Płońsk
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące - 1 LH (klasa humanistyczna)
Nazwa oddziału

 1 LH (klasa humanistyczna)

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe dwa przedmioty z najwyższą oceną z niżej wymienionych

  • Historia ,  Biologia ,  Geografia ,  Fizyka

Przedmioty rozszerzone

 Język polski

 Biologia

 Geografia

 Historia

 Wiedza o społeczeństwie

Opis

Klasa humanistyczna to oferta dla uczniów, którzy interesują się przedmiotami humanistycznymi. Propozycja ta daje możliwość poszerzenia edukacji z zakresu języka polskiego i wiedzy o społeczeństwie. Zajęcia szkolne poszerzone są o wyjazdy do teatru, kina i innych instytucji życia kulturalnego. Uczniowie mają możliwość realizowania się w konkursach literackich i recytatorskich, prezentacjach i projektach. Młodzież rozwija swoje pasje teatralne poprzez przygotowywanie spektakli.

Jeśli cechuje Cię ciekawość świata, kreatywność, interesujesz się kinem, teatrem, fascynuje Cię historia, psychologia,  a może rozwijanie pasji artystycznych, lubisz przedmioty humanistyczne i chcesz mieć kontakt z kulturą - klasa humanistyczna jest dla Ciebie!

 Po maturze możesz kontynuować naukę na studiach: filologia polska, psychologia, dziennikarstwo, politologia ,architektura, teatrologia i inne.

Rozszerzenia:

Język polski i wiedza o społeczeństwie – cała klasa

Biologia, historia lub geografia – jeden przedmiot do wyboru.

Języki: język angielski lub język rosyjski na poziomie podstawowym jako kontynuacja po szkole podstawowej oraz język angielski lub język rosyjski lub język niemiecki do wyboru od podstaw.

Ponadto w klasie I i II będzie realizowana innowacja pedagogiczna rozwijająca humanistyczne i artystyczne zainteresowania uczniów.