Opole
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Nr 24 "Chatka Puchatka" w Opolu
Adres
Zwycięstwa 47, 45-854 Opole
Telefon
77 47-44-106
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Beata Białek-Kraus
Typ placówki
Przedszkole
Opis

    "Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat" (Robert Fulghum)

        Przedszkole Publiczne nr 24 "Chatka Puchatka" położone jest na Zaodrzu przy ul..Zwycięstwa 47. Budynek przedszkola otoczony jest zielenią z dużym ogrodem i placem zabaw dla dzieci . W życiu przedszkola uczestniczą dzieci w wieku od 3 do 6 roku życia , a podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział, w którym znajduje się do 25 dzieci. W roku szkolnym 2024/2025 w przedszkolu będzie zorganizowanych dla dzieci 5 oddziałów : I oddział "Kangurki" ; II oddział "Kłapouszki" ; III oddział "Kubusie"; IV oddział "Tygryski" ; V oddział "Krzysie"; Do ich dyspozycji przeznacza się piękne, kolorowe sale zabaw o estetycznym i funkcjonalnym wnętrzu , które stwarzają możliwość prowadzenia ciekawych zajęć w tym ruchowych, które kształtujących sylwetkę dziecka, zaspakajając naturalną potrzebę ruchu. Zadaniem przedszkola jest wszechstronny i harmonijny rozwój dziecka w oparciu o jego indywidualne możliwości oraz odkrywanie jego najlepszych cech w ramach określonej grupy. Dziecko ma prawo do dokonywania własnych i zespołowych wyborów. Nie zapominamy o rozwijaniu tożsamości narodowej, lokalnej oraz uczuć patriotycznych. Od najmłodszych lat uczymy dzieci poznawać przyrodę, dbać o nią i ją chronić, nie tylko na terenie przedszkola ale i poza nim, poprzez wycieczki, obserwację, doświadczenia, konkursy. Promujemy zdrowy styl życia . Zajęcia z dziećmi prowadzi wykształcona i doświadczona kadra pedagogiczna ,która działalność edukacyjną opiera na podstawie programowej MEN. Dodatkowo placówka wykorzystuje nowoczesne osiągnięcia dydaktyki i nowatorskie rozwiązania w oparciu o programy wychowania przedszkolnego. Placówka zapewnia wsparcie dzieci poprzez zatrudnionych specjalistów : logopedę, psychologa, pedagoga  Przedszkole zapewnia dzieciom 4 pełnowartościowe posiłki z uwzględnieniem przyzwyczajeń jedzeniowych dzieci : 8.30 - śniadanie, 10.20 - II śniadanie, 12.00 - Obiad I danie 14.20 - Obiad II danie. Dzieci otrzymują dużo soków, owoców, warzyw, a słodycze pojawiają się sporadycznie. Po zupie czas na krótką sjestę  dzieci 3-letnichi, które potrzebują snu i  śpią,  reszta dzieci relaksuje się . Relaksowi towarzyszy spokojna, relaksacyjna muzyka . Dla starszych dzieci w ramach relaksu mogą posłuchać głośnego czytania książeczek z przedszkolnej biblioteki.    Przez kilka ostatnich lat systematycznie współpracujemy z : - Miejską Biblioteką Publiczną - Filia nr 2 poprzez uczestnictwo w akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" oraz spotkania dla przedszkolaków przybliżające im postaci autorów literatury dziecięcej,Teatrem Lalki i Aktora , Młodzieżowym Domem Kultury przez udział w lokalnych imprezach, - szkołami podstawowymi, innymi przedszkolami, Nadleśnictwem, Policją, Hospicjum dla dzieci, Schroniskiem itp., Jeśli zastanawiacie się w jakiej "Przedszkolnej Krainie" będzie od września 2024 roku Waszemu dziecku najlepiej - zajrzyjcie do Nas.

                  !!!! PRZEDSZKOLE PUBLICZNE NR 24 " CHATKA PUCHATKA" SERDECZNIE ZAPRASZA !!!!


Godziny otwarcia od
06:15 - 17:00
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia przedszkola dostosowane są do potrzeb rodziców. Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę w czasie zadeklarowanym przez rodziców w karcie zgłoszenia dziecka do przedszkola .Określając godziny pobytu dziecka w przedszkolu należy uwzględnić czas niezbędny na dojazd rodziców do pracy i z pracy do przedszkola.
Organ prowadzący
Miasto Opole
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Zajęcia sportowe