Oborniki
Przedszkole
Przedszkole im. Księcia Szaranka nr 6 w Obornikach
Adres
Chłopska 12, 64-600 Oborniki
Telefon
dyrektor 660 058 350
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Karol Gidaszewski
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Przedszkole im. Księcia Szaranka nr 6 w Obornikach
 • Przedszkole im. Księcia Szaranka nr 6 w Obornikach
Opis
Szanowni Rodzice,

Publiczne Przedszkole im. Księcia Szaranka nr 6 powstało w roku 2020.

Budynek placówki znajduje się przy ulicy Chłopskiej w Obornikach w otoczeniu lasu, pływalni i szkoły podstawowej. Sprzyja to realizowaniu tzw. ,,leśnej edukacji", dzięki czemu Nasze Przedszkolaki mogą prowadzić codzienne obserwacje przyrody, wędrować po leśnych ścieżkach, spędzać czas na świeżym powietrzu, a przy tym budować i dbać o swój własny ogródek. Obcowanie z przyrodą, nauka szacunku do otaczającego nas świata i umiejętność dbania o swoje otoczenie wyrastają z bliskiej naszemu sercu pedagogiki montesoriańskiej, w której dziecko przy mądrym i uważnym wsparciu Dorosłych staje się samodzielne, rozwija swoją naturalną ciekawość i buduje wewnętrzną odpowiedzialność. 

W ciągu niespełna 11 lat tworzenia swoich placówek edukacyjnych zbudowaliśmy własną koncepcję i program, dzięki któremu nasze przedszkola są bezpiecznym i niezwykle ciekawym miejscem dla rozwoju dzieci, w których pobudza się ich pasję, docenia wrażliwość, obserwuje indywidualny potencjał. Chcemy tworzyć przestrzeń, w której Państwa Pociechy mają zapewnioną dobrą opiekę, gwarną zabawę, interesujące zajęcia, a Rodzice poczucie bezpieczeństwa i spokoju o rozwój swojego dziecka. 

W przedszkolu im. Księcia Szaranka nr 6 dzieci biorą udział w codziennych zajęciach i pracy własnej wykorzystując pomoce dydaktyczne Marii Montessori, a także autorskie scenariusze zajęć. Od 11 lat pracujemy z dziećmi wykorzystując metodę projektu prof. Lilian Katz, dzięki czemu Nasze Przedszkolaki uczą się kreatywnych technik rozwiązywania problemów, stawiania pytań, dyskusji, sporządzania map myśli i wykorzystywania burzy mózgów. Dzieci wykonują eksperymenty, spotykają się z ekspertami, podróżują do miejsc, w których mogą zgłębić wiedzę na temat danego zjawiska. 

W naszym przedszkolu funkcjonuje w pełni wyposażona SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ, dzięki której nasz zespół pedagogów, terapeutów, logopedów i psychologów może pracować z dziećmi ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi. 

Dodatkowe zajęcia

- Pracujemy w oparciu o pedagogikę Marii Montessori

- Edukacja przez szachy

- Robotyka

- Praca metodą projektu prof. L. Katz

- Eksperymenty

- Zajęcia kulinarne

- Codzienna nauka języka obcego

- język angielski z native speakerem

- Logorytmika


 Zajęcia terapeutyczne:

     logopedia

zajęcia z integracji sensorycznej

pomoc psychologiczna i terapia pedagogiczna

zajęcia rewalidacyjne

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne


    

    

    

     Personel
  Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę, która pasjonuje się swoim zawodem.  Kadrę, która stawia na ciągłe doskonalenie swojego warsztatu pracy i dba o swój zawodowy rozwój.
  Godziny otwarcia od
  6.30-17.00
  Organ prowadzący
  Edus sp.zo.o., ul. Chłopska 12, 64 – 600 Oborniki
  Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2024/2025
  100
  Numer konta bankowego do wnoszenia opłat
  29 1090 1320 0000 0001 4908 0206
  Dodatkowe cechy

   Języki obce

   Ogródek przedszkolny

   Osobny budynek

   Rytmika

   Zajęcia sportowe