Opole
Przedszkole
Przedszkole Publiczne Nr 46 w Opolu
Adres
Niemodlińska 60A, 45-864 Opole
Telefon
77 47 43 782
Fax
774572386
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Anna Hebda
Typ placówki
Przedszkole
Opis
Przedszkole mieści się w piętrowym wolnostojącym budynku w części miasta zwanej"Zaodrze". Jest placówką dwuoddziałową. W roku szkolny2023/24 są to grupy: I grupa Sikorki-3-4-5 latki, II Świetliki grupa 5-6 latki. Domowe warunki i atmosfera, przyjazne i otwarte podejście nauczycieli w stosunku do dzieci i rodziców stwarzają możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka. Przedszkole wykorzystuje szereg metod wspomagania rozwoju dzieci i pomaga rodzicom w wychowaniu ich dzieci. Przygotowuje dzieci do następnego etapu w ich życiu jakim jest szkoła. Szczególny nacisk kładziemy na nabywanie umiejętności przez dzieci podczas bezpośredniego obcowania ze środowiskiem przyrodniczym. Wykorzystujemy tutaj program "Ekologia już w przedszkolu" G.Kutyłowskiej oraz program własny "Cztery pory roku w Stobrawskim Parku Krajobrazowym". Przedszkole posiada duży zazieleniony ogród, w którym znajduje się plac zabaw wyposażony w drewniane urządzenia rekreacyjno-sportowe, drewniane stoliki i ławeczki dla dzieci służące w porach letnich do prowadzenia zajęć dydaktycznych, zadaszoną piaskownicę, która spełnia również funkcję amfiteatru przedszkolnego. Dzieci uprawiają również swój ogródek warzywny, wykorzystując jego zasoby do przygotowania posiłków. Zapewniamy dzieciom 4 posiłki dziennie: śniadanie o godz.8.30, II śniadanie o godz.10.00, II danie obiadu o godz.11.30, I danie obiadu o godz.14.00. Stwarzamy możliwość uczestnictwa dzieci w wycieczkach o charakterze kulturalno-oświatowym,przyrodniczym, regionalnym,organizujemy na terenie przedszkola cykliczne imprezy: Dożynki Przedszkolne, Dzień Babci i Dziadka oraz Festyny Rodzinne.
Osiągnięcia
Certyfikat "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej" I miejsce w konkursie " Śmieci mniej, Ziemi lżej" II miejsce w olimpiadzie wiedzowo-sportowej " Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki" organizowana przez Polski Czerwony Krzyż Wyróżnienie w konkursie " Krajobraz mojej Opolszczyzny" oraz podziękowanie dla przedszkola za współpracę ze Stobrawskim Parkiem Krajobrazowym.
Godziny otwarcia od
06:30 do 17.00
Godziny otwarcia do
17:00
Godziny otwarcia uwagi
Godziny pracy przedszkola dostosowujemy do potrzeb większości rodziców. Przedszkole zapewnia dzieciom opiekę w czasie zadeklarowanym przez rodziców w karcie zgłoszenia dziecka do przedszkola.Dokonując określenia godzin pobytu dziecka w przedszkolu należy uwzględnić czas niezbędny na dojazd rodzica do pracy i z pracy do przedszkola.
Organ prowadzący
Miasto Opole
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe