Poznań
Technikum
Technikum Komunikacji
Zespół szkół
Adres
ul.Fredry 13, 61-701 Poznań
Telefon
61 852 06 42
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr inż. Ryszard Pyssa
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Technikum Komunikacji
  • Technikum Komunikacji
  • Technikum Komunikacji
  • Technikum Komunikacji
  • Technikum Komunikacji
Opis

Szkoła, która spełni Twoje oczekiwania i będzie przepustką do sukcesu zawodowego… Szkoła, która nauczy cię samodzielności i pozwoli Ci odnaleźć się na rynku pracy… To nie tylko slogany reklamowe, ale rzeczywistość, która może stać się i Twoim udziałem. Nasze atuty? Jest ich naprawdę wiele. Jesteśmy szkołą usytuowaną w centrum, dojazd z różnych części Poznania i spoza miasta nie będzie problemem. Zajęcia odbywają się w budynkach przy ulicy Fredry, Bukowskiej i Czajczej. Dysponujemy sprawdzoną kadrą nauczycielską, która nie tylko przygotuje Cię do egzaminów zawodowych, ale także matury. Rankingi nie kłamią, a Zespół Szkół Komunikacji w nich bryluje. Po raz jedenasty najlepsze technikum w Wielkopolsce w rankingu Perspektyw (niezmiennie w pierwszej dziesiątce w kraju). Doświadczone grono nauczycielskie to nie tylko wspaniali fachowcy w swoich dziedzinach, ale także ludzie, którzy wprowadzą Cię w świat nauki w taki sposób, by była to dla Ciebie niezapomniana przygoda. Nauka w naszej szkole jest naprawdę komfortowa: wszystkie lekcje kończą się najpóźniej o godzinie 16.00, sale lekcyjne są bogato wyposażone i klimatyzowane. Naszym atutem jest także baza informatyczna: zajęcia prowadzone są w 8 pracowniach, z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Większość klas wyposażona jest tablice interaktywne, które są wykorzystywane przez nauczycieli i uczniów w trakcie zajęć. Dzięki wprowadzeniu dziennika elektronicznego uczniowie i rodzice mogą monitorować na bieżąco postępy w nauce i frekwencję. Wszyscy uczniowie szkoły korzystają z darmowego dostępu do strony www.office.com oraz aplikacji dostępnych na tej stronie. W szkole panuje przyjazna, życzliwa uczniom atmosfera, proponujemy szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych. Jeżeli wybierzesz naszą szkołę, będziesz mógł doskonalić znajomość języka angielskiego w grupach międzyoddziałowych.

Zapraszamy serdecznie do udziału Drzwiach Otwartych. Przyjdź i zostań uczniem naszej szkoły. Szczegółowe informacje na stronie http://www.zsk.poznan.pl w zakładce Rekrutacja.Oferta
Dojazd
tramwaje: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16, 17 autobusy: 151, 163, 168, 169, 171, PKP - 10 minut pieszo od dworca Poznań Główny PKS - 10 minut pieszo od dworca PKS
Historia

1946 - otwarcie Szkoły w Kutnie
1952 - pierwsza matura, Szkołę opuszcza 88 absolwentów
1954 - przeniesienie Szkoły do Poznania, zmiana nazwy na Technikum Kolejowe Ministerstwa Kolei
1978 - przyznanie Szkole medalu Komisji Edukacji Narodowej
1985 - nadanie Szkole imienia Hipolita Cegielskiego
1993 - przyporządkowanie Szkoły Ministrowi Transportu i Gospodarki Morskiej
1994 - otwarcie nowej sali gimnastycznej
2000 - przekształcenie w Zespół Szkół Komunikacji
2002 - powołanie Technikum Komunikacji
2005 - Szkołę kończą ostatni absolwenci Technikum Kolejowego
2016 - jubileusz 60 - lecia Szkoły

Koła zainteresowań
- szkolne studio telewizyjne - 3 koła informatyczne - koło techniczne - koła językowe - koło recytatorskie - klub PTTK "Na szage" - klub europejski - Poznański Klub Modelarzy Kolejowych - Szkolna Liga NBA - Piwnica Artystyczna "Pod Semaforem"
Kontakty zagraniczne
Współpracujemy ze szkołami w Niemczech, Włoszech (w ramach międzynarodowych projektów PolGerIta i Comenius TIS), Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, na Litwie i Ukrainie.
Osiągnięcia
Uczniowie Szkoły byli wielokrotnymi laureatami olimpiad oraz konkursów przedmiotowych, technicznych, sportowych i artystycznych. W rankingu poznańskich szkół co roku osiągamy wysokie lokaty. Technikum Komunikacji wchodzące w skład naszego zespołu szkół od lat zajmuje czołową pozycję w rankingu poznańskich techników. Od jedenastu lat najlepsze technikum w Wielkopolsce.