elektroniczny, komputerowy, automatyczny oraz optyczny – to podstawa bazy dydaktycznej, która umożliwia kształcenie zawodowych umiejętności i przygotowanie do egzaminów zawodowych, odbywających się w Ośrodku Egzaminacyjnym na terenie szkoły. Nasi uczniowie doskonalą swoje umiejętności podczas praktyk zawodowych nie tylko w Poznaniu i Wielkopolsce, ale też za granicą.

W szkole działa prężnie Wolontariat - zdobyliśmy III miejsce w Finale Ogólnopolskiego Konkursu "Barwy Wolontariatu", zdobycie I miejsca w Konkursie Poznański Wolontariusz Roku oraz wyróżnienie dla Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach Konkursu Poznański Wolontariusz Roku. Szkolnego Koło Wolontariatu zwyciężyło w Konkursie Poznański Wolontariusz Roku 2021 w kategorii Wolontariat Szkolny.


Drzwi otwarte

24 marca 2022 godzina 17:00

9 kwietnia 2022 godzina 10:00
Zajęcia pozalekcyjne
Każdy uczeń ma możliwość uczestniczenia w zajęciach realizujących potrzeby i zainteresowania uczniów.
Współpraca z pracodawcami

Szkoła współpracuje z wieloma Zakładami Pracy. Są to umowy patronackie oraz umowy o współpracy. Umowy te dotyczą zapewnienia praktyk zawodowych i zajęć praktycznych, pomocy dydaktycznej w sprawie szkoleń nauczycieli przez pracowników, organizacji wycieczek zawodoznawczych, wspomagania w pomoce dydaktyczne pracownie techniczne.

Nasi uczniowie odbywają praktyki w znanych i cenionych zakładach:

– STEELPRESS Sp. z o. o., (klasa patronacka - technik mechatronik i mechatronik)

– FlexLink Systems Polska Sp. z o.o.,

– Modertrans Poznań,

– REXEL Oddział Poznań,

–  H.Cegielski- Poznań S.A.,

– H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.,

– Rem-pol P. P. H. U.,

– Elektromontaż Sp. z o.o.,

– Poznańskie Centrum Edukacji Ustawicznej i Praktycznej,

– Elektromontaż Poznań Sp.z o.o.

– ETA Poznań

– Rexel Poznań.

 

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna rekrutacja