Nowy Tomyśl
Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach
Adres
Szkolna 3, 64-300 Sątopy
Telefon
61 44 11 896
Fax
61 44 11 896
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Jolanta Król
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
 • Zajęcia kreatywne
 • Zajęcia kreatywne
 • Zajęcia na placu zabaw
 • Występy okolicznościowe
 • Dzień Zdrowia
 • Imprezy plenerowe
 • Rozwijanie sprawności fizycznej
 • Naśladowanie Lewandowskiego
 • Jak ratować życie?
 • Przedszkolak wygrywa
 • Wycieczki przedszkolaków
Opis

Dwa oddziały przedszkolne mieszczą się budynku Szkoły Podstawowej w Sątopach na parterze, z dostępem do placu zabaw wyposażonego w piaskownice, przyrządy do zabaw. Sale przedszkolne z kolorowymi zabawkami, różnego rodzaju pomocami dydaktycznymi oraz wyposażone w monitory interaktywne. 

Przedszkole oferuje opiekę logopedyczną , pedagogiczną  oraz pielęgniarską. Stawiamy na bliską współpracę z rodzicami. W przedszkolu organizujemy zajęcia otwarte, uroczystości i imprezy dla rodziców, dziadków oraz lokalnego środowiska. W trosce o bezpieczeństwo dzieci szkoła i tereny przyszkolne objęte są monitoringiem wizyjnym.

Organ prowadzący
Gmina Nowy Tomyśl
Godziny otwarcia od
8:00 do 13:00
Osiągnięcia

Nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach plastycznych: szkolnych, gminnych i powiatowych. Dzieci uczestniczą w konkursach "Teatr w walizce" oraz w konkursach plastycznych organizowanych w szkole np. "Konkurs na pisankę wielkanocną", "Konkurs na stroik bożonarodzeniowy".

Dodatkowe zajęcia
logopedia, zajęcia plenerowe, warsztaty tematyczne, udział w spektaklach teatralnych, koncertach muzycznych oraz udział w życiu szkoły
Personel
wykwalifikowana kadra nauczycielska
Godziny otwarcia uwagi
W przypadku zgłoszenia przez rodziców  potrzeby wcześniejszego zaopiekowania się dzieckiem istnieje możliwość uczestniczenia w zajęciach świetlicowych.
Drzwi otwarte
organizowane są drzwi otwarte i zajęcia adaptacyjne
Historia
Budynek szkolny powstał w 1903 roku, o czym świadczy napis na ścianie frontowej. Początkowo była to szkoła niemiecka. Z zapisu w kronice szkolnej wiemy, iż 26 I 1945 roku, dzięki inicjatywie i talentowi organizatorskiemu Leonarda Śliwińskiego w Sątopach została otwarta polska szkoła. Zmieniał się również, na przestrzeni lat, stopień organizacji naszej szkoły, od szkoły VIII klasowej, przez VI i III klasową po VIII klasową. Na skutek zmian organizacji systemu szkolnego nasza szkoła jak inne była sześcioklasową, absolwenci VI klasy udawali się do gimnazjum w Bukowcu. Od roku 2017 szkoła ponownie jest ośmioklasowa.
Od dnia 2 II 2001 r. nasza szkoła nosi imię Leonarda Śliwińskiego, a od 26 X 2018 r. posiadamy sztandar szkoły. Uroczyście obchodzimy rocznice i święta patriotyczne.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
35
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Ułatwienia dla niepełnosprawnych

 Zajęcia sportowe