Ostróda
Przedszkole
Przedszkole nr 3 w Ostródzie
Adres
Plebiscytowa 50, 14-100 Ostróda
Telefon
896461046
Fax
896461046
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Piotr Konopka
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Mali Odkrywcy
  • Mali Odkrywcy
  • Ekoludki
  • Ekoludki
  • Biedronki
  • Biedronki
  • Krasnoludki
  • Krasnoludki
Opis
1 IX 2002 roku został utworzony Zespół Szkolno-Przedszkolny poprzez połączenie Szkoły Podstawowej nr 5 i Przedszkola Miejskiego nr 3. Obecnie w przedszkolu funkcjonują 4 oddziały, usytuowane na parterze budynku z ogrodzonym placem zabaw, zmodernizowanym i wyposażonym w spełniające wszelkie wymogi bezpieczeństwa zabawki oraz z wydzielonym terenem dla 3-4 i 5-6 latków. Biorąc pod uwagę różnorodne potrzeby dzieci przedszkolnych oraz uczniów i oczekiwania rodziców nasze grono systematycznie podnosi swoje kwalifikacje pod kątem zdobywania nowych kompetencji, ale  także i rozwoju osobistego. Oprócz codziennych zajęć edukacyjnych zgodnych z podstawą programową (w tym język angielski) dla każdej z grup wiekowych, dzieci korzystają z bogatej oferty zajęć, w ramach których prowadzona jest rytmika, gimnastyka korekcyjna, zajęcia rekreacyjne - ogólnorozwojowe, zajęcia szachowe - odkrywające arkany królewskiej rozrywki. Regularnie odbywają się koncerty muzyków Filharmonii Olsztyńskiej.
Dodatkowe zajęcia

Język angielski

Robotyka

Logopedia

Sportowe

Historia

Przedszkole Miejskie nr 3 zostało założone w roku 1948 z inicjatywy rodziców, którzy również podjęli prace porządkowe w budynku i terenu wokół w ramach czynu społecznego.

 


Godziny otwarcia od
6:00 - 16:30
Organ prowadzący
Gmina Miejska Ostróda ul. Mickiewicza 24 14-100
Personel
Nad bezpieczeństwem i edukacją każdej z grup czuwa 13 osób ( 8 nauczycielek i 4 woźne, 1 pomoc nauczyciela). Wszyscy nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu. Placówka zatrudnia również specjalistę z zakresu logopedii.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2023/2024
27
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Religia

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe