Opole
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Nr 4 w Opolu
Adres
Bielska 23, 45-401 Opole
Telefon
774551770
Fax
774551770
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Sonia Figura
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Przedszkole Publiczne Nr 4 w Opolu
Opis
Przedszkole Publiczne nr 4 w Opolu ma dobre warunki do realizacji zadań statutowych. Zajmuje budynek wolno stojący, otoczony sporym ogrodem z nowoczesnym placem zabaw (zadaszone piaskownice, bezpieczne zjeżdżalnie, karuzela itp.). Sale pięciu grup są kolorowe, jasne i urządzone stosownie do potrzeb wychowanków oraz dobrze wyposażone. Kadra dydaktyczna jest doskonale wykwalifikowana i przygotowana do pracy z dziećmi. W przedszkolu realizowane są programy autorskie. Przedszkolaki biorą udział w ciekawych zajęciach w przedszkolu, a także poza nim (biblioteka, muzeum, nadleśnictwo, inne przedszkola…) i doskonalą umiejętności oraz rozwijają swoje zdolności. Mają możliwość częstego uczestniczenia w różnorodnych konkursach plastycznych, recytatorskich, językowych i innych organizowanych w Opolu i całej Polsce. Od wielu lat przedszkole współpracuje z Uniwersytetem Opolskim przygotowując nową kadrę pedagogiczną – studenci pod opieką nauczycielek grup prowadzą interesujące, nowatorskie zajęcia z przedszkolakami. Rodzice są częstymi gośćmi (uroczystości, zajęcia otwarte, warsztaty i festyny rodzinne) ale też współgospodarzami placówki – mogą aktywnie działać w radzie rodziców.
Osiągnięcia
Od 1 września 2012 r. Przedszkole Publiczne nr 4 w Opolu należy do Opolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie!. Nasze przedszkolaki lubią bawić się w teatr i często zapraszają swoich rówieśników na grupowe przedstawienia. Czasem starsze grupy z nauczycielkami i rodzicami przygotowują poważne przedstawienia na Przegląd Dziecięcych Inscenizacji Teatralnych. Nasze przedszkolaki troszczą się o innych. Wspierane przez rodziców chętnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych: * "Fajne ciuszki dla chłopczyka i dziewuszki"- zbieraliśmy ubranka, zabawki i książki dla dzieci               z Ośrodka Readaptacji Społecznej "Szansa" w Opolu * "Paczka dla babci i dziadka"- przygotowaliśmy paczki świąteczne dla samotnych mieszkańców Domu "Złotej jesieni" w Opolu * "DZIECI DZIECIOM"- podczas czerwcowych festynów i kiermaszy adwentowych zbieramy pieniądze na potrzeby chorych dzieci, podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu * "Gorączka złota"- akcja PCK, w której co roku bierzemy udział                        i przekazujemy swoje uciułane grosiki dla biedniejszych od nas dzieci. Bardzo cieszymy się kiedy możemy pomagać innym, czujemy się wtedy potrzebni, ważni, dorośli. Uczymy się wrażliwości i empatii - stajemy się lepszymi ludźmi!. Bardzo często uczestniczymy w różnych konkursach plastycznych i recytatorskich organizowanych przez inne przedszkola, szkoły czy Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. Zdobywamy nagrody indywidualne i dla całego przedszkola. Dyplomy i wyróżnienia zdobią ściany naszej placówki. Chętnie gramy w piłkę nożną- nasza reprezentacja zajmuje czołowe miejsca w turnieju piłkarskim dla przedszkolaków a w 2014 roku zdobyliśmy tytuł mistrzów Opola.
Dodatkowe zajęcia
- Język angielski odbywa się we wszystkich grupach dwa razy w tygodniu - Religia jest dwa razy w tygodniu (w zajęciach uczestniczą dzieci na wniosek rodziców) - We wszystkich grupach nauczycielki prowadzą systematycznie zajęcia plastyczne, ruchowe, taneczne.
Godziny otwarcia od
06:00 - 17.00 godziny otwarcia mogą być zmienione od nowego roku szkolnego po uzgodnieniu z organem prowadzącym
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
 Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę tylko w czasie zadeklarowanym przez rodziców w deklaracji / wniosku zgłoszenia dziecka przedszkola.Określając godziny pobytu dziecka w przedszkolu należy uwzględnić czas niezbędny na dotarcie rodzica (opiekuna prawnego) do pracy i z pracy do przedszkola.
Organ prowadzący
Miasto Opole
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe