- Nazwa oddziału
-
Technik Logistyk z klasą policyjną/z klasą wojskową
- Cykl kształcenia
-
5
- Języki obce
- Przedmioty punktowane
-
obowiązkowe
- język polski
- matematyka
dodatkowe
- historia , biologia , geografia , fizyka (zostaną wzięte dwie najlepsze oceny z podanych)
- Przedmioty rozszerzone
-
- matematyka
- Zawody
-
Technik logistyk
- Opis
-
TECHNIK LOGISTYK Z KLASĄ POLICYJNĄ
Klasa policyjna jest skierowana przede wszystkim do uczniów widzących swoją przyszłość w niebieskim, policyjnym mundurze. Powinni ją jednak rozważyć wszyscy, którzy myślą o pracy w pokrewnych policji służbach takich jak: służba celna, straż miejska i agencje ochrony.
Program nauczania został opracowany tak, aby zwiększyć szansę naszych absolwentów na powodzenie podczas testów rekrutacyjnych (merytorycznych i sprawnościowych) do służby w policji lub dalszej edukacji np. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.Na podstawie rozporządzenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych absolwenci klas policyjnych otrzymają
4 dodatkowe punkty podczas rekrutacji do pracy w Policji!Patronat nad naszą Szkołą sprawuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku.
Zajęcia prowadzone są przez pracowników Policji.Uczeń klasy policyjnej zapozna się z wiadomościami z:
- zakresu historii, organizacji i roli policji w systemie bezpieczeństwa państwa
- etyki policyjnej;
- zakresu kształtowania postaw patriotycznych,
- obywatelskich i szacunku do tradycji;
- zasad użycia broni palnej i środków przymusu bezpośredniego;
- prawa karnego i prawa wykroczeń;
- postępowania dochodzeniowego;
- przykładowymi testami psychologicznymi
Ponadto chętni uczniowie uczestniczą w organizowanych przez szkołę zajęciach z samoobrony, obozach szkoleniowych, zawodach sportowych oraz zawodach z zakresu obronności.
Po ukończeniu klasy policyjnej i zdaniu matury można znaleźć zatrudnienie w:
Absolwent może podjąć pracę we wszelkich instytucjach mundurowych, prawnych, penitencjarnych, administracji państwowej i publicznej, inspekcji i straży, firmach ochroniarskich, detektywistycznych (po nabyciu praktyki), dozorujących i transportujących walory i środki pieniężne. Po uzyskaniu wykształcenia pedagogicznego lub resocjalizacyjnego w schroniskach dla nieletnich, domach wychowawczych, instytucjach profesjonalnych niszczenia dokumentów niejawnych, środkach masowego przekazu. Absolwent może aplikować do postępowania rekrutacyjnego do pracy w Policji oraz innych służbach odpowiedzialnych za porządek publiczny a także w firmach i instytucjach z sektora ochrony osób i mienia.Studia po Technikum Logistyki z klasą policyjną:
Absolwent może kontynuować edukację w cywilnych szkołach i uczelniach na kierunkach z zakresu bezpieczeństwo publiczne, może aplikować do Wyższej Szkoły Policji.TECHNIK LOGISTYK Z KLASĄ WOJSKOWĄ – ODZIAŁ PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO
Oddział Przygotowania Wojskowego to propozycja dla osób, które swoją przyszłość łączą z pracą w służbach mundurowych. Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) to nowy rodzaj klas mundurowych, nad którymi nadzór merytoryczny sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej. OPW realizuje kształcenie ogólne, zgodne z podstawą
programową oraz program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego. Szkolenie wojskowe, które przechodzą uczniowie w trakcie nauki, jest zbliżone do tego, które odbywają żołnierze służby przygotowawczej. Zajęcia prowadzą instruktorzy z jednostek wojskowych. Uczniowie już w trakcie nauki zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne każdemu żołnierzowi.Szkolenie z zakresu przygotowania wojskowego odbywa się w formie zajęć teoretycznych i praktycznych:
- w części teoretycznej program realizowany będzie przez szkołę;
- w części praktycznej przez patronacką jednostkę wojskową;
- i zakończone będzie obozem szkoleniowym.
OPW to nie tylko chęć zdobywania wysokiej sprawności fizycznej, którą można
osiągnąć jedynie poprzez regularny trening, ale również umiejętność poruszania się w terenie, współdziałania w grupie, posługiwania się różnymi typami broni, pokonywania przeszkód. Uczniowie klasy OPW uczestniczą w licznych zawodach: zarówno sportowych jak i z zakresu obronności. Na zajęciach wychowania fizycznego dodatkowo realizują treści z zakresu sztuk walki i pokonywania sprawnościowego toru przeszkód.W wyniku realizacji programu szkolenia uczniowie poznają:
- wiedzę o podstawowych uwarunkowaniach służby wojskowej;
- wybrane zagadnienia regulaminów ogólnych;
- musztrę;
- ceremoniał wojskowy;
- podstawy wychowania wojskowego;
- podstawy szkolenia bojowego i strzeleckiego;
- zasady rozpoznania wojskowego;
- podstawy szkolenia inżynieryjno-saperskiego.
Korzyści dla ucznia OPW:
- uczniowie OPW dzięki dotacjom z MON otrzymają bezpłatnie umundurowanie;
- uczniowie OPW mogą liczyć na ułatwienia w rekrutacji do służby wojskowej;
- uczniowie OPW będą uprawnieni do odbycia skróconej służby przygotowawczej;
- uczniowie, którzy odbędą służbę przygotowawczą i złożą przysięgę, staną się żołnierzami rezerwy;
- uzyskają preferencje w trakcie naboru do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej;
- zostaną przyjęci na akademie wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas rozmów rekrutacyjnych – ujęte w uchwałach wszystkich akademii wojskowych);
- mają możliwość udziału w programie Legii Akademickiej w czasie trwania studiów wyższych z zaliczeniem teoretycznej części szkoleniowej jako absolwent CWKM;
- mają możliwość stałych konsultacji (już w toku realizacji programu) przedstawicieli Terenowych Organów Administracji Wojskowej w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazywania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata.
Studia po ukończenia OPW:
Absolwent może aplikować do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, aplikować do postępowania rekrutacyjnego do pracy w służbach wojskowych, mieć gwarancję stabilnego zatrudnienia i dobrych zarobków.
UWAGA!
Liczba uczniów w klasie nie może przekraczać 30 osób.
Obowiązuje krótszy termin rekrutacji – kandydaci mogą składać podania od 15 maja do 29 maja 2023 r.
Termin "Testu sprawności fizycznej" – będzie ogłoszony przez dyrektora Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku nad Wisłą i dostępny w regulaminie rekrutacji.