Opole
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Nr 3 im. Jana Brzechwy w Opolu
Adres
Strzelców Bytomskich 19, 45-084 Opole
Telefon
77 454 36 63
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Gajos-Babiak
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Budynek przedszkola przy ulicy Strzelców Bytomskich 19
Opis
Przedszkole położone jest na Wyspie Pasiece, zielonej dzielnicy Opola. Posiada 7 oddziałów, do których uczęszczają dzieci zbliżone wiekowo. W roku szkolnym 2020/2021 są to: grupa I - 3 - latki, grupa II - 4 latki, grupa III - 3--latki, grupa, IV - 5 latki, grupa V - 5 - 6 - latki, grupa VI-6 latki, grupa VII -3-4 latki. Posiadamy sale wyposażone w ergonomiczne meble, zabawki oraz sprzęt multimedialny. Mamy gabinety do terapii logopedyczny i innej pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz duży ogród ze sprzętem rekreacyjnym. Zatrudnione nauczycielki mają pełne kwalifikacje do pracy z dziećmi. Obrane przez nas kierunki pracy są ukierunkowane na rozwój fizyczny, psychiczny, emocjonalny i intelektualny dzieci. Realizację tych kierunków wspierają liczne programy autorskie opracowane przez nasze nauczycielki oraz inne ogólnopolskie. Rodzice nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z realizacją tych programów. Realizujemy programy: - profilaktyczny, antynikotynowy „Czyste powietrze wokół nas”, - zdrowotne: „Mamo, tato wolę wodę”, „ Moje dziecko idzie do szkoły”, - program adaptacyjny „Szczęśliwy przedszkolak, to właśnie ja!”, - ekologiczne: „Kubusiowi przyjaciele natury”, „Szkoła dla ekorozwoju”, - wychowawczy „Optymistyczne przedszkole” oraz wiele innych. Dla dzieci zakwalifikowanych do pomocy logopedycznej, organizowane są zajęcia specjalistyczne z logopedą w godzinach pobytu dzieci w przedszkolu. W przedszkolu zatrudniony jest psycholog. Edukacja przedszkolna wzbogacona jest bezpłatną nauką języka angielskiego, warsztaty muzyczne, taneczne oraz inne, które dają dzieciom możliwość rozwijania zainteresowań, zdolności i wszechstronnego rozwoju. Praca dydaktyczna odbywa się nie tylko na terenie przedszkola. Korzystamy z propozycji zaprzyjaźnionych instytucji: Galerii Sztuki Współczesnej, Młodzieżowego Domu Kultury, Centrum Nauk Przyrodniczych, Miejskiej Biblioteki Publicznej i innych, z którymi współpracujemy. Rok szkolny w przedszkolu obfituje w szereg uroczystości, związanych z ogólnie obchodzonymi świętami oraz w imprezy związane z życiem przedszkola: Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Ojca, spotkania świąteczne, zabawa karnawałowa, festyny rodzinne, zajęcia otwarte dla rodziców, wyjazdy agroturystyczne, itp. Dla dzieci przyjętych do przedszkola w czasie rekrutacji prowadzimy program adaptacyjny "Szczęśliwy przedszkolak, to właśnie ja." Rozkład posiłków w przedszkolu: - 8.30 śniadanie, - 10.00 drugie śniadanie, - 11.30 zupa - 14.00 drugie danie
Osiągnięcia
Przedszkole posiada Certyfikat Lokalnego Centrum Edukacji Ekologicznej i międzynarodowy certyfikat "Zielonej Flagi" - za działalność proekologiczną oraz Certyfikat „Bezpieczne Przedszkole”, za wspieranie działań edukacyjno-informacyjnych w zakresie znajomości i przestrzegania zasad bezpieczeństwa wśród dzieci, aktywny udział w przedsięwzięciach profilaktycznych realizowanych na terenie miasta Opola w ramach programu prewencyjnego pn. „Bezpieczne dziś-bezpieczne jutro”. Posiadamy certyfikat MEN "Przedszkole w ruchu" oraz certyfikat "Zachowaj równowagę" fundacji polsko-szwajcarskiej oraz "Optymistyczne Przedszkole". Realizujemy międzynarodowe projekty e-Twinning, które otrzymały Krajowe i Europejski Oznaki Jakości. Nasze dzieci biorą udział w licznych konkursach, w których zdobywają nagrody.
Godziny otwarcia od
06:30 - 16.30 godziny otwarcia mogą być zmienione od nowego roku szkolnego po uzgodnieniu z organem prowadzącym
Godziny otwarcia uwagi

Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę w czasie zadeklarowanym przez rodziców w deklaracji/wniosku czasu pobytu dziecka w przedszkola. Określając godziny pobytu dziecka w przedszkolu, należy uwzględnić czas niezbędny na dotarcie rodzica (opiekuna prawnego) do pracy i z pracy do przedszkola.

 

Dodatkowe zajęcia

Organ prowadzący
Miasto Opole
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe